کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 خرداد 1399

صفحه خبر: اجتماعی

درخواست افزایش حقوق مربیان حق‌التدریس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای سامان دادن به بیمه‌ و بهبود وضعیت آن‌ها به شرح زیر است:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وابسته به وزارت آموزش و پرورش است. سازمانی فرهنگی، آموزشی و تربیتی که سال‌ها است نام و عنوانش در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان این مرز و بوم درخشیده است و هنرمندان بزرگی از دامن پر مهر آن برخاسته‌اند.
خوشنامیِ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حاصل سال‌ها تلاش مربیان زحمتکش و صبور مراکز کانون است. در این میان، تخصصی‌ترین بخش‌های کانون که همانا آموزش‌های هنری و ادبی هستند توسط مربیان حق‌التدریس انجام می‌شود و کارگاه‌های تخصصی کانون را نیز فقط مربیان حق التدریس برگزار می‌کنند.
این مربیان که بسیاری با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در کانون همواره نسبت به آن‌ها کم‌لطفی صورت گرفته، سال‌ها است خواهان تبدیل وضعیت هستند. مربیان حق‌التدریسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیمه ناقص، حقوق اندک، بدون مزایای اضافه کار، حق اولاد و عائله‌مندی، حق بدی آب و هوا، حق مناطق مرزی، حق ایاب و ذهاب و تمام حق‌های دیگر و با عیدی و پاداش ناقص و ناچیز که آن هم در سال‌های دورتر اصلا پرداخت نشده، همچنان مجبور به ادامه فعالیت هستند.
نیروهای حق التدریسی کانون که سال 1393 بدون هماهنگی و مشورت با آن‌ها عنوان «مربی حق التدریس» از حکم‌های کارگزینی آن‌ها حذف و عنوان «مربی پاره وقت» به آن‌ها اطلاق شد و همین امر زمینه‌ساز این شد که این مربیان زحمتکش همراه و همزمان با معلمان حق التدریسی آموزش و پرورش تعیین وضعیت نشوند.
آیا سزاوار است مربیانی که در ماه 120 ساعت در خدمت یک سازمان هستند و شش روز در هفته در محل کار خود مشغول کار هستند مربی پاره وقت نامیده شوند و از حقوق اولیه خود محروم باشند؟ مربیان حق‌التدریس کانون بیمه‌هایی چندروزه دارند و با این وضعیت بیمه، آنها تا صد سالگی نیز بازنشسته نخواهند شد.
مربیان متخصص ادبی و هنری که بار اصلی فعالیت‌های تخصصی کانون را به دوش می‌کشند و هر کدام در رشته تخصصی خود بسیار آموزش دیده و با تجربه هستند، از هیچ حمایت مادی برخوردار نیستند.
چگونه یک مربی آقا که مسئول تامین مخارج زندگی خانواده است در حالی که شش روز در هفته در خدمت کانون و بچه‌های عضو
کانون است با حقوق یک میلیون و ششصد هزار تومان با شرایط گرانی و تورم فعلی نیازهای خانواده‌اش را تامین کند؟
خوشبختانه ظاهرا با افزایش حقوق 50 درصدی سایر کارکنان کانون در سال جاری موافقت شده اما باز هم مربیان حق التدریسی یا به زعم کانونی‌ها «مربیان پاره وقت» نادیده گرفته شده‌اند و این افزایش 50 درصدی شامل حال این مربیان زحمتکش نشده است. حتی علیرغم برگزاری کارگاه‌های ادبی و هنری مجازی توسط مربیان حق‌التدریس، حقوق برخی از ایشان در اسفند، فروردین و اردیبهشت به نصف تقلیل یافت.
مربیان حق‌التدریس خانم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حق مرخصی زایمان ندارند و توجهی به نقش مادری آنها نشده است و گاه مجبوند در یک روز به دو تا سه مرکز در مکان‌های دور مراجعه کنند و کودکان خود را به سختی همراه ببرند یا در خانه تنها بگذارند.
هیچ هزینه ایاب و ذهابی به مربیان خانم و مربیان آقا تعلق نمی‌گیرد. هیچ وقت هیچ اضافه کاری برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود و علیرغم فعالیت تمام وقتِ مجازی ایشان در شرایط کرونا و قرنطینه حقوق آنها در برخی استان‌ها در شرایط کرونایی ناقص و نصف پرداخت شد. فعالیت‌هایی که در فضای مجازی و کانال‌ها و سایت‌ها عیان است.
ما مربیان حق‌التدریس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درخواست داریم وضعیت معیشتی، تبدیل وضعیت و افزایش حقوق و مزایای ما را پیگیری نمایید تا ما نیز همچون معلمان حق‌التدریسی آموزش و پرورش و سازمان‌های دیگر تبدیل یا تعیین وضعیت شویم چرا که ادامه زندگی در چنین شرایطی برای ما غیر ممکن شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام