کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 04 مهر 1399   Friday 25 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

کرونا که آمد ریتم زندگی اجتماعی را بر هم زد؛ مدارس و دانشگاه‌ها را به تعطیلی کشاند؛ پاساژها را تعطیل کرد و کسب و کار مردم را کساد کرد. حتی اداره‌ها و سازمان‌ها را به دورکاری کشاند و تا آنجا پیش رفت که مردم را از سفر و دید و بازدید انداخت.
به گزارش فارس؛ سربازی هم از جمله مقوله‌هایی بود که کرونا دست از سرش برنداشت؛ در ابتدا که کرونا آمد سربازان نگران بودند و خانواده‌هایشان بیشتر اما مسئولان پادگان‌ها و مراکز آموزشی این نوید را دادند که پادگان‌ها و خوابگاه‌ها به طور مدام ضد عفونی وگندزایی می‌شود و نباید نگران بود؛ اگرچه نگرانی خانواده‌ها کمتر نشد اما تعویق مرخصی‌ها و اعزام‌ها مسئله‌ای بود که نفوذ کرونا را در امر سربازی هم بیش از پیش مشهود می‌کرد. کرونا اگر چه سربازان را مبتلا کرد اما خدا را شکر موجب جان باختن آنها نشد. پیشرفت کرونا تا آنجا بود که مسئولان به این نتیجه رسیدند که مدت آموزش سربازی را کاهش دهند.
اردیبهشت ماه بود که فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی قم در خصوص دغدغه و نگرانی خانواده سربازان اظهار داشت: «در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و مشمولان غربالگری وتست می‌شوند؛ اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی پزشکی می‌شوند. دوره آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.» امیردریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز پیشتر از یک ماهه بودن دوره آموزش سربازی تا شهریور ماه خبر داد و گفته بود:« سربازان نگران دوره آموزشی نباشند چرا که طبق قرائن و شرایط موجود دوره آموزشی سربازی تا شهریور احتمالا یک ماهه خواهد بود.»
روز پنجشنبه نیز امیردریادار رحیمی‌پور در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها خبر از اجرای
یک ماهه بودن دوره آموزش سربازی تا شهریور ماه داده بود و اظهار داشت: «با شیوع کرونا در کشور، ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم به کاهش دوره مدت آموزش سربازی گرفت و در همین راستا به تمامی یگان‌ها و مراکز آموزشی اعلام شد که مدت دوره آموزشی سربازان به یک ماه کاهش یابد. در حال حاضر تصمیم بر این است که این روند تا مهر ماه ادامه داشته باشد و پس از آن با توجه به شرایط در مورد این روند تصمیم‌گیری خواهد شد.»
از این اظهارات هنوز یک روز نگذشته بود که سردار حبیب‌الله جان‌نثاری معاون تربیت و آموزش ناجا از تغییر دوره آموزش رزم مقدماتی خبر داد و گفت: «به دلیل ضرورت استفاده از کارکنان وظیفه در ماموریت‌های محوله و کیفی سازی آموزش‌ها با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از امروز 12 تیر ماه، دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به دو ماه تغییر یافت.» البته این خبر خیلی زود از روی سایت ناجا برداشته شد اما اعلام تغییر زمان دوره آموزش سربازی سوالات بیشماری را در جمع سربازان ایجاد کرده است. بسیاری از آنها این سوال را مطرح کردند که آیا این فقط تصمیم ناجا بوده و مختص پادگان‌ها و مراکز نیروی انتظامی است یا نه؛ شامل مراکز آموزشی ارتش، سپاه، وزارت دفاع و غیره هم خواهد شد. پیگیری ها از مبادی مربوطه در مورد آخرین تصمیمات مدت زمان دوره آموزشی ادامه دارد گرچه خبر ناجا از سایت برداشته شده است اما باید منتظر ماند تا مبادی رسمی وضعیت دوره آموزشی در نیروهای مسلح را اعلام کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام