کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 05 مهر 1399   Saturday 26 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 تیر 1399

صفحه خبر: سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار مخالفت کردند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی دیروز مجلس تقاضای عده‌ای از نمایندگان را با استناد به ماده ۴۰ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در راستای تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند.
رحیم زارع به عنوان نماینده متقاضیان تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار بیان کرد: این کمیسیون در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز تشکیل شده و در مجلس دهم و تحت عنوان کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی فعالیت داشته است و تمام تلاش خود را برای حمایت از کالای ایرانی، نظارت بر اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار به کار گرفته است.
وی در ادامه اظهار کرد: تشکیل این کمیسیون در مجلس یازدهم یک حرکت جهادی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری است که همواره اولویت کشور را مسائل حمایت از تولید، رونق تولید و جهش تولید دانسته اند. موضوع مهم بهبود فضای کسب و کار یکی از مسائلی است که در این کمیسیون دنبال خواهد شد. شرایط رکود تورمی که در کشور حاکم است شرایط استثنایی است و تشکیل این کمیسیون از این جهت ضروری به‌شمار می‌رفت.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار، امنیت سرمایه‌‌گذار و تشویق سرمایه گذاری از جمله اولویت‌هایی است که در این کمیسیون باید دنبال شود. مسائل مربوط به حمایت از تولید و سرمایه‌‌گذار در ۴۰ سال اخیر همواره در سیاست‌های کشور بوده است که در قالب تسهیلات ریالی و ارزی، اعطای انواع یارانه، انرژی ارزان‌قیمت، وضع تعرفه‌ها دنبال شده است. آمار صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که براساس تولید ناخالص کشور ما سومین اقتصاد منطقه هستیم و کشور عربستان سعودی و کشور ترکیه در رتبه‌ دوم و اول قرار دارند. توجه به ظرفیت‌های داخلی و بخش تولید این دو کشور را به این جایگاه رسانده است، اما آمارها نشان می‌دهد که رشد اقتصادی ما پس‌رفت داشته و در حال قرار گرفتن در رتبه‌ چهارم هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اهداف تشکیل این کمیسیون بیان کرد: حمایت از تولید و رفع نواقص موجود، تلاش برای حمایت از بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد امنیت برای سرمایه‌ گذار، پرداختن به مشکلات ساختاری نظام اقتصادی از جمله اهداف این کمیسیون است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام