کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 اسفند 1399   Friday 5 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 دی 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ درمورد آلودگی هوای تهران و گاز مازوت رئیس سازمان محیط زیست گفته اند: ما کمبود سوخت داریم مجبوریم برای نیروگاهها مازوت مصرف کنیم.
*حرف ما: در حالی که شاید بیشتر آلودگی‌ها حاصل از مازوت که نوعی گاز افراطی و رادیکال است چون دارای ترکیبات خطرناکی چون گوگرد‌هایی با غلظت بالاست وخودجوش باعث حرارت بالا و تولید آلایندگی بیشتر می‌شوند آیا استفاده از این گاز یک هجمه و فشاربیشتر بر مردم همیشه در صحنه دود و آلایندگی نیست؟ آیا بعد از فتنه ویروس "کوفتی کووید 19" یعنی کرونا مازوت یک فتنه جدید نیست؟ فتنه مازوتی؟
*آقای کلانتری رئیس سازمان محیط زیست می‌گوید: مردم یا باید نبود برق را تحمل کنند یا ما ناچاریم برای مدتی مازوت بسوزانیم؟
آیا گزینه‌های بی‌برقی یا استفاده از گاز مازوت هم عین گزینه‌های انتخاباتی مصداق انتخاب بین بد و بدتر نیست؟ آیا چون گفته‌اند: نمی‌توانیم مازوت‌های خود را بخاطر تحریم‌ها بفروشیم پس چون نمی‌توانند بفروشند باید این گاز خطرناک به خورد مردم داده شود؟ آیا این مصداق این نیست که موضوع تحریم‌ها به گاز مازوت هم کشیده؟ پس تا رفع تحریم‌ها باید مازوت را تحمل کنیم؟ آیا جنگ اقتصادی کم بود که باید در یک "جنگ آلایندگی" هم قرار بگیریم؟ هیچوقت مردم را تهدید نکنید.آیا این مازوت سوزاندن‌ها سوزاندن سلامت مردم نیست؟ آیا توقع دارید مردم بی‌برق زندگی کنند که شما مازوت مصرف نکنید؟
آیا چون موضوع بحث تحریم‌ها و عدم فروش مازوت مطرح است پای تصویب لوایح سی‌اف‌تی و اف‌ای تی اف به میان نمی‌آید تا ما مجبور شویم به مجمع تشخیص مصلحت فشار بیاوریم بخاطر سلامتی مردم این لوایح را تصویب کنید؟!
* وقتی مسئولی می‌گوید: چون مردم بخاطر کرونا و رد و بدل شدن هوا پنجره‌ها را باز می‌کنند گاز بیشتری مصرف می‌شود و دولت مجبور است بخاطر کمبود سوخت نیروگاهها مازوت مصرف کند، پس آیا مقصر پنجره‌ها هستند یا آدمهایی که پنجره‌ها را باز کردند؟ بی‌دلیل نبود شاعری سروده: "پریشانم پشیمانم، پنجره‌ها را باز گذاشته‌ام که باد اندوه پشیمانی به خانه‌ام آورد"!
اما در کل دمتان گرم که انداختید روی کول مردم و پنجره ها. پس این مردم خودشان انتخاب کردند که مازوت به خوردشان برود.پس باید به انتخاب مردم هم شک کرد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام