کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 24 مرداد 1399   Friday 14 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

صادق زیباکلام‪-‬ بعد از حمله به آیت الله آملی لاریجانی عده‌ای از جریان اصولگرا اکنون انگشت اتهام را به سمت برادر دیگر او علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گرفته اند و با طرح اتهاماتی مانند اینکه او باعث تغییر برخی مصوبات مجلس - بعداز رای نمایندگان - بوده و یا با سکوتش، تغییرات غیر قانونی و به دوراز آرای نمایندگان دراین مصوبات را تایید کرده است، سعی دارند وی را مورد شماتت قرارداده و از عوامل وضع کنونی کشور معرفی کنند. جدای از اینکه این گونه بحث‌ها تا چه میزان صحیح و تا چه میزان ناشی از نگاه‌های سیاسی است باید گفت ساختار فعلی کشور با چالش‌های جدی کارکردی مواجه است، چالش‌هایی که در اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، مسائل اجتماعی و... خود را نشان می‌دهد. اما ظاهرا اصولگرایان یا نمی‌دانند که مشکلات واقعی مملکت از کجا و چیست و یا می‌دانند و با گرفتن انگشت اتهام به سمت علی لاریجانی می‌خواهند تنها برخی از چهره‌های کنار گذاشته شده امروز از قدرت را مقصر مجموعه اتفاقات کشور معرفی کنند و بگویند چون این‌ها بد عمل یا سوء استفاده کردند ما این طور شده‌ایم. یعنی در حد چند شخص عامل وضعیت بحرانی امروز را تقلیل دهند.
به هر صورت، مجلس یازدهم به زودی در دست جریانات خاص اصولگرا قرار می‌گیرد، سال آینده نیز انتخابات ریاست جمهوری است و همه شواهد نشان می‌دهد که درانتخابات سال آتی نیز یک فرداز همین جریان، ریاست قوه مجریه را به دست خواهدگرفت، با این حساب تمام قوا در اختیار آن‌ها خواهد بود، آن موقع نه اثری از علی لاریجانی است نه فراکسیون امید ونه دولت حسن روحانی. همه قدرت در اختیار یک گروه متمرکز می‌شود و در آن شرایط همین گروهی که تلاش دارند تا مشکلات کشور را به گردن چند نفر بیندازند چاره‌ای جز این ندارند که برای وضعیت کشور فکر اساسی کنند.
در مورد اظهاراتی که امروز علیه لاریجانی مطرح می‌شود نیز حتی اگر بپذیریم این اتهامات درست باشد باید گفت بازهم مقصر اصلی در این ماجرا کسان دیگری هستند. وقتی جلوی ورود نمایندگان مستقل و جسور و با شهامت گرفته شود، حاصل این است که بعد از چند دوره ریاست لاریجانی در مجالس مختلف حالا که دوره او تمام شده آقایان یادشان افتاده تا از ایرادات و مشکلات او بگویند.
اگر نمایندگان مجلس بله قربان گو نبودند و درجه‌ای از استقلال داشتند می‌توانستند در برابر علی لاریجانی‌ها بایستند، یا موقعی که آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه بود از او سوال بپرسند، صداو سیما را باز خواست کنند و یا مشکلات واقعی مردم را دراین نهاد مطرح کنند. اما اکنون تنها هنرجریان خاص اصولگرا این است تا انگشت اتهام را به سمت کسانی بگیرند که دوره قدرتشان در کشور تمام شده و ازاین طریق بگویند که مقصر فلان شخص است وگرنه ما هیچ مشکل دیگری در کشور نداریم. مطمئنا هیچ کس تصور نمی‌کند اگر قالیباف و یا حاجی بابایی رئیس مجلس یازدهم شود مشکلات مردم حل خواهد شد.بنابراین اظهارات امروز برخی از اصولگرایان علیه علی لاریجانی و مقصر جلوه دادن یک یا چند شخص در بدنه قدرت و مجزا کردن آن‌ها از سایر بدنه یا عوامفریبی است یا در بهترین حالت ساده انگاری درمورد مشکلات کنونی کشور.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام