کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 03 مهر 1399   Thursday 24 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: اکنون سن جوانی در کشور از ۲۹ سالگی به ۳۵ سالگی تغییر کرده است بنابراین برای فرزندان بهزیستی نیز تا این سن، دوران گذار به سمت مستقل شدن به شمار می‌رود.به گزارش میزان، وحید قبادی دانا افزود: ۱۰ هزار نفر از این فرزندان نیز در ۳۳ شیرخوارگاه و ۵۵۰ مرکز شبه خانواده هستند.
در ۹ سال اخیر ۱۰ هزار کودک به خانواده‌های دارای شرایط مناسب واگذار شده اند. سامانه فرزندخواندگی نیز این روند را تسهیل کرده است. اگر شرایط فراهم شود، نگهداری و سازماندهی فرزندان از مراکز بهزیستی به سمت مراکز شبه خانواده طی مسیر می‌کند به آن معنا که هر ۱۰ تا ۲۰ فرزند در یک آپارتمان یا مجموعه مسکونی رشد و نمو خواهند کرد. قبادی دانا با انتقاد از استفاده کلمه ترخیص برای فرزندان بالای ۱۸ سال بهزیستی گفت: باید از کلمه «مستقل شدن» استفاده کنیم. اکنون سن جوانی در کشور از ۲۹ سالگی به ۳۵ سالگی تغییر کرده است بنابراین برای فرزندان بهزیستی نیز تا این سن، دوران گذار به سمت مستقل شدن به شمار می‌رود. طرح جامعی برای مستقل شدن فرزندان طراحی شده است و امید است نتیجه عملی آن طی یک ماه آینده مشاهده شود و توانمندسازی و اشتغال فرزندان باید در اولویت قرار گیرد. وی با اشاره به انتصاب یکی از فرزندان بهزیستی به عنوان مشاور خود و تشکیل شورای مشورتی فرزندان بهزیستی گفت: این شورا نه تنها فقط برای فرزندان بلکه برای تمام امور بهزیستی تصمیم گیری می‌کند. قبادی دانا درباره فرزندان زیر ۱۸ سال نیز گفت: طرح‌های مهارت افزایی و استعدادیابی از سن سه سالگی و در شیرخوارگاه‌ها باید اجرایی شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام