کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 17 اردیبهشت 1400   Friday 7 May 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 آذر 1399

صفحه خبر: سیاسی

1517- عُمری که در ایستگاه های اتوبوس از بین می رود؛ احتمالاً برخی مسئولان خطوط شرکت واحد هنوز به این نتیجه نرسیده اند تاخیر در حرکت اتوبوس ها موجب اتلاف وقت، از بین رفتن عُمر مسافران و نارضایتی آن ها می شود. تصویری که مشاهده
می کنید یکی از مسافران و پیرمردی را می بینید که من هم پا به پای ایشان شنبه، بیست و چهارم آبان در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان نورصالحی، ایستگاه جابری، کد ایستگاه پنجاه و شش سی و هفت (5637)، از ساعت نوزده و دوازده دقیقه به مدت نیم ساعت در ایستگاه منتظر اتوبوس میدان بهارستان به ائمه اطهار؛ سیزده آبان سابق بودیم.
به راستی زمان انتظار مسافران در ایستگاه های اتوبوس شرکت واحد چه قدر است؟ متاسفانه پس از چاپ پیام های اعتراض درباره خطوط شرکت واحد، مسئولان شرکت واحد به جای رفع مشکلات پاسخ هایی می دهند که انگار هیچ مشکلی وجود ندارد و همه مسافران دروغگو هستند! بیایید با مردم به ویژه مسافران کم درآمد که مجبورند از اتوبوس های شرکت واحد استفاده کنند، صداقت داشته باشید. علی اکبر. ف از تهران (25/8)
1311- آقای رئیس جمهوری! آیا عرضه مرغ به قیمت بیست هزار و چهارصد تومان در میادین میوه و تره بار وابسته به شهرداری ارزان است؟ مرغ‌هایی که کیلویی دوازده تا چهارده هزار تومان بود چه دلیلی دارد این همه افزایش قیمت داشته باشد؟ چرا مسئولان مردم را درک نمی کنند. آقای روحانی! جناب عالی به عنوان‌ رئیس جمهوری کشور ما که منتخب همین مردم هستید، باید پاسخگوی بی تدبیری ها باشید! علی از تهران (21/8)
1925- بخش قابل توجهی از درآمد حقوق بگیران صرف پرداخت اجاره خانه می شود. گرانی خانه و اجاره‌ها مستاجران کم درآمد را در پرداخت ودیعه و اجاره مستاصل کرده است. خانه به دوشی تا کی؟(21/8)
2241- آیا می‌توان به این واکسن جدیدی که یک شرکت هلندی ساخته اعتماد کرد؟ بارها از واکسن‌های متعدد خبر دادند اما بعد کارایی آن را چندان تایید نکردند. (19/8)
2217- اینکه شبکه سی‌ان‌ان آمریکا چند رای از رای‌های الکترال جو بایدن را کمتر اعلام کرده یعنی چه؟ چرا رقم 283 رای الکترال وی را به 279 رای تغییر
دادند؟ (19/8)
2219- افزایش وام مسکن منتفی شده اما افزایش‌های بی‌رویه قیمت مسکن منتفی نشد. چرا جلو قیمت‌ها را نگرفتند؟ (19/8)
2216- آقای محسن رضایی وزیر امور خارجه‌اند؟ چرا ایشان به جای آقای ظریف سخن می‌گوید؟ (19/8)
2213- ای کاش برخی کشورهای منطقه حداقل بعد از رفتن ترامپ دست از کینه‌توزی بردارند. دشمنی‌های آنان سالهاست منطقه را ملتهب کرده است. سخنان آقای ظریف در مورد دوستی همسایگان خیلی بجا و درست بود. (19/8)
2210- چرا برخی پرونده‌هایی مثل پرونده آقای محمد امامی آنقدر پیچیده‌اند؟ (19/8)
2201- واقعا آمارهای مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور وحشتناک و آمارهای سیاه است. هیچ‌وقت این روزهای سیاه را فراموش نمی‌کنیم. (19/8)
2154- آقای همتی رئیس بانک مرکزی گفتند دستمان برای مدیریت نرخ ارز بازتر شده است. امیدواریم همین طور باشد تا این بازار هم یک سروسامانی
بگیرد. (19/8)
2151- قیمت نهایی برنج 18 هزار و پانصد اعلام شده اما در بازار 30 هزار تومان کمتر نیست. (19/8)
2145- برخی جریانات خاص مثل برخی اصولگرایان خیلی علاقه‌مند به انتخابات حداقلی هستند تا شانس پیروزی داشته باشند. (19/8)
2133- باید دید با این قوانین سختگیرانه‌ای که ترامپ اعمال کرده آیا امکان رفع تحریم‌ها از سوی ترامپ وجود دارد؟ (19/8)
2123- آمریکا دیگر چه چیزی مانده تحریم کند؟ چرا دولت ترامپ گفته تحریم‌ها تشدید می‌شود؟ تا آخرین روزی که هست می‌خواهد زهرش را بریزد. (19/8)
2102- روز به روز آمار مرگ و میرها افزایش می‌یابد. چه روزهایی که شاهد هستیم انگار مردن هم برای ما عادی شده. کاش این دارویی که می‌گویند ساخته شده زودتر دست مردم برسد. این همه مردم تلف نشوند. (19/8)
2051- دولت برای رفع نگرانی سهامداران بورس فکر جدی کند. توقع سهامداران از بازار بورس چیز دیگری بود. (19/8)
2041- این اصلا شدنی نیست مگر می‌شود در تهران محدودیت تردد ایجاد کرد؟ اصلا شوخی نیست. (19/8)
2037- من کاری به سیاست ندارم. اینکه جمهوریخواهان یا دموکرات‌ها چگونه‌اند کاری ندارم، اما انصافا شخصیت جو بایدن با ترامپ قابل مقایسه نیست. (19/8)
2023- رئیس‌جمهور منتخب آمریکا یک سال قبل عنوان کرد به سعودی‌ها نباید سلاح بدهیم که مردم بی‌گناه را بکشند! باید دید آیا وی حاضر به فروش سلاح به عربستان هست یا خیر؟(19/8)
2018- چرا برخی معتقدند نتیجه انتخابات آمریکا باب میل برخی اصولگرایان
نبود؟ (19/8)
2015- خبر کشف داروی کرونا موجی از امیدواری را در دل‌های مردم جهان ایجاد کرده امیدواریم شاهد ورود این دارو به بازار باشیم. (19/8)
2012- کاهش جمعیت و زاد و ولد یک واقعیت جدی است. مشکلات اقتصادی روی همه چیز تاثیر می‌گذارد. وقتی یک زوج جوان توان تامین مخارج زندگی را ندارند قید بچه‌دار شدن هم
می‌زنند. (19/8)
2011- مردم در به در دنبال یک قوطی روغن جامد بودند آن وقت عده‌ای سودجو روغن‌ها را برای سودجویی خودشان انبار و احتکار کردند. (19/8)
1951- قیمت اجناس تحت تاثیر کاهش قیمت ارز و سکه دچار یک شوک شده. خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد بازار گیج است امیدواریم به ثبات
برسد. (19/8)
1941- پول‌های زیادی در برخی کشورها داریم که بلوکه شده‌اند این پول‌ها آزاد شوند بخشی از مشکلات اقتصادی حل می‌شود. (19/8)
1933- وقتی داروهای کرونا به قیمت چند میلیون فروخته می‌شود یعنی افراد کم درآمد باید بی‌خیال داروی کرونا
باشند. (19/8)
1923- برنج در بازار زیر 30 هزار تومان وجود ندارد آن وقت آقایان مسئول اعلام می‌کنند برنج مصوب کیلو 18500
تومان. (19/8)
1911- آیا واکسن کرونا که اعلام شده در آمریکا ساخته شده صحت دارد یا این خبر هم جعلی است؟ (19/8)
1901- دلال‌های بازار تا آنجا که بتوانند سعی در اخلال در بازار و کاهش قیمت‌ها می‌کنند. (19/8)
1831- خدا کند قیمت ارز و کاهش آن تداوم یابد لااقل قیمت مسکن هم کاهش یابد. بیشترین فشار روی مردم به خاطر افزایش قیمت مسکن است. (19/8)
1821- آیا رئیس‌جمهور دستور تعطیلی تهران را صادر کرده اما استانداری موافقت نمی‌کند؟ (19/8)
1810- دونالد ترامپ باید شکست خود را بپذیرد. حتی رسانه‌های طرفدار ترامپ هم از او خواستند شکست را بپذیرد. (19/8)
1801- برخی در شرایط فعلی صحبت از کاندیدا شدن آقای ظریف می‌کنند درحالی که ایشان قبلا گفتند چنین تصمیمی ندارند شاید ایشان تصمیم خود را عوض کند. (19/8)
1715- از شیراز تماس می‌گیرم. مسئولان به وضعیت مسکن مهر رسیدگی کنند. چند سال است بلاتکلیف هستیم. (19/8)
1120- شاید اگر دولت در بازار بورس دخالت نمی‌کرد بهتر بود. حالا مردم و سهامداران این بازار ناراضی‌اند آن را هم از چشم دولت می‌بینند. (19/8)
1045- آقای قدوسی عزیز! انصافا وقتی خودت نماینده بودی چه قدم مثبتی برای مردم برداشتی؟ چه طرحی برای مشکلات دادید؟ (20/8)
پیامهای مردمی در صفحات 2-3-8
1511- آقای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی! لطفاً برای یک بار هم شده به بیمارستان تخصصی وابسته به تامین اجتماعی دکتر معیری واقع در تهران، خیابان مجاهدین اسلام، مقابل مجلس شورای اسلامی مراجعه کنید و ببینید بیماران با چه وضعی ویزیت
می شوند. آیا راه و روش درمان بیماران که هر ماه مبلغ قابل توجهی به سازمان تامین
اجتماعی پرداخت می کنند، این گونه است؟ چرا تعداد پزشکان و متخصصان را برای ویریت بیماران افزایش نمی دهند تا بیماران مجبور نباشند وقت مفیدشان را برای درمان هدر دهند. ازدحام بیماران و آلودگی صوتی از سوی کارکنان و بیماران در سالن انتظار و پشت درهای مطب پزشکان مشخص نیست به علت کمبود پزشک، کمبود پرسنل یا ضعف های مدیریتی است؟ اکبر از تهران (26/8)
1419- حرکت لاک‌پشتی اتوبوس ها به ویژه خط میدان شهداـ خاوران و بالعکس باعث شده مسافران دیر به مقصد برسند. با این که حداکثر سرعت برای اتوبوس ها پنجاه کیلومتر تعیین شده، سرعت اتوبوس های این خط به سی کیلومتر هم نمی رسد! به عنوان نمونه بیست و پنجم آبان ساعت چهارده و سی و پنج دقیقه که مسافر اتوبوس خط مربوطه بودم با این که خیابان خلوت هم بود، راننده به آرامی و بدون در نظرگرفتن هدر رفتن وقت مسافران به رانندگی ادامه می داد! (26/8)
آفتاب یزد: شماره اتوبوس برای پیگیری مسئولان در روزنامه محفوظ است.
1317- چرا وضع شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای جابه جایی مسافران در ایام کرونا در برخی خطوط که باید بیشتر در خدمت مسافران باشد، تعداد آن ها کاهش یافته و زمان سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها افزایش یافته، در نتیجه مسافران زمان بیشتری در ایستگاه ها منتظر اتوبوس می‌مانند. به راستی مدت انتظار مسافران در ایستگاه های اتوبوس چند دقیقه یا چند ساعت است؟!(26/8)
1645- مدیران عالی رتبه و مسئولان از حقوق های بالایی برخوردارند و به فکر پایین دستی ها که با حقوق پایین به سختی زندگی می کنند، نیستند. کارگران با درآمدی که دارند قدرت پرداخت هزینه ها را ندارند. بیشتر خانواده ها از خرید مایحتاج ضروری چشم پوشی
می کنند یک نوع غذا را در چند وعده میل می کنند. به جای خرید کفش و لباس نو، همان قدیمی ها را تعمیر و استفاده می کنند. آیا مسئولان هم می توانند با حقوق پایین زندگی و حقوق بگیران و کم درآمدها را درک کنند؟ آقایان بالادستی! لطفاً کمی هم به فکر پایین دستی ها باشید. علی از تهران(26/8)
2211- یک صفحه از روزنامه را به رئیس جمهوری سابق آمریکا اختصاص می‌دهید. آن وقت پیام هایی که در روزنامه چاپ می شود، تاریخ ارسال آن ها را زیر
پیام ها می نویسید برای ده روز قبل یا بیشتر است! (26/8)
2017- جناب آقای بردستانی گرامی! لطفا گفتگوها و گزارش های مفصل تان را کمی خلاصه کنید به دلیل این که بعضی اوقات نوشته هایتان از حوصله خوانندگان خارج است. (26/8)
1722- لطفاً بنویسید این طرح جدید خوب نیست که گذاشته‌اند مسافرانی که وسیله نقلیه شخصی ندارند، باید هرجا که هستند خودشان را به موقع به ایستگاه های مترو برسانند تا با درهای بسته ایستگاه های مترو مواجه نشوند. چون همه کارفرماها که به ساعت اعلام شده پایبند نیستند. از این رو کارگران برای بازگشت به محل سکونت شان مجبورند هزینه‌های بالایی بپردازند. (21/8)
1711- برای پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن با استفاده از تلفن همراه اگر مبالغ بدهی بیش از صد هزارتومان باشد، باید رمز پویا دریافت کنیم. متاسفانه زمان ارسال رمز پویا طولانی است و این مسئله برای مشترکان مشکل ساز شده است. یا رمز پویا برداشته شود یا این که برای رفع مشکل چاره‌ای اساسی بیندیشند. اکبر(21/8)
پیامهای مردمی در صفحات 2-3-8
1925- آیا آسفالت گرم برای سه راه امین حضور تهران موجود است اما برای بقیه محله‌ها که به آسفالت نیاز دارند، وجود ندارد؟ (27/8)
1311- محمد جان نثاری تهران: مسئولان گرامی قیمت یک کیلو گوجه فرنگی در محله ما واقع در خیابان پیروزی نه بالای شهر تهران به هجده هزار تومان رسیده است. (27/8)
1846- محسن خاتمی: چرا شعبات بانکی ملی در خیابان هفده شهریور، ابتدای خیابان شهید کاظمی و میدان کلانتری منطقه چهارده جمع آوری شدند؟ این مسئله باعث ازدحام مشتریان بانک ملی میدان شکوفه شده است. هدف مسئولان از این کار چیست؟(27/8)
1711- صادق ظهوری از منطقه 12 تهران: چرا هیچ نظارتی بر تولید، بسته بندی
و توزیع برخی اجناس نیست. به عنوان نمونه کارخانه‌های بستنی سازی وزن را کاهش و قیمت آنها را افزایش
داده‌اند. (27/8)
1529- مشتریانی که به بازار میوه و تره بار شهرداری واقع در خیابان شکوفه منطقه چهارده تهران به غرفه های میوه و صیفی جات مراجعه می کنند باید
در همان غرفه وجه خریدشان را پرداخت کنند که این مسئله برای مراجعان مشکل ساز شده است. پیشنهاد
می شود صندوق دریافت پول خارج از غرفه‌ها در خدمت مشتریان باشند تا از اتلاف وقت مراجعه کنندگان جلوگیری
شود. (27/8)
1014- سازمان بازیافت شهرداری در هر منطقه ای غرفه هایی گذاشته اند تا افرادی که کاغذ باطله، روزنامه یا ضایعاتی که می خواهند تحویل دهند و بفروشند به جای پرداخت پول
مراجعه کنندگان باید از محصولات آن ها
خریداری کنند! چرا غرفه‌های مربوط به شهرداری به جای پرداخت پول مردم را ملزم به خرید اجباری می کنند؟(27/8)
0819- اکبر: کرونا باعث شده دید و بازدیدها و صله رحم کمرنگ تر شود. شب های گذشته تلویزیون درباره این موضوع گزارش تهیه و پخش کرد برخی‌ها می‌گفتند چند ماه است به دیدار والدین شان نرفته اند! بعضی ها مسائل بهداشتی را به خوبی رعایت می کنند. برخی ها هم دل شان می خواهد رعایت کنند اما قدرت خرید ماسک برای تمامی اعضای خانواده را ندارند! (27/8)
2322- مهدی پناهی از خیابان شکوفه تهران: تبعیض در انتقال پرنده فروشی ها موجب نارضایتی همکاران این صنف می شود. چرا برخی پرنده فروشان را به خارج از تهران انتقال داده اند در حالی که هنوز عده ای به راحتی در شهر و بدون هیچ مخالفتی
از سوی مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان ذی‌ربط فعالیت دارند. به عنوان نمونه در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، پرنده فروشی ... آن هم در فصل کرونا که پرندگان ناقل بیماری اند، کاسبی می کند. مشتریانی هم که از انتقال بیماری از پرندگان به انسان ها اطلاع ندارند، خرید می کنند! بهتر نیست تمامی پرنده فروشی ها بدون هیچ تبعیضی به خارج از تهران منتقل شوند؟البته بررسی کنند اگر حرف ما درست است اقدام کنند.(27/8)
1259- سرمایه‌داران روز به روز سرمایه هایشان بیشتر می شود، کمر کارگران زیر بار گرانی خمیده تر و قدرت خریدشان کمتر می شود. چرا هیچ کس به فکر مشکلات معیشتی کارگران نیست؟ علی از تهران(27/8)
1349- چرا اعضای شورای نگهبان با افزایش یارانه‌های نقدی مخالفت ورزیدند؟این مسئله موجب نارضایتی مستضعفان و کم درآمدها شده است.
1017- عرفان از تهران: هر تصمیمی که دولت می گیرد به جز دردسر برای مردم هیچ منفعتی ندارد. بسیاری از صنف ها باید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مغازه ها را سر ساعت هجده ببندند. تعطیلی اتوبوس های شرکت واحد و مترو هم سر ساعت تعیین شده موجب شده مردم برای این که بتوانند خود را به وسایل نقلیه عمومی برسانند،
قبل از آخرین حرکت اتوبوس ها و
ترن ها، ازدحام مسافران مشکل ساز شده
است. همچنین پس از آن هم ترافیک خیابان های تهران بیشتر می شود. برخی تاکسی ها هم فقط مسیرهای مستقیم و کم فاصله را برای خود انتخاب و در همان محدوده کار می کنند. مسافرانی که فاصله محل کار و محل سکونت شان طولانی است مجبورند با پرداخت کرایه بیشتر به طور دربستی خودرو تهیه کنند. یا این که به خودروهای اینترنتی
متوسل شوند. آیا با این گونه تصمیم گیری ها که بیشتر موجب نارضایتی مردم
می شود، از شرّ کرونا خلاص خواهیم
شد؟ (25/8)
1217- بیکاری و مشکلات فراوان اقتصادی باعث شده برخی ها با استعداد و علاقه ای که به کارهای هنری، خیاطی و بافتنی دارند در فضای مجازی محصولات شان را برای فروش به نمایش بگذارند. البته برخی سایت ها معتبر و بعضی ها هم کلاهبرداری می کنند. کاش افرادی که می خواهند در فضای مجازی فعالیت کنند، توسط مراجع ذیصلاح نام نویسی کنند وقتی صلاحیت شان تایید شد، برای شان مجوز صادر و سپس در سایت و فضای مجازی تبلیغ کنند. چون این طوری اعتماد بیشتری از سوی کاربران ایجاد می شود. (25/8)
1316- حق الناس را فراموش نکنیم؛ برای انجام کاری به خیابان پامنار تهران، خیابان بهاءالدین، کوچه زمانی رفتم. روی کاغذی نوشته ای پُرمعنا که روی دیوار چسبانده بودند، توجهم را جلب کرد. «پروردگارا اینها که حق من را پایمال کردند، مال و جان و عزیزانشان را به خودت و به قرآن و به مولی علی(ع) و به ابوالفضل العباس واگذار کردم. آمین یا رب العالمین». برخی ها به دلایل گوناگون شخصی یا اداری گرفتارندو حق و حقوق شان را نتوانسته اند به موقع دریافت کنند، پیگیری قانونی هم پروسه هایی دارد که موجب اتلاف وقت می‌شود. ای کاش همه ما در هر مقام و لباسی که هستیم حق الناس را فراموش نکنیم. علی از تهران(25/8)
2217- پیام‌ها و تصاویر ارسالی به روزنامه با تاخیر چاپ می شود. لطفاً فضای پیام های مردمی را افزایش دهید تا برخی پیام ها که باید به موقع چاپ شود، از تازگی نیفتند و بیات
نشوند! (25/8)
1237- خانواده های کم درآمد و پُرجمعیت از پایین بودن مبلغ یارانه های نقدی ناراضی اند و انتظار دارند شورای نگهبان هوای مردم را داشته باشد. متاسفانه امروز یکشنبه بیست و پنجم آبان افزایش یارانه از سوی شورای نگهبان رد شد! (25/8)
پیامهای مردمی در صفحات 2-3-8


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام