کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اردیبهشت 1396

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: هنوز به کُنه ماجرایی که ابراهیم رئیسی را توانست متقاعد کند تا در آخرین مناظره ای که جمعه برگزار شد، بگوید:«من هیچ روزنامه ای ندارم.» پی نبرده ایم. اما سوال این جا است که آیا واقعا چنین است؟ اگر اندکی دقیق تر بنگریم و این سوال را مطرح کنیم که کدامیک از نامزدها روزنامه دارند و کدامیک روزنامه ندارند؟ شاید بهتر بتوان به اصل ماجرا پرداخت.
از میان روزنامه های موجود، روزنامه قدس متعلق به آستان قدس است که تولیت آن بر عهده آقای رئیسی است. طبیعتا ماموریت این روزنامه در حال حاضر دفاع از ایشان است. در طول این مدت نیز چنین کرده است حتی اگر قانون چنین برخورد و حمایتی را عملا منتفی اعلام کرده باشد! البته روزنامه های خراسان، کیهان،جوان و وطن امروز نیز از رئیسی حمایت می کنند.
دو روزنامه همشهری و صبح نو در اختیار آقای قالیباف است. البته روزنامه های دیگری نیز از ایشان حمایت می کنند از جمله سیاست روز و افکار و برخی روزنامه هایی که گاهی به نعل و گاهی به میخ می زنند. با این حال روزنامه همشهری در این مدت در تخریب و انتقاد از دولت روحانی کم نگذاشته است. روزنامه صبح نو نیز توسط دوستان و حامیان آقای قالیباف اداره می شود و ید طولایی در انتقادات تخریبی علیه دولت دارد.روحانی و جهانگیری نیز، بدون روزنامه نیستند. روزنامه ایران، تریبون دولت است. این روزنامه در کنار روزنامه شهروند، وابسته به جمعیت هلال احمر از آقای روحانی و جهانگیری حمایت می کند. در حال حاضر نیز از ظواهر امر چنین بر می آید که روزنامه آرمان ملی توسط ستاد روحانی منتشر می شود. روزنامه های هوادار دولت نیز در نقد و انتقاد از طرف مقابل کم نگذاشتند که این مسئله نمی تواند مورد ایراد و انتقاد باشد چون آن ها مستقل و خصوصی هستند و حق دارند تصمیم بگیرند از کدام چهره حمایت کنند. میرسلیم عضو شورای مرکزی جمعیت موتلفه نیز از حمایت روزنامه رسالت برخوردار است. همچنین این حزب سیاسی، هفته نامه «شما» را منتشر می کند که از میرسلیم حمایت می کند! بر خلاف نظر ابراهیم رئیسی تنها کاندیدایی که هیچ روزنامه ای ندارد و می تواند چنین ادعایی را مطرح کند، هاشمی طبا است.
***
رئیسی نه یک روزنامه که برخوردار از بخش های مهمی از فضای رسانه ای کشور است!
رئیسی حق دارد بگوید من روزنامه ندارم! هیچ روزنامه ای به مدیر مسئولی او چاپ نمی شود یا به صاحب امتیازی و مالکیت وی اما، آیا نمی داند هر صبح، انبوهی از روزنامه های مدعی اصولگرایی و نزدیک به نحله های خاص جناح راست حداقل یکی ـ دو تیتر به نفع وی و چندین و چند تیتر علیه دولت مستقر روی جلد می آورند؟!پاسخ اگر آری باشد که باید فاتحه اطلاع رسانی و اهمیت رسانه را یک جا خواند و اگر شبیه مثبت باشد هم باید شک کرد که چنانچه آن انبوه را قبول ندارید! روزنامه قدس را نیز از حوزه روزنامه هایی که برای شما است خرج ساخته اید؟!و اگر پاسخ منفی باشد این بار باید به علم مدیریت و آشنایی به حوزه های مختلف مسئولیت شک و تردید وارد آورد. ندانستن این مهم که روزنامه قدس در حوزه مسئولیت رئیسی است شاید این ابهام را به وجود آورد که خرج و دخل این روزنامه دیده بانی و نظارت نمی شود؟جوان با تمام توان، کیهان با همه وجود، وطن امروز خالصانه، افکار ایثارگرانه، صبح نو بی پروا، همشهری گاهی، سیاست روز تلویحی و... کم و بیش در خدمت اهداف و برنامه های رئیسی بوده و همچنان نیز خواهند بود و در این بین آن چه باید مورد اعتراض رئیسی قرار می گرفت و متاسفانه نگرفت آن بود که باید به روزنامه هایی اعتراض می شد که مطابق نص صریح قانون نباید در برنامه های تبلیغی له یا علیه نامزدان ریاست جمهوری شرکت داشته باشند و نه بی روزنامه بودن! آن هم در حالی که نیمی از توان رسانه ای کشور اعم از دیداری، شنیداری و نوشتاری، تمام قد در اختیار این نامزد نزدیک به اصولگرا و مورد تایید جبهه پایداری است!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام