کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند متهمی با شناسایی فروشندگان تلفن همراه در سایت‌‌های خرید و فروش، به سراغ آنها می‌رود و با ارائه تصویر جعلی پرداخت الکترونیکی از فروشندگان کلاهبرداری می‌کند. به گزارش برنا، طبق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری و هر کس که از راه حیله و تقلب مردم را فریب دهد یا به امور
غیر واقع امیدوار کند یا از حوادث و پیشامدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال و امثال آنها را تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را اخذ کند، کلاهبردار به حساب می آید. جرمی که هر روز جنبه های جدیدی از خود را نمایان می‌کند و سوءاستفاده کنندگان از شرایط نامطلوب اقتصادی مردم، به نحوی از آن بهره می‌گیرند. سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت در این رابطه گفت: در روزهای اخیر 17 نفر از سارقان و کلاهبرداران در عملیات های جداگانه‌ای توسط این اداره بازداشت شدند.او افزود: این 17 نفر در قالب 5 باند در زمینه سرقت، کلاهبرداری و زورگیری به فعالیت می‌پرداختند. یک باند از این افراد دستگیر شده است.رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: این افراد به صورت موقت محلی را اجاره می‌کردند و افراد مالباخته را به آن محل دعوت می کردند و با اجرای روابط نمایشی و مانور متقلبانه اقدام به کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد مردم کرده و مبالغی را از این افراد تحت عناوین مختلف دریافت می‌کردند و سپس محل کسب و کار خود را تغییر داده و در محلی دیگر اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می‌کردند. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: در پرونده دیگری کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند متهمی با شناسایی فروشندگان تلفن همراه در سایت‌‌های خرید و فروش، به سراغ آنها می‌رود و با ارائه تصویر جعلی پرداخت الکترونیکی از فروشندگان کلاهبرداری می کنند .وی اذعان کرد: کارآگاهان در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی با شناسایی هویت و مخفیگاه متهم با دستور دادیار، او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام