کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 آبان 1400   Wednesday 27 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 اسفند 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1657- صبح شنبه 8/12/96 با قرار قبلی به دارایی شمیرانات مستقر در گاندی مراجعه کردم. متولد 1311 و متخصص یکی از رشته‌های پزشکی هستم که دیگر توان کار ندارم. نظام پزشکی هم این را تایید می‌کند. آیا در دارایی حد نصاب سنی را در نظر نمی‌گیرند؟ من پیرمرد باید سالی
یک بار به دارایی مراجعه کنم که خیلی برای من سخت است. (8/12)
1658- سلام من چه گناهی کردم که با 30 سال خدمت سه فرزند بیکار حقوق یک و نیم میلیونی می‌گیرم ولی بازنشسته جدید با 25 سال خدمت حقوق‌هایی به مراتب بیشتر می‌گیرند؟ چرا باید فرق باشد؟ (11/12)
1654- جریان چیست؟ امسال هم از اول سال می‌گفتند امسال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود ولی آخر سال می‌شود پلکانی. یعنی پلکانی انجام می‌شود.‌
ای پایه پلکان بشکند. سی سال ما زحمت کشیدیم باید حقوق 5/1 میلیونی بگیریم. (11/12)
0553- خدمت آن خواننده یا پیام دهنده که فرموده بودند در مترو اختلاط وجود ندارد عرض می‌کنم چرا در مترو اختلاط هست. اگر خانواده‌ها هم به‌عنوان خانواده در قسمت واگن آقایان حضور یابند دلیل موجهه‌ای نیست چون آنها فقط برای خودشان محرم هستند و برای دیگران نامحرم! (11/12)
0551- سالروز شهادت حضرت‌ام البنین فاطمه زهرا(س) را تسلیت عرض می‌کنیم. روز همسران شهدا را هم که به این مناسبت نامگذاری شده گرامی می‌داریم. از مدیریت شهری خواهشمندیم نام شهدای مدافع حرم را به معابر انتقال دهند. (11/12)
0003- سلام آفتاب. پیشنهادی برای مصرف کمتر آب؛ به طور کلی ساخت فلاش تانک
ممنوع شود یا به اندازه یک چهارم
فلاش تانک‌های فعلی ساخته شود. چون با هر بار سیفون کشیدن چه در حمام یا آبریزگاه حدود 30 لیتر آب مصرف می‌شود که این خود یک نوع اسراف است. (11/12)
1933- آقای باهنر فرموده‌اید که آقای احمدی نژاد در رفتارش تجدیدنظر کند. آیا شما هم حاضر هستید در رفتار و گفتار خود تجدیدنظر کنید؟ (10/12)
1502- بیشتر مردم در این شب عیدی آه و ناله می‌کنند که قدرت خرید ندارند. بسیاری از کسبه هم از کسادی و عدم قدرت خرید مردم می‌گویند. اگر قرار باشد بازار کساد باشد حتی شب عید، مطمئنا یعنی اقتصاد کشور به وضعیت خاص رسیده است. (10/12)
1448- در قسمت ورزشی شما، حتی جزئی ترین مسائل رعایت نمی‌شود. مثلا در صفحه رجزخوانی بدون کلاهخود و قمقمه جنگجویان سرخابی چند ساعت قبل دوئل، اصلا ننوشته‌اید بازی کی شروع می‌شود؟ یک کلمه ننوشته‌اید ساعت چند شروع می‌شود. بعد این آقای امید مافی به گونه‌ای می‌نویسد که ما نمی‌فهمیم چه نوشته اند؟ طوری بنویسید که ما بفهمیم. ساده تر و راحت تر بنویسید. (10/12)
1328- در رابطه با اختلاس کارمند اکتشاف شرکت نفت اینکه احتمال دارد دارایی‌های او به اندازه همان مقدار مبالغی باشد که برده است. این سوال مطرح است که ایشان چقدر حقوق داشته که توانسته چنین اموالی جمع کند؟ چگونه توانسته چنین دارایی برای خود درست کند؟ جالب است عده‌ای با خون دل زندگی می‌کنند عده‌ای با دزدی از بیت المال. (10/12)
1224- سلام به آفتابیان. طنز آقای ذاکری در هر پنجشنبه با عنوان انتقاد یا عبور از میدان مین، من را یاد دوران بچگی‌ام در قم انداخت. آیت الله اراکی با مادربزرگ من همسایه بودند. ایشان خودش پیاده به مسجد می رفت سر راه هم از نانوایی نان می‌گرفت. بعد از انقلاب هم گفت من به نگهبان و ماشین احتیاجی ندارم. بچه‌های محل هم نگهبان‌ام هستند. نفر دوم دکتر بهشتی بودند که آن موقع دبیر ما در
دبیرستان حکیم نظامی بودند. ایشان به نقل از
حضرت علی (ع) می‌گفت: ایشان به مردم می‌گفت از من انتقاد کنید. امر به معروف و نهی از منکر واجب است. لذا با توجه به طنز آقای ذاکری که انتقاد از برخی را مثل عبور از میدان مین می‌دانند خصوصا که یک مسئولی هم گفته انتقاد از من نکنید پا روی مین می‌گذارید خواستم بگویم خوب است به سخنان بزرگان دین توجه کنند. (10/12)
۱۷۱۱- روزهای آخر سال مترو، اتوبوس و خیابان‌ها شلوغ و پُرازدحام است. لطفاً افرادی که کارهای ضروری ندارند، بیهوده با حضورشان بیش از این موجب شلوغی وسایل نقلیه عمومی و خیابان‌ها نشوند. (۷/۱۲)
۱۹۴۸- امیدوارم تمامی پیام‌های روی خط آفتاب مانند پارسال در صفحه‌ای جداگانه چاپ شود و با این کار فرهنگی‌تان به خوانندگان عیدی دهید تا بیشتر دعای‌گویتان باشند. (۷/۱۲)
۱۳۲۲- مزاحمت دستفروشان بیشتر شده است؛ پیاده روهای خیابان‌های ولی‌عصر(عج)، به ویژه اطراف ایستگاه مترو پارک دانشجو، میدان بهارستان، میدان هفتم تیر و بسیاری جاهای دیگر مملو از دستفروشان است و مردم مجبورند به جای پیاده رو، از حاشیه خیابان عبور کنند! مدتی است ماموران سدمعبر شهرداری هم کاری به کار بساط گستران ندارد. آسوده کاسبی کنید همه جا امن و امان است! (۷/۱۲)
۱۵۱۷- خدمت بی‌منت؛ بجاست از خانم گودرزی، یکی از کارشناسان فعال و مدافع دانش آموزان که هر لحظه برای رسیدگی به مشکلات آموزشی با ایشان در وزارت آموزش و پرورش تماس می‌گیریم، پاسخگو است و رسیدگی می‌کند، قدردانی کنیم.‌ای‌کاش تمامی مسئولان مانند ایشان دلسوز و فوری به کارها رسیدگی می‌کردند. (۷/۱۲)
۱۱۱۸- لطفاً مسئولان وزارت رفاه و تامین اجتماعی توضیح دهند به چه کسانی در محیط‌های کارگری حق جذب تعلق می‌گیرد؟ (۷/۱۲)
۱۷۱۵- شهردار جدید گرگان هم مانند بقیه شهرداران است! درخواست کرده بودیم خیابان شهدا، لاله ششم، کوچه بن‌بست یکم میخچه‌گران جوی آب بسازند و آن را آسفالت یا سنگفرش کنند، اما با گذشت زمان شهردار گرگان به روی مبارکشان نیاوردند و کوچه مربوط همان وضع اسفبار دارد! (۷/۱۲)
۱۰۱۴- ساعت ۶ تا ۷ صبح با این که از ترافیک هم خبری نیست، متاسفانه رانندگان اتوبوس‌ها‌ی شرکت واحد با تاخیر به ایستگاه‌ها می‌رسند. تذکر درباره این موضوع به رانندگان مورد امتنان است. (۸/۱۲)
۰۸۱۴- عده‌ای در روزنامه‌ای استخدام شده و ازدواج کرده و زندگی مشترکشان را به امید روزها و آینده‌ای بهتر شروع کرده‌اند. ولی متاسفانه روزنامه‌ای که آنها در آن مشغول کار هستند با مشکل اقتصادی و احتمالا تعطیلی مواجه است، تکلیف این افراد چیست؟(۸/۱۲)
۰۹۱۵- ما هم عشق اسم نداریم و از سه ‌مطلب، یکی اسم داشته باشد هم به جایی بر نمی‌خورد . به هر رو همین که لطف‌تان شامل حال ماست قدردانیم. (۸/۱۲)
۱۱۲۵- سلب اعتماد از مردم؛ مسئولانی که شماره حساب کمک‌های انساندوستانه به زلزله زدگان که توسط حامیان زلزله‌زدگان جمع آوری شد، مسدود کرده‌اند، باعث سلب اعتماد مردم شده اند، چرا هیچ توضیحی درباره پول‌ها‌ی مربوط به زلزله‌زدگان نمی‌دهند و چه دلیلی دارد مردم با وجود این همه پول، شرایط سختی را تحمل کنند؟(۸/۱۲)
1532- سلام؛ محمد علوی و ساکن پردیس هستم. جاده جاجرود ـ بومهن، پُر از دست انداز است. افرادی که محل کارشان تهران است یا بقیه مسافران که مجبورند هر روز از محور یادشده آمد و شد کنند، مشکلات فراوانی را تحمل می‌کنند. هزینه تعمیرگاه‌های مکانیکی و جلوبندی خودروها هم سنگین است و پرداخت آن برای رانندگانی که از قدرت مالی پایینی برخوردارند، مشکل ساز شده است و هر لحظه احتمال حوادث ناگوار رانندگی هم وجود دارد. از مسئولان ذی‌ربط تقاضای رسیدگی داریم. (10/12)
1912- تردد سخت! وجود باربری‌ها و گاراژهای خیابان شوش غربی و شرقی باعث شده عابران و ساکنان با مشکلات فراوانی مواجه شوند. به ویژه چرخ دستی‌های مزاحم هم مزید بر علت است. چرا باربری‌ها و گاراژها را به منطقه غیرمسکونی انتقال نمی‌دهند؟ علی اکبر فرقانی(10/12)
1045- ما از بازنشستگان قدیمی هستیم. همه بیمه‌ها را پر کردیم اما متاسفانه بیمه‌ها یاری رسان نیستند. مجبور شدیم به خاطر هزینه‌های درمان به جای دارو جوشانده به فرزندانمان بدهیم. بیمه‌ها باید به ما بازنشستگان کمک کنند. حتی قدر ما را بدانند. (3/12)
1110- سلام به آفتاب. امیدوارم شما مثل ما گرفتار مال خواران نشوید که چند سال است پول به تعاونی مسکن مخابرات دادیم و هیچ خبری از ساخت خانه تکمیل شده نیست. هیچ‌کس هم پاسخگو نیست. (3/12)
1327- آقای شریعتمداری چه کاره مملکت است که می‌گوید ما ناوگان هوایی نمی‌خواهیم. به ایشان چه؟ مردم گرفتار مشکلات هستند ایشان نطق می‌کند مگر رئیس‌جمهور است چه کاره است؟ (3/12)
0010- در فرهنگ ما ضرب‌المثل‌هایی هست که فیلسوفان بزرگ درصدها صفحه نتوانستند بگویند از جمله آنچه می‌کاری درو می‌کنی! (4/12)
1228- متاسفانه در نانوایی‌های بربری و لواشی به گونه‌ای پخت می‌کنند که پشت نان‌ها سیاه می‌شود. مسلما مصرف آن نان به سلامت مردم آسیب می‌رساند. این مشکلات به علت عدم نظارت و بازرسی می‌باشد. درخواست رسیدگی داریم. (4/12)
0700- آن‌قدر مسائل زیاد است که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. مثل هزینه‌های قبوض انرژی که همین آقای فرقانی هم در مورد قبوض آب و برق در شنید مطلب نوشته‌اند. حالا یک خانم بازیگر برای ما سیاستمدار می‌شود و برای ما سخنرانی کند. واقعا که ممنونیم! (5/12)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام