کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 دی 1399   Sunday 17 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 آبان 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ اخیرا محققان فضایی مجددا ادعا کردند: موجودات فرازمینی در سیارات دیگر وجود دارند. علائم حیات در برخی سیارات مشاهده شده. یکی از دوستان به این بهانه در یادداشتی نوشت: به عنوان یکی از نخبگان پیشنهاد می‌دهم: با بیگانگان فضایی ارتباط برقرار کنیم. ارتباط با این بیگانگان فضایی سودمند‌تر از غربی هاست. چه بسا بتوانیم با آنها تجارت کنیم. آنها درتجارت با ما ترسی از تحریم ندارند. چون مستقل و بی‌نیاز از جهان دیگر هستند. فقط کاش فضایی‌ها به نفت احتیاج داشته باشند تا ازما نفت و کالاهای دیگربخرند. تا آنجایی که میدانم آدمهای خوش حسابی هم هستند. با آنها معلامله کنیم پول بلوکه شده در کارشون نیست چون ترس از تحریم تو کارشون نیست. اصلا واژه تحریم برای بیگانگان بی‌معنیست آنها اهل تکریم اند. احتمال می‌دهم پول فضایی ارزشش بیشتر از دلار حتی یورو باشد. اصلا شاید بتوانیم برای دورزدن تحریم‌ها یک کانال مالی با فضایی‌ها ایجاد کنیم.ارزهای فضایی زنجیره وار به بازار تزریق شوند. وای که اگر ارز فضایی وارد شود مشکلات ارزی حل شود ارز لازم هم تامین شود بانک مرکزی و آقای همتی و بازار نفس راحتی می‌کشند اما دلال‌های مخل بازار ارز بدون اینکه کرونا گرفته باشند به تنگی نفس می‌افتند.
با ارز فضایی تو دهن ارز زمینی (دلار) می‌زنیم.‌ای که ارزش دلار افت کند خاک برسر شود.فریاد «دلار آمریکایی- چقدر تو بی‌بهایی» سر دهیم. آنوقت رویای مدتها به گل مانده و خواب آلود ما شاید محقق شود یعنی پول ما هم دوباره جان بگیرد. چنان که با یک اسکناس تراول یک وانت بار خرید کنیم. این یعنی تحول، این یعنی رنساسی اقتصادی و تحول معیشتی. شاید مردم بتوانند با این تحول و رنساس اقتصادی گذر از بینوائیسم به رفاهیسم یا گذر از طبقه مفلس به طبقه منعم را تجربه کنند.
آری زندگی را طوردیگر باید دید. روابط دیپلماتیک با فضایی‌ها یک سوپردیپلماسیست. من شک ندارم مقامات فضایی به کشور بیایند حتما همه جناح‌ها از آنها استقبال می‌کنند قرارداد با آنها را ترکمنچای نمی‌دانند. با فرازمینی‌ها شاید بتوان مشکلات زمینی‌ها را حل کرد. قبلا هم گفتم اگر بیایند بنده زیر پایشان فرش قرمز پهن می‌کنم البته به سبب یک رسم دیپلماتیک نه وادادگی به بیگانگان. هر چند اینها که گفتم تخیل و رویاست. ولی من عاشق رویام.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام