کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1400

صفحه خبر: سیاسی

رامین نخستین انصاری‪-‬ بدون شک، حق و حقوق به شهروندان تعلق دارد و می‌بایست به بهترین وجه آنرا ارتقاء بخشید و در تصمیم‌گیری و سیاستگذاری‌ها به این امر مهم توجه ویژه ای کرد. ملت ایران، فارغ از قومیت، زبان، فرهنگ و مذهب دارای کرامت و ارزش هستند. با حمایت و احترام به حقوق مردم، عدالت و انصاف متولد می‌شود. در واقع مردم در طول تاریخ و در سرزمین ایران فارغ از هرگونه نژاد و زبان و... در مورد زندگی بدون ترس و آزار و اذیت و تبعیض و دخالت در امور شخصی و... به توافق و تفاهم رسیده‌اند و به همین دلیل ملت بزرگ ایران همواره به تمامیت ارضی کشور حساس و در مقاطع مختلف قهرمانانه از آن دفاع و کشور را حفظ کرده اند. حق زندگی، حق محاکمه عادلانه، آزادی بیان و... برای مردم ایران و در اقصی نقاط کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و هیچ چیز دیگری نباید خللی در احقاق حقوق ایرانیان به وجود بیاورد. حق و حقوق، مسئولیت‌های مشترک را خلق و تمام کشور را به هم متصل می‌کند. دولت‌ها نیز مسئولیت تاریخی دارند که اطمینان
حاصل کنند، مردم می‌توانند از حقوق خود برخوردار باشند. دولت‌ها موظفند قوانین و خدماتی را وضع و فراهم نمایند تا حقوق شهروندان محترم شمرده شود و از زندگی با شکوهی برخوردار باشند. دولت موظف است، حق تحصیل و امکانات و خدمات آموزشی و بهداشتی را بطور برابر و همراه با کیفیت مناسب برای همه شهروندان فراهم نماید و در این میان اگر دولت نتواند به مسئولیت خویش در برابر مردم ایفای نقش کند، مردم با توجه به حق و حقوق اساسی و انسانی خود، می‌توانند دولت را مورد بازخواست قرار دهند. عدالت و کرامت انسانی در پیشرفت کشور نقش مهمی دارد. ارزش‌های انسانی همچون تحمل، تعامل، تساهل و گفتگو و برابری می‌تواند به کاهش اصطکاک در جامعه کمک نماید. عملی کردن ایده‌های مبتنی بر محترم شمردن حق و حقوق و حقوق مداری جامعه ما را به سمتی هدایت و سوق خواهد داد که هم دولت و هم ملت رضایت خواهند داشت. بنابراین بسیار مهم است که دولت باور کند حق و حقوق چیست؟ و در این میان وقتی دولت به حقوق شهروندانش واقف باشد، حرکت به سمت عدالت و رفاه جامعه آسانتر خواهد بود. ولی وقتی حق و حقوق ملت سلب شد، انگاه هرج و مرج و ناامیدی و انسداد سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و نوعی سردرگمی و آشفتگی کشور را فرا می‌گیرد. پیشرفت و توسعه و آبادانی و استقلال و آزادی و عدالت پایدار زمانی در کشور حاصل می‌شود که مردم از حقوق خود آگاهی داشته باشند و دولت‌ها نیز در این میان بدون چون و چرا در راستای محترم شمردن حق ملت و کرامت انسانی و عملی کردن این امر مهم گام‌های مهم و موثرو مفیدی بردارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام