کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 خرداد 1396

صفحه خبر: سیاسی

حجت الاسلام رسول منتجب‌نیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با ایرنا با بیان این که انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری انتخاب بین دو نوع تفکر، گرایش و دیدگاه بود، گفت: این انتخابات گزینش آزادانه و آگاهانه مردم از یک جریان و طرز تفکر بود و روحانی بعد از انتخابات، رئیس جمهوری همه کشور است چه آنهایی که به ایشان رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند. در ادامه بخش‌ها‌یی از این گفتگو را می‌خوانید:
= روحانی باید به شعارها و وعده‌ها‌یی که داده مقید باشد و جامه عمل بپوشاند. هرکجا که ظرفیت کشور یا اختیارات ریاست جمهوری و امکانات مربوطه اجازه نمی‌دهد به صراحت و شفاف به مردم اعلام کند تا این ذهنیت برای مردم به وجود نیاید که آقای روحانی یا دیگر نامزدها وعده می‌دهند و به وعده خودشان عمل نمی‌کنند.
= همه باید به این نکته توجه داشته باشند که امروز تضعیف رئیس جمهوری تضعیف نظام است. باید همه تلاش کنیم که وحدت و اقتدار به وجود آید. این نظام در سه قوه‌ای که در راس همه آنها رهبری است خلاصه می‌شود. اگر بنا شود که ما تک‌تک این قوا را تضعیف کنیم و شعار حفظ نظام دهیم این تناقض در گفتار و عمل است بنابراین طیف مقابل دولت منتخب باید بداند که تبلیغات انتخابات تمام شده و دیگر زمان تخریب و تضعیف از هر ناحیه گذشته است. روحانی حال رئیس جمهوری است و چهارسال مسئولیت دارد و باید تلاش شود که این دولت موفقیت داشته باشد چراکه موفقیت رئیس جمهوری و دولت موفقیت نظام است.
= اصلاح طلب‌ها‌ و حامیان ایشان و حتی اصولگرایان معتدل در صف نیستادند که سهمشان را بگیرند، آنها به وظیفه خودشان عمل کردند و رئیس جمهوری هم باید به وظیفه خودش عمل کند.
= هر انسان منصفی قبول دارد که درصد بسیار بالایی از موفقیت دولت روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است. درست است شخصیت خود ایشان و مجموعه‌ای از اعتدالگرایان اصولگرا هم موثر بوده اند اما تعداد آنها درصد کمی را تشکیل می‌دادند و ازطرفی در دوره‌ها‌ی گذشته و به‌خصوص در دولت نهم و دهم اصلاح طلبان به طورکلی منزوی و به حاشیه رانده شده بودند. از طرف دیگر در دولت یازدهم هم آنطور که باید از وجود اصلاح‌طلبان استفاده نشد و این انتظار برآورده نشد بنابراین با توجه به این چند نکته فکر می‌کنم این وظیفه خود روحانی و دوستان ایشان است که به اصلاح طلبان بیشتر توجه کنند که این را نمی‌شود گفت سهم خواهی از رئیس جمهوری.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام