کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 05 مهر 1399   Saturday 26 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

14 بخشنامه تنقیح جایگزین ۵۰۰ مورد بخشنامه قدیمی
آفتاب یزد- گره اجتماعی: روز گذشته نشست بررسی کارکردهای شورای تنقیح قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی در موسسه عالی پژوهش برگزار شد، این جلسه با حضور عمران نعیمی مدیرکل دفتر امور حقوقی و قوانین تامین اجتماعی و عضو شورای تنقیح قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی، غلامرضا نیاکانی معاون نظارت و بازرسی اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات و همچنین روزبه کردونی رییس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد.
عمران نعیمی در سخنرانی خود در این نشست عنوان کرد: طرح تجمیع و تنقیح بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی با هدف رعایت اصول قانون مداری و شفاف‌سازی مقررات سازمانی، جلوگیری از انباشت بخشنامه ها و دستورالعمل های تکراری، اطلاع شرکای اجتماعی سازمان از حقوق و تکالیف، رعایت قوانین و مقررات جدید، رضایت بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران و کارفرمایان و کاهش شکایات علیه سازمان در مراجع قضایی و نظارتی در حال اجرا است.
وی نحوه انجام تنقیح قوانین در سازمان را تشریح کرد و گفت:ابتدا دسته بندی کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های موجود به صورت موضوعی انجام می‌شود و پس از آن کمیته‌های فرعی کارشناسی در حوزه‌های تخصصی و حقوقی تشکیل می گردند؛در نتیجه بررسی و تدوین پیش نویس بخشنامه انجام شده و سپس بخشنامه مورد نظر به شورای تنقیح قوانین ارسال می شود.
نعیمی تصریح کرد: شورای تنقیح نیز با حضور مدیران و کارشناسان تشکیل می شود و در نهایت‌بخشنامه جدید به مدیر عامل سازمان برای تایید نهایی ارسال خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور حقوقی و قوانین تامین اجتماعی همچنین به انتشار بخشنامه های مورد نظر در سایت سازمان تامین اجتماعی"تحت عنوان دسترسی آزاد به بخشنامه ها و دستورالعمل ها" اشاره کرد و گفت: تاکنون
۴۰ کارگروه فرعی در خصوص تنقیح بخشنامه ها و دستورالعمل های سازمان تشکیل شده است.
وی گفت: همچنین۱۴ بخشنامه تنقیح جدید صادر شده که جایگزین بیش از ۵۰۰ مورد بخشنامه قدیمی و قبلی شده است.
نعیمی به فهرستی از بخشنامه های تنقیح شده در سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: به طور مثال برخی از بخشنامه ها از جمله دستورالعمل های بیمه بیکاری، بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، از کار افتادگی، بازنشستگی و بیمه های توافقی از جمله مواردی است که تاکنون از سوی شورای تنقیح صادر شده است.
وی همچنین اعلام کرد: بخشنامه های متعددی در حوزه معاونتهای برنامه ریزی، توسعه منابع انسانی و درمان در حال صدور و ارزیابی است.
مدیرکل دفتر امور حقوقی و قوانین تامین اجتماعی تاکید کرد: بخشنامه‌های جدید در صورتی که صادر شوند حتما جایگزین بخشنامه‌های قبلی خواهند شد و این دستورالعمل های جدید لازم الاجرا
هستند.
وی همچنین گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ بخشنامه بر روی سایت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و دسترسی به آنها
امکان پذیر شده است؛ در این حال بیش از ۹۰ درصد
بخشنامه ها در دیوان عدالت اداری تایید
می شوند و این امر نشان دهنده کار کارشناسی دقیق و مناسب در سازمان است.
نعیمی تاکید کرد: اصلاح قانون در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و این مهم جز با تلاش و همکاری سایر بخش های تخصصی در حوزه قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی میسر نمی شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام