کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 10 آذر 1399   Monday 30 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: صفحه یک

این روزها بعد از تغییر مدیریت رسانه ملی، بسیاری برایشان این پرسش مطرح شده که آیا با مدیریت جدید می توان به عملکرد مثبت تر سازمان صداو سیما امیدوار بود؟
در پاسخ به این سوال باید گفت اولا صدا و سیما پیش از هر تغییری باید رویکردش را در حوزه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دگرگون کند و ثانیا اگر این نهاد، اراده و تصمیمی برای تغییر در ساختار اداری و نظام دیوان سالاری خود نگیرد، مطمئنا با
عوض شدن مدیران اتفاق خاصی نخواهد افتاد. این سازمان باید تبدیل به یک سازمان سبک و چالاک شود و از این وضعیت به درآید. چنانچه مدیریت جدید عزم جدی برای این کار داشته باشد می‌توان به حل برخی مشکلات امیدوار بود هرچند با این حجم عظیم نیروی انسانی و هزینه سنگینی که بردوش سازمان است عملا این چالاک سازی
کار بسیار دشواری است.
از طرفی دیگر رادیو و تلویزیون باید برای جذب مخاطبانش فکری بیندیشد. صدا و سیما با ارائه برنامه های جدید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی (به این معنا که همه اندیشه ها و تفکرات را نمایندگی کند) می تواند مخاطبین از دست رفته را در فاصله کوتاهی به خودش جذب کند. اما نکته اینجاست که جذب مخاطب با ارائه برنامه‌هایی بی طرفانه، در اختیار مدیریت صدا و سیما نیست. چرا که عرصه‌هایی در بیرون از سازمان وجود دارند که در نهادینه شدن رویکرد غلط فعلی -که باعث کاهش مخاطب صداو سیما شده- نقش دارند . در واقع سازمان صدا و سیما تبدیل به یک سازمان حزبی و جناحی شده است و برای همین به نظر می آید همان رویکردی که در این دو دهه بر صدا و سیما حاکم بوده است تداوم خواهد داشت .
نباید فراموش کنیم، مدیر جدید صدا وسیما نیز سوابق سیاسی مشخص دارد و به عنوان فردی اصولگرا معروف است.
اگرچه او در حوزه فنی و تکنیکال صدا و سیما دارای تجربه‌های خوبی است ولی به هر حال عضو جناح محافظه کار است و تا زمانیکه عرصه سیاسی، خبری و جهتگیری‌های سازمان به نحوی خاص هدایت شود با تغییر مدیریتی، رویکرد صدا و سیما تغییری نخواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام