کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 30 خرداد 1400   Sunday 20 June 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

جعفر بای‪-‬ ارزش و اعتبار پول ملی مظهر قدرت کشور است، اقتصاد بیمار مانند آفتاب داغ بر برف قدرت خرید شهروندان است که شرایط اسفناکی را فراهم نموده و اجازه هر گونه اقلام را از آنان سلب می‌کند. متاسفانه برای اعتبار بخشی و ارتقاء دهی قدرت پول ملی تا کنون اقدام موثری در اقتصاد ایران انجام نشده و طی چهل سال اخیر پیوسته روند نزولی ارزش پول ملی را شاهد بودیم.
تورم، این بیماری مزمن و رکود بحران‌های مالی از یک سو و تحریم‌های نا جوانمردانه نیز از سوی دیگر منجر به کاهش
بیش از حد اعتبار پول ملی شده تا اینکه اخیرا تصمیم بر حذف چهار صفر از پول ملی نموده اند تجارب جهانی در این خصوص برای مان فوق العاده حائز اهمیت است.
تمهید مقدمات اساسی برای انجام درست و دقیق این اقدام مهم به عنوان تجربه نخست باید به گونه‌ای انجام شود که منجر به جراحی‌های دملهای چرکین اقتصاد بیمار که به علت قدمت مشکلاتش به عارضه‌ای مزمن تبدیل شده است...
. اگر چه هنوز به مرحله لا علاج نرسیده ولی اقدام به هنگام و درست و دقیق می‌تواند نتایج موفقیت آمیزی
را به همراه داشته باشد. مردم شریط اقتصادی بسیار سختی را سپری می‌کنند و نگران آینده خویش هستند و نسبت به انجام هر گونه اقدام اورژانسی حساس هستند. مدیران اقتصادی کشور باید هوشمندانه و با دقت فراوان وبا بهره گیری از تجارب جهانی و اقدامات متناظری که در دیگر کشور‌ها در این خصوص انجام شده این اقدام را انجام دهند تا لااقل برای یک مرتبه هم شده شاهد ارزشمندی پول ملی کشورمان باشیم. رشد قارچ گونه ثروتمندان یک شبه مانند انگل اقتصادی کشور مانع موفقیت‌های اساسی می‌شوند. حضور نجومی‌بگیران زالو صفت جز تولید زحمت برای اقتصاد کشور چیزی را به همراه نداشته است. رویش حباب گونه زر اندوزان لحظه ای، مایه حیرت و تعجب مردم شده است که چگونه افراد اندکی که هیچگونه توانایی قابل قبولی ندارند ولی ثروت بیکران و ناگهانی کسب کرده اند و دست به اقدامات محیر العقولی زده و موجبات مشکلات فراوانی
در اذهان عمومی‌شده اند. توزیع نا برابر ثروت که باعث قدرتمندی گروهی در مقابل ضعف گروه دیگری
شده است و در واقع با نا توانی گروه دیگر توانمند تر
می‌شوند. گروهی که همه چیز دارند و در مقابل
گروهی که هیچ چیزی ندارند و این دو قطبی شدن ثروت در جامعه خطرناک است باید فکری
اساسی برای تعادل ثروت در جامعه شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام