کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 اسفند 1399   Saturday 27 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 اسفند 1394

صفحه خبر: سیاسی

در نشست «زنان و روانگردان‌ها» بر آسیب پذیری بالای زنان در مقابل اعتیاد و لزوم برخورد با تبلیغات نادرست رسانه‌ها در زمینه مواد محرک و داروهای لاغری اعتیادآور تاکید شد.
به‌گزارش مهر، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: زنان نسبت به مواد مخدر به ویژه مواد محرک، شکنندگی و آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به مردان دارند. ثابت شده است که اگر یک ظرف زمانی ۵ ساله طول بکشد تا مردان معتاد، مهارت‌هایشان را از دست بدهند و به کف خیابان بیایند، این مدت در زنان بسیار پایین‌تر است. پرویز افشار با اشاره به سیر رو به افزایش استفاده خانم‌ها از مواد روانگردان، گفت: حقیقت امر این است که طرح‌های ارزیابی که در کشور ما انجام شده است، حکایت از این دارد که شیوع سوءمصرف مواد در زنان رو به افزایش است. وی خاطرنشان کرد:
در سال ۱۳۸۰ نزدیک به ۵ درصد از کل رقم معتادان کشور جمعیت خانم‌ها بودند، در سال ۱۳۹۰ این رقم به ۹درصد
رسیده است، یعنی نزدیک به دو برابر شده است. وی گرایش دانسته یا نادانسته زنان به سوی مواد محرک جدید را یک نگرانی مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: متاسفانه در محیط‌های زنانه مانند آرایشگاه‌ها، مهمانی‌ها و باشگاه‌ها، پاره‌ای از افراد برخی خانم‌ها را به مصرف اینگونه از مواد ترغیب می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام