کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 خرداد 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

زمانی مهین بانو از زنان عصر مشروطه در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشته بود: شوهر خدا بیامرزم هر وقت بهش می گفتم مرد حسابی فلان چیزو برای زندگی لازم داریم آذوقه نداریم می گفت زن صبر کن مقاومت کن اوضاع درامه ! منم یه عمر مقاومت کردم تا پیر شدم وقتی تو پیری هم خواسته ای داشتم می گفت صبرو مقاومت کن. من هم گفتم نه دیگه چون پوکی استخوان گرفتم به سختی رو پا وامی‌ایستم با عصا راه می رم چطوری مقاومت کنم. آن وقت اون خدا بیامرزخنده‌اش می گرفت .
حالا با ذکر یادداشت مهین بانو گریزی به سخنان رئیس‌جمهور محترم می زنم که می گوید: راه نجات ما صبر و مقاومت است... البته انصافا ما هم در مقاومت و صبوری کم نگذاشتیم . سر سفره عقد چند دولت نشستیم و با کم و زیادشان ساختیم. صبوری کردیم . جوانی‌مان با صبوری و ایستادگی و ساده‌زیستی و مدتی با "امید" گذشت اما جسارتا دیگر نای صبوری نیست. چنان‌که در طنزالحکایات باب هفتم آمده: .زنی بر بالین شوهر بیمار که حال نزار رو به موت داشت گفت: صبوری کن مقاومت کن. شوهر بیمار گفت: زن حسابی جانی به تن در حال احتضار من مانده که مقاومت کنم ؟ !
البته صبر، شکیبایی، لازمه زندگی‌اند اما متاسفانه از این مفاهیم هم استفاده ابزاری شده ،آخر قربونتان برم چقدر صبوری ؟ صبر ایوب که نداریم . ظریفی در این باره گفت: بردرب‌دکان دلم می نویسم صبر تمام شد لطفا سوال نفرمایید.
همین چند روز پیش یکی از همکاران روزنامه‌نگار می گفت به قدری به سبب کمبود تغذیه حالم بد بود مدیرروزنامه متوجه رنگ پریده ام شد مساعدتی کردند کارت هدیه ای دادند تا بعد مدت‌ها چند وعده غذای گرم بخوریم. چند روزی نای ایستادگی‌مان بیشتر شود اما به قول سعدی "مشتاقی و صبوری از حد گذشت ما را " پس صبوری و شکیبایی از ما نخواهید که ته کشید. توقع مقاومت از ما داشتن کمی سوررئالیستی است.
ای رئیس‌الوزرا! گفته‌اید: ما در شرایط ویژه ای قرار داریم ... بنده که هر وقت همسرم چیزی می خواهد می گویم نمی توانم تهیه کنم چون شرایط ویژه است می گوید کی شرایط تو ویژه نیست! خلاصه لذا نای مقاومت و ایستادگی نداریم حتی در ایستگاه اتوبوس و مترو !


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام