کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 فروردین 1399   Friday 3 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1395

صفحه خبر: اقتصادی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه مناسب ترین تعبیر برای هیئت عمومی نظام مهندسی ساختمان، «پارلمان مهندسی کشور» است، گفت: با توجه به وضعیت بازار مسکن، 400 هزار مهندس در کشور با کمبود عرضه کار مواجه هستند.
به گزارش ایرنا، اکبر ترکان گفت: هیئت عمومی
عالی ترین مرجع تصمیم گیری است و عزل و نصب شورای مرکزی، تصویب ترازنامه و برنامه خط مشی نظام نامه توسط هیئت عمومی انجام می شود. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: نکته مهم دیگر تعادل بخشی به بازار کار مهندسان است و در حال حاضر اقتصاد کشور از نرخ رشد بالایی برخوردار نیست و رونق در صنعت ساختمان به دلایل محیطی و اقتصادی مناسب نیست و جامعه با عرضه کار 400 هزار مهندس روبه‌روست. وی افزود: به دلیل عدم تعادل در عرضه خدمات مهندسی و تقاضای ناکافی در بازار، در صدور پروانه ساختمانی با کاهش و کمبود تقاضا روبه‌رو هستیم. ترکان اظهار داشت: عرضه و تقاضا را با هم و تحریک و خلق تقاضا را نیز باید با هم و به هم پیوسته ببینیم.
افزایش عجیب قیمت لیمو ترش
100 درصد
در حالی که فصل برداشت لیموترش از باغ‌های کشور آغاز شده و به گفته وزارت کشاورزی و باغداران هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد، قیمت این محصول از تولید تا بازار مصرف با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.
به گزارش ایسنا، از نیمه‌های تیرماه هر سال برداشت لیموترش در استان‌های مختلف کشور آغاز می‌شود و فصل خرید لیمو و آبلیموگیری آغاز می‌شود، اما هر ساله بیماری جاروک جادوگر این محصول را محکوم به نابودی می‌کند و بخشی از آن را از بین می‌برد؛ به گونه‌ای که حتی وزارت کشاورزی تغییر قطب تولید لیموترش را از استان هرمزگان به کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شیوع آفت در دستور کار خود قرار داده است. بیماری خانمانسوز جاروک جادوگر که هر ساله
بخشی از لیموترش را از بین می‌برد، سبب شده هر ساله بازار لیموترش با نوسانات قیمت و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کند که البته به گفته ابوالقاسم حسن‌پور، مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، عامل نوسان قیمت و برهم خوردن تعادل بازار آن است.
افت قیمت نفت ایران
زیر ۴۵ دلار
قیمت نفت سبک و سنگین ایران در هفته منتهی به هشتم ژوئیه (جمعه، ١٨تیرماه) همانند هفته گذشته با کاهش اندکی روبه‌رو شد و قیمت نفت ایران به زیر ۴۵ دلار رفت.
به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به هشتم ژوئیه (جمعه، ١٨تیرماه) با ۵٣ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۶٨ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از اوایل سال تاکنون ٣۶ دلار و ٩٨ سنت برای هر بشکه بوده است.
همچنین قیمت نفت خام سنگین ایران با
۴١ سنت کاهش به ۴٢ دلار و ٨٣ سنت برای
هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران
از اول سال تاکنون ٣۴ دلار و ۶٣ سنت برای هر بشکه بوده است.قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی به ۴۴ دلار و ٣١ سنت
برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ٩۵سنت کاهش نشان می‌دهد.
به گزارش اداره کل امور اوپک و روابط با مجامع
انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به هشتم ژوئیه با یک دلار و ۵٧ سنت کاهش، ۴۶ دلار و ٧١ سنت برای هر بشکه معامله شد تا بیشترین کاهش را در میان نفت خام‌های شاخص به خود اختصاص دهد.قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ۴۴سنت کاهش به ۴۵ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید، همچنین قیمت‌های نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با ٧٨ و یک دلار و هفت سنت کاهش به ۴۴ دلار و۶٣ سنت و ۴۵ دلار و یک سنت برای هر بشکه رسید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام