کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 فروردین 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

در یکی از نمایشگاه‌های لندن تابلوی نقاشی برهنه ای از نامزد جمهوریخواه جنجالی پر آشوب، خودسر، خود رای، زود جوش انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نمایش درآمد. شاید سوال شود چرا باید تابلوی برهنه از وی به نمایش رآید؟ آیا برهنگی هم به نوعی تبلیغات جهت کسب اعتبار و رای آوری است، آیا تصویر برهنگی هم یک نوع حرکت پوپولیستی محسوب می شود یا دگراندیشی یا ساختار شکنی؟ هر چند تصاویر برهنگی در برخی جغرافیای جهان مثل جزایر هاوایی و برخی قبایل بومی به هیچ وجه ساختار شکنی محسوب نمی شود حتی سنت است بسیار امر روتین و معمولی است اما چه می شود که یک نامزد ریاست جمهوری دست به تصویرکردن برهنگی خود می کند؟ جلب توجه به چه قیمتی ؟! مقام چقدر ارزش دارد که اینچنین اعمال "جنیفرمحوری" می کنند؟! شاید جناب ترامپ با این کار به تقلید از نقاشی های سبک رنسانس پرداخته که تصویر سازی عریان امری متداول و همچون دوره رنسانس ایتالیا می خواهد رنسانی در عصر انتخابات ریاست جمهوری به وجود آورد؟ اما برهنگی وی چه دردی از مردم دوا می کند؟ البته حقیر اعتقاد دارم چیزی که بیشتر از تصویر عریان وی نمایان و عریان است اعمال وقیحانه وی همچو تجاوز، فساد مالی، مال مردم خوری، زمین خواری، رشوه خواری، قراردادهای مشکوک، پولشویی و لابی بازی وی می‌باشد که در نتیجه عیوب وی بیشتر آشکار شد! قضاوت کنید مردی تریبون دار ملت شده می خواهد ناجی ملت باشد اما همسرآزاری و ملت آزاری دارد یک خروار پرونده فساد اخلاقی و مالی هم دارد. در یادداشتی در اینستا گرام وی به زبان انگلیسی نوشتم به مردم آمریکا می‌نویسم
اگر می خواهید آمریکا به عصر برده داری عصرجنگ های شمال و جنوب و اختلاف افکنی و جنگ طلبی برگردد به ترامپ و امثال وی رای دهید!
نکته ها:چقدر آدم ها و مرام نامه های آنان با هم فرق دارد در حالی که برخی ردای عشایری و محلی به تن می کنند برخی مثل ترامپ تصویر برهنه خود را نقش می‌کنند و به قولی ردای بی قبایی تن می‌کند که چشم بزداید یا چشم برباید؟!
•در همین زمینه میرزا غراالملک مدیرمسئول یوم المطایبه در عصر مشروطه در مورد برخی سیاستمداران بد زبان و بد کردار نوشت: پوشش برای حیا و شرم وارگی است اما در دو جا جایز نیست یکی گرمابه دیگری ردا و پوشش بر گندکاری عمله اهل ظلم!
*این شعر از مولانا تقدیم به ترامپ: آنکو برهنه گشت و بحر تو غوطه خورد- چون پاک دل نباشد و پاکیزه اعتقاد
انگارحضرت مولانا هم به ناپاکی دل ترامپ اشاره می کند.
*اما از همه این مطالب جدی رد کرده
می توان کارکرد رسانه‌ها را هم به نوعی
برهنه سازی تعبیر کرد برهنه سازی اطلاعات اینکه می توان برخی را که زیر پوشش های قانون گریزی پنهان می شوند کشف جامه کرد اینان باید برهنه شوند مثل مفسدی که باید پوشش فسادش برداشته شود کشف الجامه و کشف الفساد شود!
*اصولا شخصیتی مثل ترامپ که سوابق بدی دارد حتی می توان گفت سوابق زشتی دارد چه نیازی به شرکت در انتخابات و رقابت سیاسی؟ شاید اگر کمی حیا داشت به صورت خود جوش گوشه نشین می شد و بر کارهای کرده و نکرده لب خود می گزید و بر دستان خود می کوبید و هیهات و وااسفا سر می داد!
*می توان از ویکی لیکس و اسناد پاناما که به امر خطیر کشف الاسراری بزرگان سیاست جهان پرداخته و خبر از برخی فساد کرده و ناکرده دولتمردان و از خادمی وارونه آنها برای ملت ملت ها خبر می دهد به برهنه گرایی خبری هم تعبیر کرد. به قولی: چوعریانی حاصل گشت اندر ردای کلک – دگر کلک نماند زان جمال خدنگ
شخصیت هایی امثال ترامپ چه چیزی دارند که رو کنند نه آن تابلوی وی در نمایشگاه لندن چیز قشنگی است نه عقبه و سابقه او.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام