کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 01 مهر 1399   Tuesday 22 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

پاول پاوست استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شیکاگو است. وی در گفت‌وگو با ایلنا به بیان نظرات خود در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا پرداخت. وی در ابتدا به شکست سیاست ترامپ برای تمدید تسلیحاتی علیه ایران اشاره کرد و گفت: می‌توانم بگویم که وقایع شورای امنیت سازمان ملل کاملاً قابل توجه و بسیار مهم در حوزه سیاست خارجی آمریکا و روابط با ایران است و نشان‌دهنده شکست آمریکا برای همراه کردن اعضای این نشست بود.
پاول پاوست افزود: این واقعیت که ایالات متحده نتوانسته است حمایتی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را به دست‌آورد، یک عقب گرد و انزوای دیپلماتیک برای آمریکا است و یک شکست محسوب می‌شود و نشان‌دهنده شکست ترامپ برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است. وی در ادامه در مورد تلاش اروپا برای حفظ برجام گفت: اکنون اروپا نشان می‌دهد خواهان حفظ برجام است. وی تاکید کرد: اروپا در نشست شورای امنیت توان مخالفت با آمریکا را یافت و در واقع جرات این را یافت تا مخالفت خود با تمدید تحریم‌ها و نابودی برجام را نشان دهد که این موضوع نشان می‌دهد که بیشتر اعضای شورای امنیت، به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان مایل به تداوم برجام هستند و با بیانیه‌هایی در روزهای اخیر تمایل خود به حفظ تعهداتشان در برجام را نشان داده اند. این استاد دانشگاه در مورد آینده برجام گفت: آینده برجام و روابط ایران و آمریکا اکنون وابسته به انتخابات آمریکا است. در واقع آینده برجام وابسته به رئیس جمهور آمریکاست. وی ابراز نگرانی کرد که در صورت انتخاب مجدد ترامپ، آینده برجام تاریک شود. پاول پاوست اضافه کرد: اکنون همه اعضای شورای امنیت منتظر ماه نوامبر و تغییر ریاست جمهوری آمریکا هستند. همه ما منتظریم آمریکایی‌ها با رهبری جدید به برجام بازگردند. وی تاکید کرد: اکنون صبر تا نوامبر بهترین کاری است که دنیا در پیش گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام