کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 07 اسفند 1399   Thursday 25 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اسفند 1399

صفحه خبر: حوادث

لطمه زدن به اعتماد عمومی بزرگ‌ترین جنایتی است که مجرمین در روزهای اخیر اقدام به آن می‌کنند و با لو رفتن روش‌های مجرمانه سابق، به این ستون اصلی برای بقای هر جامعه‌ای حمله ور شده و آن را نابود می‌کنند تا جایی که شهروندان هوشیار حتی از کمک به محتاجین واقعی نیز هراس دارند و شاید نیاز باشد پس از دستگیری در خصوص لطمه زدن به اعتماد عمومی نیز مورد بازخواست قرار گیرند. مجرمینی که این روزها به جای در دست گرفتن قداره با نقش آفرینی اقدام به سرقت و کلاهبرداری می‌کنند. سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در این خصوص به برنا گفت: متهمی در روزهای اخیر دستگیر شده است که به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و با مظلوم نمایی از شهروندان می‌خواسته که برای او مبلغ 100 هزار تومان کارت به کارت کنند و او نیز در مقابل مبلغ را به صورت نقد به آن‌ها پرداخت می‌کرد اما در یک لحظه با سوءاستفاده از غفلت شهروندان یک کارت مشابه را جایگزین کرده و به آن‌ها باز می‌گرداند. او افزود: متهم پس از این سوءاستفاده رمز و کارت را در اختیار داشته و حساب شهروندان را خالی می‌کرد. متهم با شگرد این که خانواده من در یک نقطه گیرافتاده‌اند و نیاز فوری به پول دارند شهروندان را قانع می‌کرد تا اقدام به این کار کنند. این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: این متهم در مدت زمان 4 روز دستگیر شده است و 6 شاکی دارد که مجموعا حدود 100 میلیون ریال از آن‌ها کلاهبرداری کرده است. سردار رحیمی ادامه داد: شهروندان متاسفانه هنوز به توصیه‌ها توجه نمی‌کنند و این امر سبب می‌شود تا چنین سرقت‌ها و کلاهبرداری‌هایی انجام شود. ما بارها به شهروندان توصیه کرده‌ایم که کارت بانکی خود را در اختیار حتی فروشنده‌ها که معمولا محلی ثابت برای خرید و فروش دارند نیز قرار ندهند با وجود این که در صورت بروز تخلف قابل پیگرد هستند اما متاسفانه توجه نمی‌شود و شهروندان کارت‌های خود را در اختیار رهگذرانی قرار می‌دهند که حتی آن‌ها را نمی‌شناسند. رئیس پلیس پایتخت در پایان تصریح کرد: در خصوص فروشگاه‌ها نیز باید گفت که فروشندگان موظف هستند که کارت خوان خود را در اختیار مشتریان قرار دهند. مردم نباید اعتماد کنند زیرا امروز برای سرقت و سودجویی به راحتی
مظلوم نمایی می‌کنند و فیلم نیز بازی می‌کنند. متهم اخیر قیافه موجهی داشته و توانسته است اعتماد شهروندان را جلب کند. شهروندان به هیچ شخصی نباید کوچک‌ترین اطلاعاتی بدهند و باید دقت بیشتری داشته باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام