کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 25 مهر 1400   Sunday 17 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 مرداد 1394

صفحه خبر: اقتصادی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: فرمول تعیین بلند مدت نرخ خوراک در وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت نهایی شده اما هم اکنون این فرمول در وزارت اقتصاد و دارایی در حال بررسی بوده و آنها از مسئولان و کارشناسان بورس در این زمینه مشورت خواسته اند. به گزارش ایسنا، عباس شعری مقدم، گفت: به نظر می‌رسد هلدینگ های موجود درصنعت پتروشیمی به خوبی جای خالی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران را در بخش پایین دستی این صنعت پر کرده اند. وی با اشاره به اینکه هم اکنون یکی از ایرادهای منتقدان به NPC، کاهش نقش این شرکت در صنایع پایین دستی است، گفت: این شرکت برپایه اساسنامه خود حق ورود به صنایع پایین دستی را ندارد، اما از طرف دیگر براساس قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مجلس این حق را به این وزارتخانه داده است، تا در این صنایع ورود پیدا کند، بنابراین هم اکنون در این زمینه ابهاماتی وجود دارد. شعری مقدم کمک به هلدینگ های سرمایه گذاری را یکی از راه‌های عملی و آسان برای تقویت صنایع پایین دستی دانست و گفت: هم اکنون نیز به شدت به دنبال شناسایی و حل مشکلات و موانع این صنایع هستیم. معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی یکی از موانع اصلی را
در توسعه صنعت پتروشیمی تحریم های یک جانبه کشورهای غربی خواند و گفت: امیدواریم با تلاش دولت تدبیر و امید و با لغو این تحریم ها رونقی دوباره را در این صنعت شاهد باشیم.
شعری مقدم ادامه داد: از سوی دیگر دو نرخی بودن ارز در صنعت پتروشیمی موضع تولید کنندگان داخلی را در مقابل واردات ضعیف کرده است، چندی پیش بانک مرکزی ایران از تک نرخی شدن ارز در آینده نزدیک خبر داده است. معاون وزیر نفت اظهار کرد: تقویت روحیه همدلی و همکاری میان هلدینگ های تخصصی فعال در صنعت پتروشیمی یکی از راهبردهای اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی است، در فضای هلدینگ همه شرکت های زیر مجموعه روحیه همکاری و تعامل با یکدیگر دارند، در حالیکه تفرقه های میان شرکت های موجود در صنعت پتروشیمی موجب رقابت منفی میان آنها خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام