کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 10 مهر 1399   Thursday 1 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 تیر 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ جون هر کی دوست دارید مسائل بهداشتی را رعایت کنید خسته شدیم از بس جنازه شستیم.‌ای دور از جون مرده شور من را ببرند که بخواهم این همه مرده بشورم. مردم از بس مرده شستم. به قول دیالوگی از فیلم "مادر" ساخته مرحوم علی حاتمی:" بیچاره پیرشد از بس مرد!" من هم می‌گویم: پیر شدیم از بس مردیم با این مرده شوری‌ها!
با هر شستن مرده می‌گویم: کاش دستاشو شسته بود، ضد عفونی کرده بود، ماسک زده بود شاید نمی‌مرد. یه زمانی فریاد می‌زدیم
ای وای مردیم از دست گرانی و کمبود ویتامین و پروتئین اما معجزه آسا زنده می‌موندیم. حالا جدی جدی داریم می‌میریم. خسته شدیم لحظه به لحظه مرده می‌آورند. مردگان در صف شسته شدن ایستادند. خسته شدیم از این همه حضور در صحنه. اینجوری باشد کمبود قبر هم پیدا می‌کنیم یعنی همانطور که کمبود مسکن و خانه داریم می‌ترسم مشکل کمبود قبر هم پیدا کنیم.. وجه اشتراک ما مرده شورها و پرستارها و پزشک‌ها در این است که همه ما خسته شدیم.آنها خسته از مریض داری ما خسته از مرده شوری.دیگر جان به تن مان نمانده.فردا مرده شورهام دور از جون یه طوریشون بشه کی جنازه بشوره؟به طنز نگیرید جدی بگیرید. تازه ماهیت طنز هم خیلی جدیست!
تو عروسی و عزا شرکت نکنید. من از قول مردگان به بازماندگان می‌گویم برایم خیرات کنید سر قبرم نیائید" به سراغم اگرمی آیید آهسته بیایید اما نه آهسته هم نیایید، در فضای مجازی بیایید". از قول عروس و داما د‌ها می‌گویم" در شادی مان شرکت نکنید لطفا کادوهایتان را نقدا به حسابمان واریز کنید. دعوت به شام و شیرینی و شرکت در جشن را یک شعار نخ نما و از مد افتاده قلمداد کنید یا به نوعی نوستالژی خاطرات تلقی کنید. در هیچ تجمعی شرکت نکنید حتی به آنانی که تجمع خودجوش می‌کردند گاهی تندروی می‌کردند وشعار می‌دادند:"اینک که... شده شعارت - چشمه آبگرم در انتظارت " به آنها هم می‌گویم زمان زمان تجمع خودجوش و شعار‌های داغ نیست زمان زمان تنهایی، انزوا و فاصله‌گذاری است. به قول خورخه لوئیس بورخس که می‌گوید: "به حقیقت که مادر او تاریخ است" این حقیقت را عرض می‌کنم: اوضاع خرابه.قرمز است.صبر کنید تا سبز شود.
*درد دل‌های یک غسال چی با یکی از همکاران روزنامه چی ما!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام