کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 07 اسفند 1399   Thursday 25 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اسفند 1399

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1519- محمدرضا شمسی: بی نظمی در میدان شهدا؛ مدتی است میدان شهدای تهران با نصب بلوک های سیمانی(نیوجرسی) سیمای خوبی ندارد. بی نظمی و مشکلات فراوان در آمد و شد خودروها ایجاد شده. از راهنمایی و رانندگی و شهرداری تقاضای رسیدگی و پاسخگویی داریم. (29/11)
بی تفاوتی به افزایش قیمت ها:
1541- قیمت بسیاری از کالاها در سطح شهر، دلبخواهی گران شده است. چرا مسئولان نسبت به افزایش دلبخواهی قیمت ها بی تفاوتند و فقط شعار می دهند. چرا قیمت یک شانه تخم مرغ باید چهل و هشت هزار تومان باشد و چهارتا لاستیک خودرو به اندازه ای گران که کسی نتواند بخرد. مادری در فامیل رژیم دارد و باید تخم مرغ محلی از ماست بندی تهیه کند و ناچار است هر بار هفتاد و پنج هزارتومان برای یک شانه پول بدهد. امیررضا جورابچی بروجردی(29/11)
قدردانی از خدمات شهری
1211- رسیدگی مستمر و دقیق پاکیزگی محل توسط کارگران خدمات شهری موجب رضایت ساکنان و مردم ناحیه یک شهرداری منطقه چهارده تهران شده است. ما اهالی منطقه به این وسیله مراتب قدردانی خود را از آقای سرلک و شهردار منطقه چهارده، ناحیه یک اعلام می کنیم و درخواست تشویق این مسئولان را داریم. محمدرضا جان نثاری(29/11)
فعالیت زیرزمینی!
1118- شیوع ویروس کرونا باعث شد عرضه قلیان به مشتریان ممنوع اعلام شود و این مسئله موجب تعطیلی، ورشکستگی و بیکاری بسیاری از کارگران و صاحبان این شغل شده است. برخی که مغازه اجاره ای دارند و باید اجاره سنگین بدهند، به ناچار در خلوت خدمات قلیان را به بهای بیست هزار تومان ارائه می دهند که اگر لو بروند جریمه سنگینی در انتظارشان است و اگر اجاره دار باشند، زندگی را باخته اند. بیشتر اجاره دارها ورشکست شده اند و سرمایه اندک خود را از دست
داده اند. البته بسیاری از جوانان که
نمی توانند از تفریح قلیان چشم بپوشند لوازمش را خریده و بساط را به بهای بیمار شدن کودک خود در خانه به پا کرده اند و بازار قلیان فروش ها را داغ کرده اند. در این میان برخی نیز سوءاستفاده می‌کنند برای نمونه، قهوه‌خانه بدون نام و نشان و بدون پلاک در تهران، پیاده راه خیابان هفده شهریور، بابت هر قلیان از مشتریان بیست هزار تومان دریافت می کند، در حالی که بیشتر جاها بین دوازده تا پانزده هزار تومان است.
علی اکبر فرقانی(29/11)
سخنی با شهردار تهران
1925- جناب آقای حناچی. شهردار محترم تهران با سلام. به استحضار می رساند مردم هر سال عوارض، مالیات و تمام هزینه های سهم شهرداری را که دولت در قبض ها می گنجاند، پرداخت می کنند و البته توقع دارند کوچه و خیابان ها بدون چاله چوله و دست انداز باشد. متاسفانه مدت هاست از مرمت آسفالت معابر عمومی خبری نیست. رانندگان مجبورند برای تعمیر خودروشان که به دلیل دست اندازهای فراوان‌ دچار مشکل شده، پول هنگفتی پرداخت کنند. از شهرداری انتظار می رود با در اختیار گذاشتن آسفالت به شهرداری های مناطق، آنان را ملزم به رفع مشکلات شهر کنند. عرفان از تهران (29/11)
گرانی کیک و شیرینی
1846- روزهای گذشته به قنادی جنت واقع در بزرگراه شهید محلاتی، یکی از دوستانم رفتم، علی فکری، دوست قنادم گفت: "افزایش قیمت شکر، تخم مرغ، روغن و دستمزد بالای فرکار، باعث افزایش قیمت کیک و شیرینی شده است. او در ادامه سخنانش گفت که ما از خدا می خواهیم قیمت ها کاهش یابد تا تعداد مشتریان ما بیشتر شود. گرانی ها باعث کاهش قدرت خرید مردم و شرمندگی ما از آن ها شده است." به راستی که گرانی بیداد می کند و رئیس جمهوری و تیم اقتصادی ایشان هم نتوانسته اند جلو سرکش گرانی را بگیرند و آن را مهار کنند. بی توجهی به این گونه مسائل و البته گرانی‌ها موجب نارضایتی اقشار حقوق بگیر به ویژه کارگران شده است. اکبر از تهران (29/11)
2018- محمد کریم بلند از گرگان: نبود پل عابر پیاده(پله برقی)، در شهر گرگان، خیابان شهدا، مقابل لاله ششم، برای عبور عابران مشکل ساز شده است. از مسئولان ذیربط در استان گلستان تقاضا داریم به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی کنند. (29/11)
2119- اکبر از تهران: ساعت هفت و نیم صبح یا ده و نیم، در بیمارستان فجر، واقع در خیابان پیروزی تهران، از طریق بلندگو با پخش برخی مراسم، موجب آلودگی صوتی و سلب آسایش بیماران و همراهان می شوند. از رئیس بیمارستان تقاضای رسیدگی داریم. (29/11)
1415- مدارک دانشگاهی دندانپزشکانی که در کشور فیلیپین تحصیل کرده و برای ادامه کار به ایران مراجعت می کنند، مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست. تکلیف آنان چیست؟(29/11)
1712- تغذیه نامناسب؛ گرانی، مشکلات اقتصادی و پایین بودن حقوق ها باعث تغذیه نامناسب و بیماری مردم کشور ما شده است. چرا مسئولان، دولتمردان و بالادستی ها به فکر رفع مشکلات فراوان اقتصادی و رسیدگی به معیشت خانواده ها نیستند؟ علی (29/11)
1819- علی از تهران: چرا بعضی ها زود رنگ عوض می کنند!؟ همان طوری باشید که قبلاً بوده اید. متاسفانه برخی ها به هر طرف که باد بوَزد یا منافع شان بیشتر باشد به همان سمت و سو می روند و دوستان قدیمی شان را به راحتی فراموش می کنند! (29/11)
1522- قیمت خودرو هر چه کاهش یابد، اقشار حقوق بگیر که ماهیانه سه میلیون تومان حقوق می گیرند و بخش قابل توجهی از آن را باید صرف پرداخت اجاره خانه کنند، تحت هیچ شرایطی نمی توانند صاحب خودرو شوند. (29/11)
1311- روزهای گذشته برای انجام کاری به یکی از دفترخانه های تهران مراجعه کردم، یکی از کارمندان گفت در سیستم نوشته شده کارت ملی تان آماده است. برای دریافت کارت ملی مفقود شده و المثنی روز دوشنبه مورخه ششم بهمن به شرکت پست خیابان پیروزی، خیابان نبرد جنوبی رفتم، گفتند شرکت دیگه هیچ فعالیتی در این زمینه ندارد بلکه دفتر پیشخوان دولت و ثبت احوال باید پاسخگو باشند! در مراجعه به ثبت احوال آن ها گفتند کارت ملی المثنی از سال نودوهفت صادر نشده و من که متقاضی سال نودونه هستم حالا، حالاها باید منتظر بمانم. چرا با این که تمامی هزینه ها از جمله درج آگهی در روزنامه، اعلام مفقودی و صدور کارت جدید(المثنی)،دریافت کرده اند، از صدور و تحویل آن خبری نیست؟ علی اکبر فرقانی از تهران (29/11)
1719- بیشتر صندلی اتوبوس های خاوران ـ میدان شهدا، سیاه و کثیف است. چرا هیچ نظارتی از سوی شرکت واحد، بر نظافت و پاکیزگی اتوبوس های بخش خصوصی انجام نمی گیرد؟ (29/11)
1251- دوشنبه ششم بهمن از ابتدای خیابان پیروزی سوار اتوبوسی به مقصد خاوران شدم، یکی از مسافران از سرعت پایین اتوبوس به راننده اعتراض کرد. راننده گفت به ما گفته اند که بیش از پنجاه کیلومتر، نرانیم. با این
تصمیم گیری‌های غیرمنطقی از سوی مسئولان شرکت واحد، تکلیف مسافران کم درآمد که مجبورند از این اتوبوس‌ها استفاده کنند، چیست؟(29/11)
1414- خانه دوم؛ سال هاست روزنامه آفتاب یزد را خانه دوم خود می پندارم. به دلیل این که لطف و محبتی که مدیرمسئول و سردبیر روزنامه به من دارند، تا به حال در روزنامه ای که سی سال زحمت کشیدم و در حال بازنشستگی هستم، نداشتند. اکبر از تهران(29/11)
1259- بازار سوم! در بازار دوم نازی آباد، بازار سومی هم وجود دارد. تمام پیاده روها توسط دستفروشان قُرق شده و رهگذران به سختی رفت و آمد می کنند. چرا شهردار منطقه شانزده نسبت به جمع آوری و ساماندهی آنان کار در خور توجهی انجام نمی‌دهد؟ میدان بازار دوم هم به پاتوق معتادان و موادفروشان و خماران تبدیل شده است. عرشیا حسین نیا (29/11)
2331- تشخیص سریع کرونا با گرفتن تست از مردم در مطب‌ها انجام دهند تا از ازدحام مردم به بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها جلوگیری شود. (2/12)
2320- پرسپولیس با چند قهرمانی پیاپی رکورددار چند فصل اخیر است، امیدواریم این رکورد ادامه داشته باشد. (2/12)
2312- اعزام تیم ژیمناستیک بانوان را به مسابقات بین‌المللی تبریک عرض می‌کنیم. (2/12)
2304- ما به خاطر کرونا چاره‌ای جز تغییر سبک زندگی و رعایت پروتکل‌ها نداریم. کسانی که به این موضوع بی‌توجه‌اند باعث زیان به خود و دیگران می‌شوند. (2/12)
2250- دولت آمریکا خبر از بازگشت به 1+5 می‌دهد. آیا این خبر خوشی است یا فقط یک مانور تبلیغاتی است؟ (2/12)
2310- باید دید با آمدن مدیر آژانس بین‌المللی هسته‌ای به کشورمان ایشان چه کاری برای توافق هسته‌ای می‌کند؟ (2/12)
2217- در روزنامه توضیح دهید دولت چه بخش‌هایی از لایحه بودجه را تغییر داد؟ (2/12)
2201- ویروس کرونای انگلیسی از انگلیس آمده یا مرز عراق؟(2/12)
2121- این نگران‌کننده است که شیوع کرونا در همه سنین شایع شده خصوصا در کودکان. مراقب کودکانمان باشیم. (2/12)
2112- ویروس کرونا ویروس مرموزی است. مردم بیچاره چه کار باید بکنند؟ در حد توان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند اما دیگر خسته شده‌اند. (2/12)
2042- خواستم بگویم ما تولیدکنندگان صنف پوشاک بخاطر کرونا ضررهای زیادی متحمل شدیم. حمایت لازم هم از ما نشد. (2/12)
2025- آمریکا با لغو تحریم‌ها ادعا و وعده انتخاباتی خود را عملی کند. (2/12)
2021- اگر به خاطر fatf به لیست سیاه برویم چه کسانی پاسخگو هستند؟ (2/12)
1952- مسئولان بهداشت باید تصمیم‌گیری کنند چه کسانی در اولویت واکسن باشند؟ (2/12)
1941- آقای محمدتقی رهبر! هیچ چیز مثل گرانی‌ها و به اندازه آن آزاردهنده نیست. حتی دوچرخه سواری زنان. (2/12)
1910- بازگشت فوری آمریکا به برجام بهترین عمل است. آمریکایی‌ها این مسیر را دشوار نکنند. (2/12)
1821- آقای ربیعی! مردم را با برخی حرف‌ها دلخوش نکنید بعدا تو ذوق مردم بخورد. آیا اطمینان دارید تحریم‌ها لغو می‌شود؟ (2/12)
1810- کسانی که مردم را از برجام ناامید می‌کنند بگویند چه جایگزینی و چه دلخوشی برای مردم دارند؟ (2/12)
1735- برای سال جدید آیا اعتبار رتبه‌بندی فرهنگیان افزایش می‌یابد؟ (2/12)
1721- برخی‌ها توهین به رئیس‌جمهور را نوعی انقلابی‌گری تصور می‌کنند که این تصوری باطل است. (2/12)
1710- آیا به این چندگامی که دولت آمریکا برداشته می‌توان دلخوش بود؟ (2/12)
1701- متاسفانه دولت در ایام تحریم‌ها چندان توفیقی در کنترل و ثبات قیمت‌ها نداشت. به نظر زورش به دلال‌ها نرسید. (2/12)
1641- هر چقدر هم به آقای ظریف پیشنهاد بدهند ایشان تمایلی برای کاندیدا شدن در انتخابات ندارد. (2/12)
1630- آیا برخی زمین‌های کشاورزی اطراف تهران با آبهای آلوده آبیاری می‌شود؟ این خبر صحت دارد؟ (2/12)
1612- قهرمانی نیم فصل را به تیم فوتبال پرسپولیس کادر مربیان و بازیکنان و همه هواداران تبریک می‌گوییم. (2/12)
1602- مسئولان سری به بازار رهن و اجاره بزنند متوجه بشوند مستاجرین چه زجری برای پیدا کردن خانه می‌کشند؟ قیمت‌ها بیداد می‌کند. مسئولان فقط شعار می‌دهند. (2/12)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام