کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مهر 1399   Tuesday 20 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 31 خرداد 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

ما دچار فقر اطلاعاتی و فرهنگی نسبت به مسائل و پدیده‌های محیط زیستی که پیرامون‌مان وجود دارد، هستیم. تمام حیوانات و همچنین محیط زیست مخلوقات خداوند هستند. خداوند به همه ما روح و جان داده و همین مسئله دمیدن روح از سوی خداوند در کالبد موجودات امر مقدسی است و این ما را موظف می‌کند که با همه موجودات به خوبی رفتار کنیم.
به نظرم از جمله مسائلی که باید والدین از همان ابتدای کودکی به فرزندانشان بیاموزند مهربانی با درختان، طبیعت و موجودات زنده است. آموزش و پرورش نیز در این مسئله سهم بسیاری
دارد.
در کتاب‌هایی مثل علوم تجربی، می‌توان آموزش‌هایی درباره ارتباط با جانوران، گیاهان و طبیعت به بچه‌ها ارائه داد. آموزش و پرورش باید به دانش‌آموزان بیاموزد که زمین مادر ما است و ما باید به مادرمان عشق بورزیم. پیشگیری از اتفاقات تلخ مثل لطمه به طبیعت به همکاری سازمان‌ها و نهادهایی چون آموزش و پرورش، صدا و سیما، رسانه‌ها و غیره نیاز دارد. صدا و سیما باید در شبکه‌های مختلف برنامه‌هایی را برای آموزش چگونگی برخورد با طبیعت تولید و پخش کند. آموزش در این زمینه با یک نفر یا یک سازمان انجام نمی‌شود. من به‌عنوان یک حمایت‌کننده، تنها نمی‌توانم در این زمینه فرهنگ‌سازی
کنم.
محیط‌بانان سازمان کم هستند و سازمان امکانات کافی ندارد. همه نهادها و گروه‌ها باید با همکاری هم در این راستا حرکت کنند، خانواده‌ها باید به کودکان خود آموزش دهند، آموزش و پرورش، مهدکودک‌ها و دیگر نهادها هم باید همکاری کنند. مهدکودک‌ها به خصوص در سن و سالی که کودکان به آنجا می‌روند به خوبی می‌توانند برخورد با طبیعت را به آنها آموزش دهند. آموزش را باید از سنین کم آغاز کرد. عشق ورزیدن به محیطی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار پراهمیت است و نسل‌های آینده را باید طوری تربیت کنیم که مراقب و حافظ طبیعت و هر آنچه خداوند آفریده، باشند.
تلاش همه حامیان، نه تنها به خاطر حیوانات و طبیعت، بلکه به خاطر خود انسان‌ها است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام