کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 فروردین 1399   Friday 3 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1395

صفحه خبر: سیاسی

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد:شنیده شده از استانی که
۱۶ فرماندار داشته تنها ۳ فرماندار آن حاضر هستند از دولت دفاع کنند و به خاطر دولت پا به میان بگذارند این‌ها گزارشات موثق و
نگران کننده‌ای برای دولتی است که سال آینده باید انتخاباتی را برگزار کند که چنین افرادی مجریان آن انتخابات هستند.
علی صوفی با اشاره به موضوع انسجام بیشتر در فراکسیون امید و با بیان اینکه تا حدی نباید انتظار زیادی از فراکسیون امید داشت، عنوان داشت: به نظرم برخی ضعف‌های فراکسیون طبیعی است و به بی‌تجربگی نمایندگانی برمی‌گردد که در لیست امید قرار داشتند.
وزیر تعاون دولت اصلاحات افزود: این لیست در شرایط خاصی بسته شد و چهره‌های مجرب آن، گسترده ردصلاحیت شدند و لیست بسته‌شده شامل چهره‌های کمتر شناخته‌شده‌ای بود که تجربه کافی نداشتند و تعداد کسانی که سابقه نمایندگی هم دارند، بسیار کم است.
او در گفتگو با ایلنا افزود: از طرف دیگر حتی تعداد کسانی هم که در حوزه‌های دیگری تجربه داشتند، در فراکسیون بسیار کم است. این نگرانی از ابتدا در مورد کم‌تجربگی نمایندگان لیست امید وجود داشت و این ضعف از ابتدا هم مد نظر صاحب‌نظران بود، به‌گونه‌ای که موضوع مجلس در سایه برای پوشش دادن این ضعف مطرح شد و به نوعی هدایت از بیرون مجلس مطرح شد.
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در بدو تشکیل مجلس با تصمیم‌های سرنوشت‌سازی مواجه شدیم که یکی از آنها انتخاب رئیس و هیئت رئیسه مجلس بود، تاکید کرد: قبل از آن هم در شعب مجلس دوستان ما تا زمانی که به خود بیایند اوضاع از دستشان خارج شده بود و نگران این مسئله هم بودیم همین موضوع
در توزیع نمایندگان در کمیسیون‌ها هم
تاثیر گذار بود و از‌‌ همان ابتدا در تعیین روسای شعب غفلت پیش آمد تا بعد از آن با انتخاب رئیس و هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها مواجه شدند و دیدیم علیرغم اینکه تعداد نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس دهم از مجلس گذشته بیشتر بود اما به نسبت آن افراد کمتری در پست‌های کلیدی مجلس دهم داشتیم.
صوفی در ادامه با انتقاد از ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت گفت: در رابطه با دولت معتقدم رویکرد باید مردمی باشد دغدغه مجلس و دولت باید پاسخگویی به انتظارهای مردم باشد و از فرصت‌های موجود برای این پاسخگویی استفاده کنند. بخش مهمی از پاسخگویی به مردم در قالب ارتباط‌هایی است که از طرق رسانه‌ها به اطلاع مردم می‌رسد.
وی ادامه داد: روحانی از ابتدا به مردم وعده داد که بعد از ۱۰۰ روز به مردم گزارش می‌دهد که چه چیزی را تحویل گرفته است تا مردم در جریان وضع موجود قرار گیرند در این صورت هم برای مردم اطمینان پیش می‌آید و هم برای کارگزاران و مدیران دولتی تکلیف
مشخص می‌شود دولت به این وسیله
اعتماد به نفس لازم را برای ادامه کار پیدا می‌کند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: جناح مقابل در برابر گزارش ۱۰۰ روزه
رئیس جمهور شروع به جوسازی کرد و از طریق مجلس و رسانه‌ها به طرق مختلف تلاش کرد مانع ارائه این گزارش توسط رئیس جمهور شود و هشدارهای جدی به روحانی دادند. چون اولویت اول روحانی مذاکرات هسته‌ای بود از ارائه گزارش وضع موجود خودداری کرد و جناح رقیب سوءاستفاده کرد و توپ را در زمین دولت انداخت.
وی افزود: اگر در مذاکرات هسته‌ای توفیقی به دست نمی‌آمد دولت همه چیز را باخته بود اما در ‌‌نهایت حاصل، برجام شد انتظار جامعه این بود بعد از برجام مشکلات حل شود توقع زیادی برای جامعه ایجاد شد ولی باز جناح مقابل سعی کرد امید مردم را از طریق فضای رسانه‌ای به یاس تبدیل کند و در این زمینه هم تاحدی موفق بود و فضای مجازی را در حالیکه دولت کاملا از آن غافل بود در دست گرفتند و به صورت سازمان یافته آن را مدیریت کردند اما از طرف دولت تحرک فعالانه‌ای در شبکه‌های مجازی وجود ندارد و این ضعف هنوز هم استمرار دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام