کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 25 مهر 1400   Sunday 17 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اسفند 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

با عرض سلام و خسته نباشید.
سوالی داشتم از خدمت شما
واقعا درست هست که دولت از ترکیه کود انسانی وارد کرده؟
آفتاب یزد: ظاهرا این موضوع با سند در یک برنامه تلویزیون مطرح شده است.
سلام بزرگوار؛ مطلبی داشتم که امیدوارم از طریق مسئولین عدالت‌محور پیگیری فرمایید. چرا بانک مرکزی در یک ظلم آشکار به تمام موسسات غیرمجاز سود متعارف داد ولیکن به موسسه مجاز کاسپین یا فرشتگان از شهریور سال94 سود ندادند و کلا سودها را صفر کردند.
سلام؛ میدونید اعتراض مردم بیشتر بابت چیه؟! بی عدالتی، تبعیض، اختلاف طبقاتی، مردم نمی‌تونن و اجازه ندارن اعتراض هاشون رو به گوش دولت و مسئولان برسونن. فقر،خلاف،فساد،
نا امنی، بیکاری، کم شدن آمار ازدواج،
زیاد بودن افراد قشر زیر خط فقر، پارتی بازی در همه جا، زیاد شدن و عادی شدن رشوه. یا اسم دیگه اش شیرینی یا هدیه. رواج و عادی شدن دروغگویی در جامعه، هر کجا میری بدون پارتی‌بازی کارت
راه نمیوفته یا بهتر بگم با پارتی‌بازی زودتر و بهتر راه میوفته.
برخی ها هنوز جوانان را باور نکرده‌اند و این مسئله باعث شده به آنان اعتماد نکنند و در بیشتر مراکز یا پست های مدیریتی و حتی وزارتخانه ها افراد سالمندی را می بینیم که فعال‌اند. هفته های پیش، جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری، مهمان برنامه «دورهمی» بود، ایشان که به قول خودش دهه شصتی است: درباره اعتماد به جوانان سخنان مثبت و خوبی بیان کرد و گفت: باید به جوانان میدان داده شود. برخی ها با اینکه جوانان را باور دارند به آنان کار و امید می دهند، اما به یک باره تمام امید و آرزوهای آنان را می گیرند. این طوری هم خوب نیست، جوان سرخورده و ناامید می شود، پزشکی را می شناسم که در کارش جدی و سخت‌گیر است و شغلش ایجاب می کند سخت‌گیری کند تا بقیه هم کارشان را دقیق و منظم انجام دهند، اما همین آقای دکتر، دستیار کم‌سن و سالی دارد برای اینکه خود را نزد پزشک مربوط خوب و موجه جلوه دهد، درباره دیگران به دکتر اطلاعات نادرست می دهد و این موضوع سو‍‌ء تفاهم و نارضایتی ایجاد کرده است؛ بهتر است مدیران و پزشکان برای اطمینان بیشتر جوانان صالح را استخدام کنند و قبل از شروع به کار، درباره صداقت، بی‌طرفی و وجدان کاری با آنان گفتگو کنند.
شنبه12/12/96 گزارشی از خیابان‌‌ شوش غربی با عنوان چهار ساعت پای درددل کاسبان و ساکنان(درباره معتادان) در صفحه ۴ روزنامه آفتاب یزد چاپ شد و مورد توجه کاسبان قرار گرفت، اما روزهای گذشته برای ا‌نجام کاری از خیابان شوش ‌غربی، خیابان مرسلی و به ویژه از مقابل دروازه غار که عبور کردم، اوضاع هیچ تغییری نکرده بود و معتادان پیپ به دست همچنان در حال دودکردن شیشه بودند. چالش اعتیاد آن هم در تهران بزرگ‌ ‌با ورود مواد مخدر صنعتی نگران‌کننده است، این مسئله باعث شد روزهای گذشته مسئولان هم درباره آن و در مورد وجود شیشه در مدارس و میان دانش‌آموزان سخن بگویند و برخی روزنامه ها نیز به طور شفاف اطلاع‌رسانی کردند که جای قدردانی دارد.
این بار که به خیابان شوش غربی رفتم، با دقت بیشتری به کوچه های فرعی نگاه کردم، معتادان‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌حضور ‌‌فعالی داشتند‌‌‌. به ویژه در جاهایی که آمدوشد زیادی دارد و کودکان و نوجوانان در حال بازی هستند و زن و بچه مردم در گذرند، وجود همه‌گونه معتاد به چشم می خورد. چرا معتاد این همه زیاد شده است، یک علتش بیکاری و بی‌آیند‌گی و بی‌امیدی جوانان نیست؟ حق‌شان را که خورده است و چه کسانی نتوانسته اند آنان را در برابر وسوسه مواد، مقاوم بار آورند که به پیشنهادهای ویرانگر نه بگویند. امیدواریم دست دولت را باز بگذارند که از بیکاری جوانان بکاهد و در مدرسه‌ها نیز با دلسوزی آموزگاران فرهیخته، دانش‌آموزان به سوی سیگار و روانگردان و دود نروند؛ در سال نو چنین باد.
ولی: با سلام بنده از همکارم به انتقال مشکلات ما تکنیسین‌ها به عموم جامعه و مسئولین تشکر می‌کنم. همه این مطالب بدون ذره‌ای تردید درست است، البته وضعیت بسیار بدتر از این مطالبی هست که بیان
شد.
دولت جیب خودش را از گرانی ارز خوب پر کرد. این بود آن دولتی که وعده رفاه می‌داد؟ با سقوط ارزش پول ملی، فقر و گرانی تشدید
می‌شود.
احسنت به یادداشت آقای کریمی.انشاءالله گوش شنوا باشد.
وقتی اعلام شد قیمت حامل‌های انرژی افزایش خواهد یافت مردم فهمیدند ارز گران شده است. ۴۰ سال است بحران قاچاق سوخت و قیمت‌های حامل‌های انرژی را افزایش دادید، به غیر از ضرر چیزی عایدمان نشد.
وقتی بانک به مسافران ارز نمی‌دهد و واردات بی‌رویه ادامه دارد اوضاع بهتر از این نیست. معلوم است سیاستی پشت این داستان هست.
در مورد گزارش «موتور را روشن کن!» خواستم بگم مطلب پخته ودرستی انتشار کرده‌اید، ولی اصلاحات از آقای روحانی ونظایر ایشان نباید انتظار زیادی داشته
باشد.
علی: سلام و درود و تشکر فراوان از انعکاس درد دل بحق پرسنل اورژانس.
احمدی تکنیسین اورژانس کرج: با سلام نمی‌دونم واقعا این تکنسین عزیز ‌تو عملیات هستن یا نه. ولی حرفاش در مورد وضعیت سختی کار و مالی و اینا درست، ولی وقتی این جمله رو که گفتن تکنیسین‌های اورژانس کرج روزی یک ماموریت میرن رو خوندم داشتم شاخ در می‌آوردم. بنده هم کرج کار می‌کنم هم تهران. توی کرج به طور میانگین هر ماه حداقل روزی ده ماموریت میریم بدون موتور رانس و همه با آمبولانس.تازه پایگاه ما نسبتا خلوت است. بعضی از پایگاه‌ها بیشتر از ۱۸ ماموریت تو ۲۴ ساعت میرن، واقعا متاسفم برای این دوست عزیز که نمیدونم عامدانه یا به چه دلیلی اینجور اظهار نظر کردن.
محمدرضا خانقاهی:سلام: چرا ما نباید اجازه داشته باشیم که بر سر مقبره مصدق فاتحه بخوانیم؟
آقای منصور مظفری عزیز به خدا قسم حال ندارم که حال امثال جنابعالی را بگیرم!اگر تو مثل شریعتمداری بودی!! حتما فکری به حالت می‌کردم!عزیزجان لطف می‌کنی آماری از میزان سفر ایرانیان به ترکیه، دبی، قبرس، یونان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، مالزی و کشورهای اروپایی و آمریکایی بدهی؟!به من میگی چرا اینها به کیش و قشم نمیرن ولی آنتالیا، استانبول و دبی میرن؟!اشکال اقتصاد و رکود در دولت نیست.
برای استاد هوشنگ ابتهاج (سایه) آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.
فرهاد: سلام.من با سایت کارت ملی قبلی پیش‌ثبت‌نام کردم و پول برای 14 نفر به حسابشان ریختم و حالا با سایت جدید وارد می‌شوم نه تاریخ و نه روز را ذخیره نمی‌کند. راهنمایی
کنید.
ناصر: در مورد گزارش «چهار روزنامه در آستانه تعطیلی» خواستم بگم مردم روزنامه تون را نمی‌خرند چون چیزی که مردم نیاز دارند را نمی‌تونید بنویسید لذا میشه مشکل اقتصادی!
کامبیز: سلام. از روزنامه بسیار مهم و استراتژیک و تاریخ سازِ آفتاب ممنون هستیم که به مهم‌ترین مسائل روز کشور و دغدغه‌های اصلی مردم می‌پردازد.
محسن ایرانی : با سلام. نقطه نظرات دکتر در مطلب «چرا آمریکا نمی‌تواند بر نروژ سلطه پیدا کند؟» کاملا درست است.ولی واقعا چه باید کرد. حجم اطلاعات منتشر شده سال‌های اخیر از طرف اساتید بزرگ و محترم از جمله جناب سریع‌القلم نقش بزرگی در آگاهی مردم داشته است. به هر حال تشکر فراوان از جناب
دکتر.
با عرض سلام. به حمدا... طرح‌های مقدس توسعه حرمین شریفین حضرات معصومین (ع) در عراق اسلامی به حمدا... با موفقیت ادامه دارد و متولیان مومن و مردمان عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با موج کمک‌های خالصانه خودشان تعظیم به شعائر اسلامی می‌کنند. بی‌شک بسیاری از هموطنان مومن به خاطر عدم آگاهی از شماره حساب و نحوه واریز وجوهات، از این فیض عظیم محرومند، لذا امید و انتظار است با وسیع کردن اطلاع‌رسانی در این امر خیر، تعداد مشارکت کنندگان بیشتر شود.
...۰۹۳۸
حضرت امام صادق(ع) می‌فرمایند: هرکس برای حفظ عفت و پاکدامنی تصمیم به ازدواج بگیرد، خداوند متعال او را یاری می‌کند.
...۰۹۳۸
بدیهی است استفاده از داروهای خواب آور، تبعات و پیامدهای خطرناکی داشته و بی‌تفاوتی نسبت به آن نتایج بعضا جبران ناپذیری به جا می‌گذارد و از آنجائیکه در بروشورهای این نوع داروها به عدم انجام کارهای دقیق و حساسی چون رانندگی که نیاز به سطح هوشیاری بالا دارد توصیه شده است، انتظار می‌رود تمهیداتی فراهم شود تا این توصیه‌های جدی برای همه بیماران با هر تعداد داروهای فوق، اطلاع‌رسانی بشود.
...۰۹۳۸
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: از خشم بپرهیزید که آتشی سوزنده است.
...۰۹۳۸
تکرار برنامه‌های رسانه ملی از زمانی که پخش برنامه‌ها۲۴ ساعته و شبانه روزی شده به یک روند رایج تبدیل شده است اما این کل برنامه‌ها را شامل نمی‌شود. اما بجاست خاطر نشان کنیم از آنجایی که برخی برنامه‌ها واقعا آموزنده، مفید و مورد نیاز از حیث مذهبی، علمی، پزشکی و... هستند لذا از اهم ضروریات است برای هموطنانی که شغلشان اقتضا می‌کند که موفق به تماشای آنها در صبح‌ها یا شب‌ها نشوند
بازپخش شود.
...۰۹۳۸
افتتاح رسمی شبکه تلویزیونی "ایران کالا" را در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تبریک و این تقارن را به فال نیک می‌گیریم. امیدواریم این شبکه زمینه ساز تشویق و ترویج عرصه کار، تولید و اقتصاد در کشور اسلامی ما شود.
...۰۹۳۸
آقای جهانگیری! ایران کشور پهناور و ثروتمندی است و اگر مدیران مومن، لایق و با درایتی داشته باشد تمامی نسلها و فرزندانش در رفاه و آسایش خواهند بود به جای اظهارات نسنجیده به مردم و جوانان پرشور و پر امید کشور انرژی مثبت بدهید.
...۰۹۱۲
باسلام، از خوانندگان روزنامه آفتاب هستم، تکه‌ای از خاطرات مرحوم رفسنجانی را چاپ کرده اید، لطف بفرمایید نام کتاب خاطرات ایشان که از دهه ۶۰ تاکنون به چاپ رسیده را معرفی کرده و راهنمایی بفرمایید از کجا می‌توان تهیه کرد.
...۰۹۱۵
آفتاب یزد:کتاب خاطرات آیت‌الله هاشمی را می‌توانید از دفتر نشر معارف انقلاب تهیه کنید.
باسلام. شهرداری‌ها با اقدامی قابل تقدیر به مناسبت روز درختکاری نهال و درختچه‌های رایگان به شهروندان هدیه می‌دهند، چه می‌شد اگر هدیه برچسب (بسم الله الرحمن الرحیم) هم برای چسباندن روی درب همه منازل، آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها در نظر گرفته می‌شد تا شهرها عطر و بوی معنویت به خود بگیرند.
...۰۹۳۶
من نمی‌دانم این هنرمندان عزیز چرا فکر می‌کنند یکی از راه‌های همیشه مطرح بودن این است که باید در مورد همه کس و همه چیز نظر بدهند؟
...۰۹۱۱
داستان ساختمان ولنجک چیست؟ رئیس‌جمهور و قوه قضائیه آن را با اقتدار و قاطعیت از احمدی نژاد و دار و دسته‌اش پس بگیرند.
...۰۹۱۲
از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خواهشمند است که اسم میدان جهاد منطقه شش تهران و همچنین اسم ایستگاه مترو میدان جهاد را به میدان دکتر فاطمی تغییر دهند. مینایی از تهران
...۰۹۳۵
جناب دکتر کواکبیان، آیا پارلمان اصلاحات با مشورت و تایید اصلاح‌طلبان به منصه ظهور رسید.
...۰۹۱۱
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: هرکس امر به معروف و نهی از منکر کند، جانشین خدا در زمین و جانشین رسول اوست.
...۰۹۳۸
خدا عمرتان بدهد که در مورد کسانی که منافع‌شان در شهرداری از بین رفته به دستگاه‌های نظارتی اشاره کرده‌اید چون در مورد عملکرد شهرداری اولین دستگاه نظارتی شورای شهر است که اگر آقایان چمران، رضازاده و جدیدی نظارت می‌کردند اصلا کار به اینجا نمی‌کشید چون منافع شهرداری متعلق به مردم است نه کس دیگر.
...۰۹۱۲
۱۵۱۲-کیفیت؛ اگر مسئولان رسیدگی به قنادی‌ها، کیفیت شیرینی‌های شمال شهر و جنوب شهر را با یکدیگر مقایسه کنند، پی خواهند برد موادی که در قنادی‌های مرکز یا شمال شهر به کار برده می‌شود با جنوب شهر بسیار تفاوت دارد، اما قیمت‌های آن چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند! (۲۵/۱۲)
۱۴۱۶- شهردار گرگان بخواند! خوشبختانه با راه‌اندازی جایگاه اختصاصی برای درج پیام‌های مردم که حاوی مشکلات، درخواست‌ها و درج نظرات مردم که واقعیت‌ها را عنوان می‌کنند و مسئولان روزنامه هم زحمت چاپ دردل‌های مردم را متقبل می‌شوند، متاسفانه برخی از مسئولان در شهرستان‌ها یا اینکه چشمان خود را برای مطالعه مطالب و درخواست‌های مردم خسته نمی‌کنند یا اینکه واقعیت‌ها را مطالعه اما انکار می‌کنند که این بدترین شیوه برای مدیریت شهری و نوعی بی‌توجهی به درخواست‌های شهروندان است. نمونه بارز آن در مورد مسائل و مشکلات شهری مانند گرگان، خیابان شهدا، لاله ششم، بن بست یکم میخچه گران است که بارها درخواست ساخت جوی آب و آسفالت آن را داشته ایم، اما درباره این موضوع هیچ اقدامی انجام نشده است. مسئول رسیدگی به این گونه سهل انگاری‌ها کیست؟ ب، کاشفی از گرگان (۲۵/۱۲)
۱۶۱۸- آیا مسئولان قصد انتقال ماهی‌فروشان چهارراه سرچشمه تهران را به محل دیگری ندارند؟ بوی مشمئزکننده و آزاردهنده ماهی‌ها باعث نارضایتی ساکنان شده که ضرورت دارد نسبت به انتقال فروشگاه‌های یادشده به مکان دیگری همکاری لازم را به عمل آورند. (۲۵/۱۲)
۰۳۱۴- رفت و آمد در کوچه برلن و مهران واقع در خیابان لاله زار نو، به ویژه روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل حضور فروشندگان دوره گرد مشکل شده است. کاسبان از شهردار منطقه تقاضای رسیدگی به این موضوع را دارند. (۲۵/۱۲)
۱۷۱۷- سال ۹۶ هم تمام شد، امیدوارم در سال ۱۳۹۷ شاهد اتفاق‌های خوب همراه با سلامتی، شادی و ارزانی باشیم. (۲۵/۱۲)
۲۳۱۲- توفیق خدمت؛ از اینکه یک سال با صبوری به دردل‌های ما گوش دادید و مطالب ما را در روزنامه خوبتان چاپ کردید، سپاسگزاریم. (۲۵/۱۲)
۰۹۱۴- دلنوشته‌های آقای ذاکری را بیشتر روزها مطالعه می‌کنم و لذت می‌برم. خدا به ایشان و مدیرمسئول و سردبیر روزنامه سلامتی عنایت فرماید که چنین امکانی فراهم کرده‌اید تا مخاطبانتان برای دقایقی لبخند روی لبانشان بنشیند.
علی اکبر فرقانی (۲۵/۱۲)
۰۹۵۲- کارگران خدمات شهری این روزها به دلیل خانه تکانی، برای زیبایی و نظافت شهر، با جمع‌آوری به موقع زباله‌ها، خدمات مضاعفی انجام می‌دهند که جا دارد از آنان هم قدردانی کنیم و خسته نباشید بگوییم و فرا رسیدن سال نو را تبریک بگوییم و برایشان از خداوند متعال آرزوی سلامتی کنیم. (۲۵/۱۲)
۱۶۱۴- آشتی کنان؛ عید نوروز بهترین فرصت برای آشتی و زدودن کینه‌هاست. لطفاً در این کار خیر، گوی سبقت را از یکدیگر بربایید و دلی را به دست آورید! (۲۵/۱۲)
۱۳۱۲- خدا قوت، امیدواریم در سال نو، با خبرهای خوش و با نوشتن مطالب شاد، قلم‌تان سبز و زندگیتان سرشار از عشق خدایی باشد. (۲۵/۱۲)
۰۹۱۹- پیشاپیش عیدتان مبارک. در رادیو ورزش که گوش می‌دهم یک مشت پروفسور نابغه جمع شده‌اند. چه کلماتی به کار می‌برند. مثلا پنالتی را جریمه معنا می‌کنند. چقدر زحمت کشیدند. یعنی کسی نمی‌دانست فقط اینها می‌دانند؟ (۲۶/۱۲)
۱۲۳۷- جناب آقای علی مطهری نایب رئیس مجلس فرمودند مسئولان قول دادند تا قبل عید رفع حصر گردد. آقای علی مطهری فارغ از این موضوع برخی مسئولان تا حالا به کدام قول عمل کردند؟ (۲۶/۱۲)
آفتاب یزد: تا این اندازه بدبین نباشید.
2219- آذربایجان کارخانه اتومبیل‌سازی راه می‌اندازد. البته مختصر بود و توضیحی ندادند که کدام اتومبیل را می‌خواهند تولید کنند؟
چند درصد از آنها و چند درصد از کشور ما می‌باشد. چه شده که آذربایجان که با تمام اروپا ارتباط دارد برای تولید اتومبیل به ما متوسل
شده‌است؟ (24/12)
1200- تسهیل رفت و آمد و تردد در جاده‌های ارتباطی باید یکی از اولویت‌های وزارت راه باشد. متاسفانه در تعطیلات نوروزی و حتی چند شب قبل آن برخی از جاده‌های پرتردد
به علت ترافیک سنگین، امکان تردد را
بسیار مشکل می‌کند. آیا نمی‌توان برای کاهش این حجم از ترافیک جاده‌ها فکر ساخت راههای جدید بود؟ (25/12)
1048- امسال در شب عید و آخر اسفند 96 یکی از کسادترین بازارهای شب عید را به علت عدم قدرت خرید مردم تجربه می‌کنیم. هم مردم و هم کسبه به علت فشار اقتصادی و کسادی بازار بسیار از این وضع ناراضی هستند. تا وقتی وضع مردم خوب نشود بازار رونق نمی‌گیرد. برخی از کسبه
به علت کسادی بازار، اجناس بنجول و بی‌کیفیت عرضه می‌کنند چون اعتقاد دارند قدرت خرید مردم پایین است. (25/12)
0914- آقای وزیر! شما فقط حرف می‌زنید. چرا وعده می‌دهید؟ می‌گویید در تعیین مزد 97 دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستید. کجا تا حالا چنین کرده‌اید؟ سال 97 را خواهیم دید قدرت خرید کارگران هم در سال 97 حتما بالا خواهد رفت! آیا افزایش دستمزدی هم که صورت بگیرد
آن قدر هست که توان خرید کارگران را
بالا ببرد؟ لطفا به مردم وعده ناشدنی ندهید. (25/12)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام