کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 04 آذر 1399   Tuesday 24 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 آذر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: مقابله با فساد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مجلس پیگیری می‌کند که در این راستا به دنبال بررسی و تصویب طرح حمایت از افشاکنندگان فساد هستیم. بازگشت پول‌های رفته به بیت المال یکی از آثار مثبت تصویب و اجرای طرح سوت زنی است.
به گزارش تسنیم، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین طرح حمایت از افشاکنندگان فساد (سوت زنی) از سوی نمایندگان، اظهار داشت: مقابله با فساد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مجلس پیگیری می‌کند که در این راستا به دنبال بررسی و تصویب طرح حمایت از افشاکنندگان فساد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه طرح حمایت از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی (سوت زنی) کمک می‌کند افراد برای افشای فساد انگیزه داشته باشند، افزود: تا پیش از طرح حمایت از افشا‌کنندگان فساد، امکان حمایت مادی و معنوی از سوت زنان وجود نداشت که با تصویب و اجرای این طرح حمایت لازم از فرد سوت زن ایجاد می‌شود.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه بررسی طرح سوت زنی در دستورکار کمیسیون قضائی مجلس قرار دارد، ادامه داد: در طرح مذکور باید فرد سوت زن مورد حمایت فیزیکی قرار بگیرد و حتی حمایت از خانواده وی نیز مورد توجه قرار گیرد.
ابوترابی با بیان اینکه در این طرح مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته، درصدی از فساد کشف شده را به اعلام‌کننده پرداخت می‌شود، تصریح کرد: طرح‌های این‌چنینی در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته که شاخص فساد پایینی دارند در حال اجرا است که امیدواریم با تصویب و اجرای دقیق و درست این طرح جلوی بسیاری از فسادها
گرفته شود.
وی با اشاره به آثار مثبت اجرای طرح سوت زنی و اینکه شفافیت و سوت‌زنی دو عامل بازدارندگی از فساد هستند، تصریح کرد:جریمه‌های نقدی سنگین مجرمان مالی و بازگشت پول‌های رفته به بیت المال یکی از آثار این طرح است و مردم نیز می‌توانند اطمینان داشته باشند، در صورتی که فساد را گزارش دهند، هم مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند و هم به آن فساد رسیدگی کامل و سریع خواهد شد.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس، گفت: شفافیت نیز یکی از موضوعات مهمی است که مجلس پیگیر آن است؛ طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس مورد بررسی
قرار گرفته و جهت بررسی در جلسه علنی در اختیار هیئت رئیسه قرار گرفته است.
ابوترابی تاکید کرد: علی رغم اینکه قانونی درباره اعلام اموال و دارایی‌های مسئولان وجود دارد اما متاسفانه مشکل اصلی این است که به شدت نسبت به اموال و دارایی‌های مسئولین مخفی کاری می‌شود. معتقد هستم به جز مسائل نظامی و امنیتی، باید در همه امور شفافیت وجود داشته باشد، بنابراین در مجلس شورای اسلامی در حد کوچکی، اقدام به این کار کرده‌ایم و شفافیت آرای نمایندگان و اصلاح قانون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در این راستا است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام