کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 13 خرداد 1399   Tuesday 2 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 خرداد 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ نقل است : قبائل بدوی آمازون که برخی از آنها حتی به آدمخواری مشهورند وقتی فهمیدند یک بیماری همه گیر که عامل آن نوعی
پشه خطرناک بود شیوع پیدا کرده نگران شدند.این پشه‌ها با نیش زدن خود افراد را بیمار حتی به کام مرگ می‌کشانند (نیش‌هایشان زهرآگین‌تر از حتی نیش زبان برخی آدمیزاد بود)!
*بومیان که دائم با هم درگیری قبیله‌ای داشتند به فکر چاره‌ای برای مقابله با هجمه‌های ناجوانمردانه پشه‌ها افتادند. روسای قبایل تصمیم گرفتند به قول امروزی‌ها برای مقابله با پشه‌ها " ائتلاف موقت" کنند. چون بیماری همه قبائل را تهدید می‌کرد. بیماری که قبیله چپی و راستی نمی‌شناسد. استدلال برخی عقلا و استراتژیست‌های قبائل این بود: " اگر ما سالم نباشیم بیمار باشیم از فرط بیماری بی‌جان شویم که جانی برای مبارزه و درگیری قبیله‌ای با قبائل دیگر نداریم پس اول باید با قبیله پشه‌ها این دشمن مشترک مقابله کنیم بعد دوباره به جان همدیگر بیافتیم".لذا تا رفع آن بلا و بیماری درگیری قبیله‌ای ممنوع شد. همه قبائل تندرو، کندرو، تند مزاج، بی‌مزاج،کند مزاج و... با هم دوست شدند. هیچ قبیله‌ای به قبیله دیگر حمله نکرد حتی پیامک تهدید آمیز هم برای هم نفرستادند.
نکته یک: برخی بومیان با رفت و آمد برخی توریست‌ها با آنها صاحب گوشی موبایل هم شدند پس توانایی تهدید پیامکی داشتند.
*همه اعضای قبائل از سلاح مخرب اما سنتی به نام " پشه کش" بهره جستند ( از همان نوع سنتی که مادر بزرگ‌های ما داشتند) بومیان کنار هم همدل به جنگ با پشه‌های موزی بیماری زا پرداختند تا بیماری با از بین رفتن این نوع پشه‌ها رخت بست. بومیان جشن پایان بیماری را گرفتند پایکوبی و حرکات ریتمیک کردند و سپس آماده درگیری‌های قبیله‌ای شدند! اما یکی از عقلای قبائل گفت: بیایید دیگر درگیری قبیله‌ای بپا نکنیم.طعم دوستی طعم شیرینی است. قبائل همه سکوت کردند لبخند رضایت زدند.سپس پایکوبان و رقص کنان دور آتش می‌رقصیدند و پایان درگیری‌های قبیله‌ای را هم جشن گرفتند.
نکته دو: این داستان تخیلی را تعریف کردم چون وزیر ارشاد در توئیتی از کلید خوردن «دعواهای حزبی و قبیله‌ای» پیش از پایان کرونا هشدار دادند و عنوان کردند باید در کنار هم باشیم.
*شاید هم مثل قبائل این داستان پس از شکست کرونا دعواهای قبیله‌ای را کنار گذاشتیم هر چند محال است.!!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام