کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 مهر 1394

صفحه خبر: اقتصادی

دبیرکانون سراسری انبوه‌ سازان با اعلام اینکه هنوز بانک مرکزی و بانک مسکن آلارم مثبتی به وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن نشان نداده‌اند، گفت:‌ برای اجرایی شدن وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن به شخص رئیس‌جمهور نامه نوشتیم و در آن درخواست کرده‌ایم تا نرخ سود سپرده‌ها و سود تسهیلات بانکی در حوزه خرید و تولید مسکن کاهش یابد.
به گزارش فارس، فرشید پورحاجت ، در پاسخ به این سوال که آیا با بانک مسکن برای وام 100 میلیونی ساخت مسکن تفاهم نامه‌ای امضا شد یا خیر، گفت: هنوز آلارم مثبتی از سوی بانک مرکزی و یا بانک مسکن درخصوص وام 100 میلیونی ساخت مسکن ندیده‌ایم، هرچند شنیده‌ایم که بانک مسکن در حال رایزنی برای اجرایی شدن این موضوع است. وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی موافقت ضمنی و تلویحی خود را برای پرداخت وام 100 میلیونی ساخت مسکن که قابلیت انتقال به نام خریدار را داشته باشد اعلام کرده است، گفت: نامه‌ای به شخص روحانی رئیس‌جمهور ارسال و در آن تقاضا کرده‌ایم که نرخ سود سپرده‌ها و سود تسهیلات بانکی چه در حوزه تولید و چه در حوزه خرید مسکن کاهش یابد.
وی ادامه داد: در آن نامه به‌ طور مشخص چهار سطوح را معرفی کردیم که براساس آن به شهرهای با جمعیت بالا مثل تهران، وام 100 میلیونی ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار پرداخت شود.پورحاجت با اشاره به اینکه جلساتی را با مسئولان بانک مسکن برگزار کرده و آنها قول داده‌اند که می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن پرداخت کنند، اظهار داشت: پیشنهاد مکتوبی به بانک مسکن ارائه کرده‌ایم که طبق آن تلاش خواهیم کرد مصالح‌فروشان و کارخانه‌های مرتبط با صنعت ساختمان را به افتتاح حساب متمرکز در بانک مسکن ترغیب
کنیم.
وی تاکید کرد: قطعاً با تمرکز بر روی حساب کارخانه‌های مرتبط با صنعت ساختمان و مصالح‌فروشان عدد بزرگی در حساب متمرکز بانک مسکن ایجاد خواهد شد. دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران ادامه داد: ما معتقد هستیم که عملکرد بانک مسکن باید مانند بانک‌های توسعه‌ای باشد تا به تولید مسکن کمک کند و قیمت مسکن کاهش یابد. پورحاجت اضافه کرد: قطعاً وقتی حساب متمرکزی در بانک مسکن ایجاد شود، سپرده‌های زیادی می‌تواند موجب کاهش نرخ سود در حوزه ساخت و ساز شود. در پاسخ به این سوال که بانک مسکن اعلام کرده نرخ سود وام 100 میلیونی، 21 درصد است، گفت: پیشنهاد انبوه‌سازان برای نرخ سود وام 100 میلیونی ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار 14 تا 16 درصد است؛ چراکه معتقد هستیم اگر سپرده‌ها در بانک مسکن زیاد شود، نرخ سود با مصوبه شورای پول و اعتبار می‌تواند برای ساخت مسکن کاهش یابد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام