کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 07 اسفند 1399   Thursday 25 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اسفند 1399

صفحه خبر: سیاسی

یک کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد: به جای این که اصرار کنیم آمریکا به برجام برگردد، باید توان اقتصادی‌مان را بالا ببریم تا تاثیرگذاری تحریم را کم و به صفر برسانیم آن موقع است که تجدید نظر می‌کنند.
به گزارش ایسنا، حسن بهشتی‌پور در ارزیابی خود از مواضع و اظهارات مقامات آمریکایی نسبت به مسئله برجام گفت: معتقدم نه فقط پروتکل الحاقی بلکه حتی اگر از ان پی تی هم خارج شویم تا غرب نسبت به رفع تحریم‌ها اقدام کند، آن‌ها این کار را نخواهند کرد زیرا عاملی نیست که غرب در مورد تحریم‌ها تجدید نظر کند.
وی خاطرنشان کرد: باید اقداماتی انجام دهیم که تحریم‌ها کارآمدی نداشته باشد، برخی تصورشان این است اگر ذخایر اورانیوم یا درصد غنی‌سازی را افزایش و یا همکاری با آژانس را کاهش دهیم نتیجه این می‌شود که غرب به تکاپو بیافتد و تحریم‌ها را لغو کند. این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین بیان کرد: تجربه‌های گذشته نشان داده، تصور باطل غربی‌ها این است که از این اهرم فشار علیه ایران استفاده کنند، آن‌ها خوب چیزی پیدا کردند بنابراین مادامی که تحریم‌ها را کارآمد ببینند آن‌ها را لغو نمی‌کنند.
بهشتی‌پور با بیان اینکه باید اقدامی انجام دهیم تا تحریم‌ها بی‌اثر یا کم اثر شوند، گفت: عده‌ای که پیش از این می‌گفتند برجام خیانت است اکنون اصرار دارند آمریکا به برجام برگردد، اگر برجام بد است و به درد نمی‌خورد چرا اصرار دارید برگردد.
وی ادامه داد: به جای این که اصرار کنیم آمریکا به برجام برگردد، توان اقتصادی‌مان را بالا ببریم تا تاثیرگذاری تحریم را کم و به صفر برسانیم آن موقع است که تجدید نظر می‌کنند.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به این که برخی ملاحظات از سوی عربستان یا اسرائیل هم در این مسائل دخیل است، گفت: اگر آمریکا مانند زمان اوباما باشد علی رغم تمام مخالفت ها، کار خودش را انجام می‌دهد و سایر مسائل بهانه است، عامل اصلی اهرم فشار تحریم هاست گرچه اکنون در داخل آمریکا میان دموکرات‌ها و جمهوری خواه‌ها نیز اختلاف نظر وجود دارد و هنوز به وحدت نرسیده‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام