کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 16 اسفند 1399   Saturday 6 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مهر 1395

صفحه خبر: اقتصادی

قیمت نفت سبک ایران پس از برگزاری نشست الجزایر در هفته منتهی به ٣٠ سپتامبر با ٣٣ سنت افزایش به ۴٢ دلار و ۶١ سنت برای هر بشکه رسید. قیمت نفت در بازارهای جهانی، در هفته های اخیر به ویژه پس از برگزاری نشست الجزایر و توافق با فریز نفتی (تثبیت تولید) رو به افزایش داشته است. وزیران نفت کشورهای عضو اوپک در حاشیه اجلاس وزارتی مجمع بین المللی گردهم آمدند و توافق کردند در حمایت از قیمت ها سقف تولید اوپک را کاهش دهند. بنابراین از ماه نوامبر (آبان - آذر) ٢٠١۶ مجموع تولید نفت کشورهای عضو این سازمان به ٣٢ میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت در هفته منتهی به ٣٠ سپتامبر ،قیمت نفت خام سنگین ایران با ٢۵ سنت افزایش به ۴٠ دلار و ٧۶ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣۶ دلار و ۶٣ برای هر بشکه بوده است. قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۴٣ دلار
و ١٣ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ۶۶ سنت افزایش نشان می دهد. هر بشکه نفت خام دبلیو.تی.آی آمریکا در هفته منتهی به ٢٣ سپتامبر با ٢ دلار و ٢٨ سنت افزایش، ۴۶ دلار و ٧۴ سنت برای هر بشکه معامله شد. همچنین قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ١٣ سنت افزایش ۴۶ دلار و ۶٨ سنت برای هر بشکه معامله شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام