کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: زندگی

محققان با استفاده از ویرایش ژنتیکی" CRISPR-Cas9"، رده سلولی منحصر بفردی درست کردند که در آن ژن های گروه خونی تغییر می کند تا از بیان پروتئین هایی که باعث بروز واکنش های ایمنی می شوند، جلوگیری شود. به گزارش ایرنا ، محققان با حذف (ژن های) گروه های مختلف خونی در یک رده سلولی، سلول هایی درست کردند که می توانند متمایز شوند و گلبول های قرمز جدیدی تولید کنند که بیشترین سازگاری را در فرآیند تزریق خون دارند.دکتر 'اشلی توی' رییس واحد تحقیقاتی دانشگاه بریستول گفت: خون ساخته شده با استفاده از گلبول های
قرمزی که تحت ویرایش ژنتیکی قرار گرفته اند، می تواند روزی به ارائه تزریق های خونی
سازگار شده برای بیمارانی منجر شود که یافتن خون سازگار با آنها از میان جمعیت اهدا کننده دشوار یا غیرممکن است .وی خاطرنشان کرد، این گلبول های قرمز که تحت ویرایش ژنتیکی قرار گرفته اند، می توانند به ابداع درمان های بهتر برای بیمارانی منجر شوند که تامین نیازهای بالینی آنها دشوار و یا غیر ممکن است.
با این حال وی اذعان داشت که تولید
گلبول های خونی مناسب برای مصرف این بیماران هنوز به فعالیت بیشتری نیاز دارد.این محقق
ادامه داد: این مطالعه ، اولین مطالعه است که نشان می‌دهد می توان از ویرایش ژنتیکی به همراه کشت گلبول های قرمز در محیط آزمایشگاه ، گلبول های خونی نادر قرمز برای بیمارانی درست کرد که نیازها خاصی دارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام