کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 شهریور 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه غیر علنی دیروز خیلی علنی وشفاف به موضوع شیرین "تاب آوری" پرداختیم. موضوعی که بارها ورد زبان شیرین سخنان و شیرین گفتاران و خادمان مردم یعنی مسئولین بوده است. چرا که به دفعات و مکررات در مقابله با مشکلات زندگی به مردم توصیه می‌کنند: تاب‌آوری داشته باشید تحمل کنید سختی‌اش همین صد سال اول است". جناب رئیس جمهور هم اخیرا گفتند: درمقابل کرونا و تحریم‌ها باید تاب‌آوری بیشتر شود.
در این راستا یکی از اعضای شورا یعنی جناب "نفس کش" از جا برخاست و فریاد زد: آهای نفس کش! اگر بارها تکرار کردم دیگر نفسی برایم نمانده این بار می‌گویم تاب و توانی هم برای تاب‌آوری نمانده. بنده بی‌تابم. سپس به صورت نمادین دور خورد هی چرخید تا سرش گیج رفت و افتاد زمین غش کرد. دور از جان بی‌جان شد اما چشمانش را به سختی باز کرد و گفت: بنده مرده‌ام میت شده‌ام چیزی درحد "برجام" شده‌ام پس به قول شاعر:" آیا می‌توان به باد گفت بایست؟ نه هرگز" پس به مرده هم نمی‌توان گفت: صبر کن تحمل کن!
همه خندیدند.
دیگری با دستکاری شعری از سهراب سپهری گفت: به سراغم اگر می‌آیید آهسته و تند فرقی ندارد هر جوری دوست دارید بیایید فقط از تاب‌آوری و تحمل نگویید که ترک برداشته شیشه نازک تاب من! همه خندیدند.
دیگری گفت: یکی از دوستان ژاپنی‌ام می‌گوید: اگه یه "ین" رو قیمت چیزی بره اصلا مدیران اقتصادی اگر هاراگیری نکنند حداقل باید فلنگ را ببندند بروند، عذرخواهی کنند و نیمه شب چمدانهای آن هم چمدان خالی‌شان را ببندند و بروند. آنوقت ما باید فقط تحمل کنیم. یکی ازدوستان گفت: آخی حیف. قرار بود اینجا هم ژاپن بشه‌ها؟ همه خندیدند.
دیگری گفت: مسئولی می‌گوید توقعات مردم را بالا نبرید. اما توقع دارند تاب ما بالا برود؟ به حقیقت که مادر او تاریخ است این حقیقت تاریخی را اعلام می‌کنم: "خسته شدیم" هر روز خبر می‌رسد فلان چی، فلان کالا کشید بالا، پس چی کشیده پایین؟ یکی از دوستان گفت: صبر و تاب من! همه خندیدند.
• لذا شورای پرندویسان خطاب به مسئولین این بیانیه را صادرکرد: لطفا توقعات خود را از مردم کم کنید. تاب و توان ما قیمت کالا نیست که بشود بالا کشید!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام