کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 خرداد 1400

صفحه خبر: سیاسی

قربانعلی تنگ شیر‪-‬ روزنامه نگاری مثل هر پدیده‌ دیگر اجتماعی مرتبط با افکار عمومی از پویایی قدرت تکثیر، تنوع شکلی و تغییر و تحولات نسلی برخوردار است. امروزه و فردا ماندگاری هر رسانه که قادر به طرح تطبیق فرم و محتوای خود متناسب با شرایط مدرن، بدون مرز، خلاق و فناوری‌های پرشتاب در عرصه سایبر نباشد بسیار محال است. درک حرفه‌ای از شرایط نوین کار رسانه‌ای، مخاطب‌سنجی و درک درست از نیاز مخاطب و دوری از بازی‌های سیاسی غیر متعارف در عرصه کار با افکار عمومی را برای روزنامه نگاری تحلیلی هموار می‌کند. زیرا روزنامه‌نگاری تحلیلی حرف اول را میزند چون به دنبال رویداد رفتن دلایل چرایی و چگونه آن را گفتن است تا با رفع چالش‌ها بتوان مشکلات را از میان برداشت. در دنیای مطبوعات جایگاه روزنامه‌نگاری تحلیلی بسیار ارزشمند است. در دنیای جدید ارتباطات و استفاده از شبکه‌های اجتماعی باید توجه داشته باشیم که شبکه‌های اجتماعی شبیه رسا نه‌های حرفه‌ای مانند مطبوعات، سایت‌های تخصصی، تلویزیون و نظایر آن نیستند. و به تدریج این نظریه که شبکه‌های اجتماعی سندیت و مشروعیت ندارند بیشتر جا افتاده است. باید قبول کنیم که مطبوعات در برابر شبکه‌های اجتماعی قدرتمند هستند. ما باید به طور حرفه‌ای وظیفه خود را درست انجام دهیم آن هم در حرفه‌ای سخت و مسئولیت‌پذیری روزنامه‌نگاری.
رسالت امروز روزنامه نگاری دیگر صرفاٌ اطلاع‌رسانی و دادن خبر نیست. امروزه توجه به محتوا به جای خبر تغییر پیدا کرده است. باید روزنامه نگاری تحلیلی یا دیدگاه توسعه پیدا کند و در واقع روزنامه‌نگاری از فضای روزنامه‌نگاری تحریری به سمت فضای تحلیلی حرکت کنند و در غیر این صورت باید منتظر باشند که در دراز مدت دچار بحران مخاطب خواهند شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام