کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 24 مرداد 1399   Friday 14 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 خرداد 1399

صفحه خبر: زندگی

مقاومت آنتی بیوتیکی یک مشکل واقعی در دنیای کنونی است و بسیاری از بیماران مبتلا به عفونت‌های باکتریایی را درگیر می‌کنند. به گزارش مهر، اکثرسوپرباگ ها ازطریق آنتی بیوتیک ها نابود می‌شوند اما برخی هم در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم می‌شوند.استفاده غیرضرور آنتی بیوتیک ها غالباً علت این مسئله است. بیمارستان‌ها جایگاه اصلی پرورش و گسترش این سوپرباگ ها بوده و بسیاری از افراد بعد از بستری شدن در بیمارستان دچار این عفونت‌ها می‌شوند.اگر فردی مبتلا به هر نوع عفونت ویروسی شود در معرض ریسک بالاتر عفونت باکتریایی هم قرار دارد. بیماری کووید ۱۹ عفونتی است که می‌تواند ریسک ابتلاء به عفونت باکتریایی ثانویه را نیز افزایش دهد. در دوره پاندمی آنفلوآنزا H۱N۱ ،۲۹ تا ۵۵ درصد مرگ و میرها ناشی از عفونت باکتریایی ثانویه بود.علت این مسئله آن است که ایمنی بدن بعد از عفونت ویروسی به خطر می‌افتد. برای یک باکتری پیچیده و مقاوم در برابر درمان حمله به بدن در چنین شرایطی بسیار آسان است.مطالعات نشان می‌دهد شمار
قابل توجهی از بیماران مبتلا به که در بیمارستان بستری اند ممکن است به برخی عفونت‌های باکتریایی هم مبتلا شوند.به گفته محققان، ۵۰ درصد این بیماران تسلیم عفونت‌های شان می‌شوند و در اکثر مواقع، مقاومت آنتی بیوتیکی نقش بزرگی ایفا می‌کند.داده‌های بدست آمده نشان می‌دهد که حدود نیمی از بیماران کووید ۱۹ فوت کرده، مبتلا به عفونت ثانویه هم شده بودند.محققان معتقدند باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک در شرایط کنونی مرگبارتر از خود ویروس است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام