کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 04 مهر 1399   Friday 25 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 تیر 1399

صفحه خبر: سیاسی

امان الله قرائی مقدم ‪-‬ حتما مشاهده کرده اید که مردم به هنگام روبه رو شدن با افزایش قیمت کالایی چه عکس العملی را از خود نشان می‌دهند .
آنها سریعا اقدام به خرید آن می‌کنند. به تازگی نیز با افزایش قیمت دلار به
22 هزارتومان نیز دست به این اقدام زده اند
یعنی به محض باز شدن صرافی‌ها به آنجا هجوم آوردند تا دلار بخرند. بسیاری به این رفتار مردم خرده گرفته و آنها را مورد شماتت قرار داده اند. این در حالی است که این رفتار مردم نشات گرفته از هراس اجتماعی ، بی اعتمادی به آینده ، گفته‌ها و قول و قرارهایی است که از جانب ارکان حکومت به مردم داده می‌شود. تجربه دو سال گذشته نشان می‌دهد که قیمت دلار سه برابر شده است و این مسئله
نشان دهنده این است که مردم اعتمادی به آینده ندارند و از سوی دیگر این اوضاع شرایطی را به وجود آورده که آنها احساس خطر کنند که سرمایه شان را هر لحظه
از دست رفته ببینند کما اینکه سرمایه برخی از مردم از بین رفته است. به طور کلی جامعه ، طبقه متوسط را از بین برده و یک اقلیت کمی‌در طبقه بالا هستند. به هر حال مردم اطمینان دارند که قیمت دلار گرانتر خواهد شد به همین خاطر هم می‌توان آن را یکی از دلایل خرید دلار 22 هزار تومانی از سوی مردم شمرد. البته خود این هجوم تحریک هجوم می‌کند یعنی اینکه هجوم مردم به صرافی‌ها برای خرید دلار موجب می‌شود کسانی هم که در فکر این مسئله نیستند هم به این جماعت بپیوندند. اما نکته اینجاست که در این میان مردم مقصر نیستند بلکه این ندانم کاری‌ها ، مدیریت نادرست و خلاف گفته عمل کردن برخی از مسئولان است که باعث شده این رفتارها از مردم سر بزند. باید بگویم که برای آینده بابت این موضوع احساس خطر می‌کنم چرا که هرکه دست از جان بشوید هرچه دردل دارد بگوید. در واقع دیگر مردم چیزی برای از دست دادن ندارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام