کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 08 آذر 1400   Monday 29 November 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 شهریور 1400

صفحه خبر: فرهنگی

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اجرای تعهدات برجامی از سوی طرف‌های مقابل و توسعه روابط اقتصادی با سایر کشورها ازجمله اولویت‌هایی است که در حوزه سیاست
خارجی باید دنبال شود. محمدحسن آصفری در گفتگو با ایسنا، درباره اولویت‌هایی که باید در حوزه سیاست خارجی در دولت سیزدهم دنبال شود، بیان کرد: امروز مهم‌ترین مسئله در حوزه سیاست خارجی بحث اجرایی شدن و عملیاتی شدن برجام است، نباید از کنار حقوق ملت ایران به سادگی گذشت، طرف‌های مقابل باید ملزم به اجرای تعهدات برجامی خود شوند. وی در ادامه اظهار کرد: یکی دیگر از اولویت‌های سیاست خارجی بالا بردن سطح روابط کشور با همسایگان است. میزهای اقتصادی باید در کشورهای همسایه فعال شود و باید با ارتقای سطح روابط اقتصادی به بازارهای بکر وارد شویم. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از دیگر اولویت‌های سیاست خارجی ایجاد یک توافق سیاسی و امنیتی به منظور مبارزه با جریان‌های تروریستی و تکفیری در منطقه است که بزرگ‌ترین تهدید برای کشورهای منطقه هستند. در بحث افغانستان نیز این حق مردم است که دولت خود را انتخاب کنند و هر دولتی که زمام امور را در دست بگیرد باید متشکل از تمام قومیت‌های افغانستان باشد. آصفری در پایان تاکید کرد: مسئله افغانستان با اسلحه و سرنیزه حل نمی‌شود بلکه امروز افغانستان نیازمند دموکراسی و جمهوریت است. کشورهای دیگر نیز حق دخالت در امور افغانستان را ندارند و این مردم افغانستان هستند که باید سرنوشت خود را تعیین کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام