کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 دی 1399   Sunday 17 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 تیر 1399

صفحه خبر: صفحه یک

بسیاری از التهابات موجود در بازار
سیاسی، روانی و فتنه‌انگیز است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ‌افزایش ۶۰۰درصدی قیمت ‌مسکن مصداق واقعی ندارد، گفت: ‌مهرماه دریافت مالیات از واحدهای مسکونی ‌خالی‌ آغاز می‌شود. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با تسنیم در قزوین با اشاره به اینکه سامانه ملی املاک و اسکان طراحی و رونمایی شده است، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی تا مهر ماه سال جاری برگه‌های مالیاتی را صادر و از صاحبان خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌کند. وی با بیان اینکه تحولات بازار از هیچ منطقی تبعیت نمی‌کند زیرا حدود 6 ماه قبل هر اونس طلا نزدیک به 1هزار و 270 دلار بود درحالی‌که هر اونس امروز به هزار و 700دلار رسیده است، افزود: دلار در دنیا مقابل طلا سقوط کرده اما در کشور ما این جریان معکوس است. اسلامی تصریح کرد: وقتی شورای‌عالی کار و ستاد تنظیم بازار قیمتی را تعیین می‌کنند، کالاها و خدمات نیز به همان نسبت تاثیر می‌پذیرند و شاید ارزش آنها افزایش یابد اما برخی اوقات بسیاری از گرانی‌ها مصادیق واقعی ندارند. وزیر راه و شهرسازی همچنین ادامه داد: بسیاری از التهابات موجود در بازار سیاسی، روانی و فتنه‌انگیز است زیرا برخی می‌گویند قیمت واحد‌های مسکونی، 600 درصد افزایش یافته که به هیچ عنوان صحیح نیست و مصداق واقعی ندارد. وی با تاکید به اینکه "اهتمام داریم جامعه هدف خود را صاحبخانه کنیم"، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن به‌صورت گسترده انجام شد و به این ترتیب بسیاری از مردم صاحبخانه خواهند شد. اسلامی با ابراز اینکه ستاد ملی کرونا برنامه مدونی را برای وضعیت اجاره‌بهای مسکن اعلام کرده است، عنوان کرد: اجرایی‌شدن مصوبات این ستاد می‌تواند به کاهش التهابات بازار کمک کند این درحالی است که مردم نیز باید بیش از گذشته نسبت به یکدیگر ملاحظه داشته باشند تا به‌سلامت از دوران کرونایی عبور نماییم.

افزایش سقف تسهیلات اعطایی برای نوسازی واحدهای مسکونی روستایی
سقف تسهیلات اعطایی برای نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در جلسه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهوری افزایش یافت. به گزارش ایرنا، در جلسه روز گذشته هیئت دولت که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بصورت هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بابت تسویه تنخواه به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در اردیبهشت سال جاری به اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی مناطق شهری و روستایی، اسکان موقت، تامین وسایل اولیه زندگی و رفع مشکلات بوجود آمده در تاسیسات زیربنایی، پل‌ها و معابر در برخی از مناطق استان اصفهان، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موافقت کرد. دولت همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر 3 ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید. دولت در راستای تامین منابع مالی مورد نیاز برای بهسازی فضاهای سکونتی و نوسازی مسکن روستایی، با افزایش سقف تسهیلات فردی اعطایی برای نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی موافقت کرد. به موجب این تصمیم، سقف فردی تسهیلات مذکور برای ۲۰۰ هزار واحد، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۹ تعیین شد. هیئت وزیران همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کرد نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر (۰۰۰/۲۵) نفر با ضمانت سفته زنجیره‌ای در سال ۱۳۹۹ اقدام کند. سود سهم متقاضی برای این تسهیلات (۵) درصد است و سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یاد شده را پس از اعلام بانک مرکزی از محل منابع مصوب مربوط در قانون بودجه سنواتی به بانک‌های عامل پرداخت نماید. این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام