کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 07 بهمن 1400   Thursday 27 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 شهریور 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

جوانان در شبکه‌های اجتماعی حضور بسیاری دارند حتی در این ارتباطات دنبال دوست‌یابی هستند . از این رو برخی کامنت‌هایی فرستادند که نگرانی والدین را نشان می دهد. مثلا :*آقا جان باید نگران بود باید دلواپس بود.تعاملات بچه من با جهان بیرون بیشتر از تعاملات وزارت خارجه با جهان است.به بچه ام میگم تو شبکه های اجتماعی دنبال چی هستی ؟ میگه تعامل جهانی میگم ما چه خیری از مدیریت جهانی دیدیم که از تعامل جهانی ببینیم؟ میگه بابا می خوای بگم بگم .. گفتم اگر گفتنش به مصلحت است بگو پسرم سپس عکس هایی نشانم داد من که باباشم بهش حسودیم شد که چه جوانی از دست رفته ای داشتیم!* بچه من چپ و راست تو شبکه های مجازی است میگم چه می‌کنی ؟ میگه تحقیق علمی یک بار مچ‌اش را گرفتم داشت یکی از کنسرت های سلن دیون را دانلود می‌کرد گفتم پدر سوخته این تحقیق علمی است ؟ گفت آره بابا کارشناسان صدا اعلام کردند در حال بررسی علمی روی پژواک و وکال صدای سلن دیون هستند به نظر آنها تارهای صوتی وی بسیار مرتعش و دارای قدرتی بیش از اندازه است دیدمراست میگه بچه‌ام دنبال مسائل علمی است گفتم البته این خوانندگان فرنگی هم صدایشان هم خودشان هم خیلی مرتعش هستند! * اکبر آقا می‌گفت بچه ام تو مهد کودک خیلی خجالتی بود با بچه ها بازی نمی‌کرد. بعدها بزرگتر شد رفت تو شبکه های مجازی الان میگه بابا هزار تا فالوور دارم گفتم چی چی داری اکرم خانوم مامانش گفت اکبر جون فالوور، بچه ام طرفدار داره دوست داره گفتم می‌خوام که دوست نداشته باشه.*به بچه ام میگم بچه با فرنگی‌ها دوست نشو خیلی‌ها حتی با ارتباط با سرمایه گذار خارجی هم مخالفند .*چه دوره زمانه‌ای شده سر سفره بودیم داشتیم غذا می‌خوردیم گوشی پسرم زنگ خورد شروع کرد به انگلیسی و فرانسوی و آلمانی صحبت کردن وقتی گوشی را قطع کرد گفتم با کی حرف می زدی گفت با سه تا از دوستام تو دنیای مجازی آشنا شدم منتها حالا حقیقی هم هستند چون دارن میان خونمون!
* چند وقت پیش بچه ام عکسی از خودش را بهم نشان داد که تو پروفایلش در پیج خودش گذاشته بود من که باباش بودم نشناختم یک ریخت و قیافه ای برای خودش درست کرده بود شلوار زده دار پاره پوره ای مدل کارتن خواب ها پوشیده بود موهاش را ژولیده کرده بود و... اول فکر کردم یکی از اعضای بند گروه ... است . بعد فهمیدم خود آقاست گفتم مرد حسابی این چه قیافه ایه یک وقت کسی نبینتت گفت اتفاقا تو این شبکه ها دیده میشی بعد در جایی خواندم یکی از کارشناسان گفتند فضای مجازی این امکان را برای جوانان فراهم می‌کند که در پشت ویترینی که خودشان دوست دارند تزئین شوند با دیگران ارتباط برقرار کنند.*یک بار تلفن خانه زنگ زد یک بنده خدایی به فرنگی یک چیز‌هایی گفت که نفهمیدم فقط دائم تکرار می‌کرد ماری ام ماری ام بعد با لهجه فرنگی گفت شما هست مامان حمید ؟ متوجه شدیم خانم تو راه آمدن به خانه ما هستند به باباش گفتم پاشو مرد حاضر شو که عروس فرنگیمون در راهه!نکته:حالا مدیر موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران هم اعتقاد دارد غالب جوانان در شبکه‌های مجازی دنبال دوست یابی هستند.به نظر حقیر با این علاقه جوانان به دوست‌یابی در شبکه های مجازی حتی در دوستی با فرنگی ها ظاهرا یک نوع دیپلماسی موازی با دیپلماسی دولت ها یا "دیپلماسی جوانی "در جهان در حال شکل‌گیری است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام