کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 08 مهر 1399   Tuesday 29 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 تیر 1399

صفحه خبر: سیاسی


وزیر دولت اصلاحات گفت: احمدی‌نژاد هیچ‌وقت به قانون اهمیت نمی‌داد همچنان که در دوران ریاست جمهوری‌اش هم همین کار را کرد و برنامه پنج ساله چهارم و پنجم را هوا کرد، احمدی‌نژاد سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ را بایگانی کرد و از دستورکار خارج کرد، به هرحال وی موجودی خاص با ویژگی‌های منحصر به فرد بود.
وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات ضمن تکذیب مخالفت رئیس مجلس ششم از طرح جامع و تفصیلی جماران گفت: او ضمن اینکه از طرح جامع و تفصیلی جماران حمایت کرد، گفت خدا خیرتان بدهد فکری به حال جماران می‌کنید. اخیرا یکی از اعضای شورای شهر عکسی از تخریب یکی از بناهای متعلق به نهاد ریاست جمهوری که در منطقه جماران واقع شده است، را منتشر کرد. به دنبال انتشار این عکس بسیاری از شوآف‌کنندگان مباحث انتقادی به دولت که گاهاً ضمن
روا داشتن انتقادات مغرضانه نسبت به دولت،
به عمد از این ملک به عنوان ملک شخصی رئیس‌جمهور یاد کردند. در واکنش به این صحبت‌ها «حمید موسوی» شهردار منطقه یک به برنا گفت: «متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس‌جمهور منتشر شده است که صحت ندارد.» موسوی افزود: «این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و در حال حاضر نیز سازنده بنیاد مسکن است.»
بحث ملک جماران داغ بود که بحث «طرح جامع و تفصیلی جماران» که پیش از این توسط وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات عنوان شده بود، مجددا مطرح شد، برخی معتقد بودند که رئیس مجلس ششم با گفتن عبارت «من نمی‌گذارم با آبروی امام بازی شود» مخالفت خود را با طرح مذکور علنی کرده است.
علی عبدالعلی‌زاده، وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات، ضمن اظهار تعجب نسبت به اخبار منتشرشده در رابطه با واکنش رئیس مجلس ششم، در این خصوص گفت: در آن زمان با ارائه «طرح جامع و تفصیلی جماران» به دنبال امنیتی و نظامی کردن منطقه نبودیم، بلکه به دنبال این بودیم که معماری دارای هویت در آنجا تعریف کنیم. نظر اکثریت بر این بود که با اجرای این طرح آن منطقه گران‌تر هم می‌شود و به هیچ‌وجه آن موردی که در خبرها گفتند واقعیت نداشته و یک سوء برداشت است.
این وزیر دولت اصلاحات در رابطه با مخالفین طرح مذکور ادامه داد: طرح جامع و تفصیلی جماران مخالفی نداشت، بلکه مراحل قانونی خود را طی کرد و در شورای عالی شهرسازی هم به تصویب رسید. البته از نظر فنی هم تاحدودی به آن عمل شد اما با آمدن احمدی‌نژاد به شهرداری، این طرح اجرا نشد. در واقع احمدی‌نژاد هیچ‌وقت به قانون اهمیت نمی‌داد همچنان که در دوران ریاست جمهوری‌اش هم همین کار را کرد و برنامه پنج ساله چهارم و پنجم را هوا کرد، احمدی‌نژاد سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ را بایگانی کرد و از دستور کار خارج کرد، بهرحال وی موجودی خاص با ویژگی‌های منحصر به فرد بود.
عبدالعلی‌زاده ادامه داد: اتفاقا طرح خوبی بود و همه افرادی که در این طرح دست‌اندرکار بودند و حتی ساکن آن منطقه هم بودند، ضمن استقبال از آن، حمایت خود را از طرح جامع و تفصیلی جماران اعلام می‌کردند و مشکلی با آن نداشتند.
وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات در مورد برخورد مجلس ششم و به‌ویژه رئیس آن مجلس با طرح جامع و تفصیلی جماران تصریح کرد: با توجه به اینکه طرح‌های شهری به مجلس نمی‌روند، آن طرح هم نیازی به مجلس نداشت و قانون نمی‌خواست چرا که در چارچوب اختیارات شورای عالی شهرسازی قرار می‌گرفت. لذا این طرح نه به مجلس رفت، نه مجلس با آن مخالفتی کرد و حتی رئیس وقت مجلس، که خدا ایشان را حفظ کند، چنین صحبت‌هایی که این روزها مطرح می‌کنند را عنوان نکرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام