کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 اسفند 1399   Saturday 27 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 آذر 1399

صفحه خبر: سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تلاش می‌شود در درجه اول شورای عالی سیاست‌گذاری به عنوان نهادی اجماع‌ساز که در سه دوره در جهت انسجام بخشی و اجماع‌سازی اصلاح‌طلبان نقش آفرینی کرده است به روال قبل بازگردد. علی صوفی، در رابطه با روند ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات ۱۴۰۰ به برنا گفت: فعلا اصلاح‌طلبان به انتخابات ورود نکرده اند. منظور من از اصلاح‌طلبان شورای عالی سیاست‌گذاری است که به هر حال بعد از انتخابات اسفند سال گذشته در فضای کرونایی که پیش آمد و با استعفای عارف و موسوی لاری، عملا شورای عالی سیاست‌گذاری تشکیل نشد. امروز تلاش می‌شود در درجه اول شورای عالی سیاست‌گذاری به عنوان نهادی اجماع‌ساز که در سه دوره در جهت انسجام بخشی و اجماع‌سازی اصلاح‌طلبان نقش‌آفرینی کرده است به روال قبل بازگردد.
او افزود: در واقع نماینده اصلاح‌طلبان در عرصه انتخابات شورای عالی بود که اکنون هم منتظر هستیم جلسه‌ای تشکیل بدهد، در فضای کنونی جو انتخاباتی به شکل سابق مطرح نیست.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتخابات اسفند ۹۸ و عملکرد اصلاح‌طلبان در آن برهه زمانی گفت: آنچه که در انتخابات مجلس ۹۸ رخ داد در واقع در راستای راهبردی بود که در شورای عالی سیاست‌گذاری تصویب شده بود یعنی چرخش رویکرد نسبت به گذشته و چرخش از مشارکت در انتخابات بدون قید و شرط به سمت مشارکت با شروط و قیودی که یکی از آنها مشی اصلاح‌طلبی کاندیداها است.
او در پایان تاکید کرد: ریاست جمهوری تصمیمی ملی است و تصمیمات لازم در شورای سیاست‌گذاری مرکز گرفته می‌شود تا اجماعی بر یک فرد بوجود بیاید، این نکته قابل پیش‌بینی است. بعید است در انتخابات ریاست جمهوری، شورای عالی سیاست‌گذاری بر یک فرد اجماع کند و تفرقه‌ای بوجود بیاید. اما اگر اصلاح‌طلبان نتوانند در انتخابات ریاست جمهوری بر روی یک فرد متمرکز شوند قطعا احزاب دست به کار می‌شوند و هر کدام به سمتی می‌روند و شاید ما به نام اصلاح‌طلبان، تعدد کاندیداهایی داشته باشیم که مورد قبول همه اصلاح‌طلبان نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام