کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 بهمن 1400   Saturday 29 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 آذر 1396

صفحه خبر: اجتماعی

شهردار تهران درخصوص اصلاح ساختار شهرداری توضیحاتی را ارائه کرد و از احتمال ادغام برخی سازمان‌ها و معاونت‌ها در شهرداری تهران خبر داد.
محمدعلی نجفی در گفتگو با ایسنا با اشاره به دستور اخیرش پیرامون اصلاح ساختار شهرداری تهران، با بیان اینکه ساختار شهرداری از جهات مختلف دارای اشکالاتی است، گفت: یکی از اشکالات ساختار شهرداری، گستردگی بیش از حد آن است؛ به گونه‌ای که با این شهر نباید اینقدر از نظر تعداد مدیریت‌ها، ساختار گسترده‌ای طراحی می‌شد. تداخل و استهلاک بین بخش‌های مختلف شهرداری به وفور دیده می‌شود به گونه‌ای که موردی داریم یک موضوع واحد در چند دفتر در شهرداری دنبال می‌شود که این قابل قبول نیست.
شهردار تهران با بیان اینکه ساختار شهرداری باید با یک نگاه علمی جامع‌اندیش مورد توجه قرار گیرد، گفت: برهمین اساس از معاونت برنامه‌ریزی درخواست کردیم که شورای علمی‌ در این زمینه تشکیل دهد و استاد برجسته یکی از دانشگاه‌ها را نیز به عنوان رئیس شورای علمی انتخاب کردیم تا در سه فاز تغییر ساختار شهرداری را بررسی کنند.
نجفی با بیان اینکه از این شورای علمی درخواست کردیم که در یک فاز شش ماهه کلیات ساختار جدید شهرداری را آماده کنند، تصریح کرد: همچنین در یک فرصت یک ساله می‌بایست ساختار نهایی شهرداری شکل بگیرد که در کنار آن یک کار ضربتی نیز درخصوص جایگاه زنان و ساختار مرتبط با آن در شهرداری و همچنین موضوع خزانه متمرکز نیز در دستور کار قرار گرفته است، چرا که باید این دو موضوع در شهرداری با فوریت بیشتری به نتیجه برسد و از این شورا خواسته‌ایم که درخصوص این دو موضوع راه‌حل‌هایی ارائه دهند.
شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است برخی از سازمان‌ها و یا معاونت‌های شهرداری در ساختار جدید ادغام شود؟ گفت: در حال بررسی موضوع تغییر ساختار هستیم و اگر لازم باشد معاونت‌ها، ادارات کل سازمان‌ها و شرکت‌ها ادغام می‌شوند اما در حال حاضر این مسئله در فاز بررسی و مطالعه قرار دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام