کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 آذر 1394

صفحه خبر: صفحه ۲۲

«پی.ام.دی» برای همیشه مختومه خواهد شد
سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره نشست شورای حکام و ارائه پیش‌نویس قطعنامه ۱+۵ درباره پی.‌ام.دی گفت: پیش‌بینی‌ها این است این قطعنامه با اجماع آراء کشورهای عضو شورای حکام تصویب و مسائل برای همیشه مختومه شود.
رضا نجفی درباره نشست شورای حکام و ارائه پیش‌نویس قطعنامه ۱+۵ درباره پی.‌ام.دی گفت: پیش‌بینی‌ها این است این قطعنامه با اجماع و اتفاق آراء کشورهای عضو شورای حکام تصویب و مسائل گذشته و حال برای همیشه مختومه شود.وی افزود: روز سه شنبه جلسه فوق‌العاده شورای حکام است و در این نشست گزارش آقای آمانو درباره ارزیابی نهایی در خصوص مسائل گذشته و حال مطرح می‌شود و بعد از آن، در خصوص قطعنامه پیشنهادی 1+5 تصمیم گیری خواهد شد.
به گزارش ایلنا، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس درباره روند این نشست اظهار داشت: معمولش این است که ابتدا قطعنامه از سوی کشورهای بانی قطعنامه معرفی می‌شود و بعد از آن کشورهای عضو شورای حکام نظرات خودشان را ارائه خواهند کرد.نجفی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هم در ظرفیت ریاست عدم تعهد و هم در ظرفیت ملی سخنرانی خواهد کرد. وی تاکید کرد: پیش‌بینی‌ها این است که این قطعنامه با اجماع و اتفاق آراء کشورهای عضو شورای حکام تصویب شود و موضوع مسائل گذشته و حال یا به اصطلاح «پی.‌ام.دی» برای همیشه مختومه شود و راه را برای اجرای برجام باز کند. سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس ابراز امیدواری کرد: برجام، خیلی زود، اواخر دسامبر و اوایل ژانویه اجرایی شود. نجفی در پاسخ به این سوال که نشست فوق‌العاده شورای حکام چقدر طول خواهد کشید، تصریح کرد: بستگی به تعداد کشورهایی دارد که می‌خواهند صحبت کنند و قاعدتاً نباید بیشتر از نصف روز باشد، مگر اینکه تعداد کشورهایی که می‌خواهند صحبت کنند، زیاد باشد. وی اضافه کرد: البته چون موضوع، موضوع مهمی است و بعد از حدود ۱۲ سال این پرونده بسته می‌شود، ممکن است تعداد کشورهایی که می‌خواهند صحبت کنند زیاد باشد اما شاید این نشست بیشتر از یک نصفه روز طول نکشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام