کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 08 آبان 1399   Thursday 29 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 مهر 1399

صفحه خبر: سیاسی

امید مافی ‪-‬ هیمه خیال مرد بی‌تکراری که رازقی‌ها در پاییزان زرد این حوالی میلاد تنش را جشن گرفته‌اند در پس سال‌های شور و شیدایی همچنان گرم است.برای همین وقتی در سراشیبی فراموشان یقه‌اش را بالا می‌دهد و در کوچه باغ‌های کدکن درخت‌های گلابی سالمند را صدا می‌زند دنیا خجل‌تر از همیشه به احترام واژه‌های زندگی بخش و شورانگیزش کلاه از سر برمی‌دارد.
او محمد رضا شفیعی کدکنی است. مردی که سه شنبه‌ها را به پایتخت جهان بدل کرده و شاگردانش سال هاست به خاطر تلمذ در مکتبش پلک هم نمی‌زنند.مردی چکیده عطوفت و شفقت که با کلام آهنگینش به پلیدی‌ها طعنه می‌زند و به یادمان می‌آورد که پوچی و نومیدی در این کُنام پلنگان، واپسین واژه املای حیات نیست و در روزهای کرونا و گرانی و دلمردگی می‌توان ناکوک‌ترین بخت‌ها را به گلخنده خرمالویی در پاییز نیشابور
سنجاق کرد.
... و سوسن‌ها در صدایش راه می‌رفتند که هشتاد و یک سالگی پاورچین پاورچین از ره رسید. اینگونه شد که میراث دار عطار نیشابوری در تار و پود کاغذهای کاهی جا خوش کرد و از گون و نسیم خواست تحیت ما را به گوش شکوفه‌ها و باران برسانند.
او پرنده‌ای است تیزرو در مراتع ارغوانی شعر که در این ایام آغشته به دلواپسی به یادمان می‌آورد حتی اگر آخرین برگ سفرنامه باران این است که زمین چرکین است،باز هم می‌توان با مهتاب در اتاقی به اندازه کف دست خلوت کرد و برای آفتابِ خزانی پیغامی عاشقانه از ته و توهای قطبی تاریخ فرستاد.
تولد نجیب‌ترین چکامه سرای این کهن بوم و بر مبارکِ مام میهن و درفش سه رنگی که در باد تاب می‌خورد...در این بلا روزگار تهی از عاشقیت، گیتی رستگار می‌شود وقتی صدایش همچون صدای اذان در سپیده دم حالمان را خوب می‌کند.
باید باور کرد کهنسالی برای او که یادآور مجد و هیمنه عطار و اخوان و دیگر غول هاست و فروتنی و شکیبایی بی‌مانندش جهان را مسخ کرده حکم رویشی دوباره را دارد.رویشی در امتداد تقویم‌های تانخورده و روزنامه‌های چاپ نشده!
بی شک در این سرزمین آکنده از حوادث، حضورش غنیمتی است و قامت تکیده‌اش تصویر دل انگیزی از عشق به بابونه‌های وحشیِ دشت‌های سبز کدکن در فراسوی تربت حیدریه...
ای مهربان‌تر از برگ در بوسه‌های باران/بیداری ستاره در چشم جویباران/آیینه نگاهت پیوند صبح و ساحل/لبخند گاه گاهت صبح ستاره باران/بازا که در هوایت خاموشی جنونم/فریادها برانگیخت از سنگ کوه ساران...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام