کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 دی 1399   Monday 18 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

1028- در پی اتحاد و یکپارچگی کادر سلامت و همنوایی آنها و درخواست صنفی آنها و مطالبات مربوطه مدیران به جای پاسخگویی فقط از روی دستپاچگی مطالبی را میگویند که واقعیت ندارد. مطالبات این صنف باید برآورده شود. (31/2)
0554- انتخابات ریاست مجلس انتخاب بسیار مهم و سرنوشت‌سازی است. امیدواریم سلایق سیاسی و جناحی در نظر نباشد و صلاح دین و صلاح کشور در نظر گرفته شود تا اصلحترین فرد برای ریاست مجلس در نظر گرفته شود. (31/2)
0208- جناب ضیاء مصباح در آفتاب یزد
در مورد دکتر مصدق مطالبی نوشتند. دکتر مصدق جز ملی شدن نفت، کارهای ماندنی بسیاری از خود به یادگار گذاشته است. (31/2)
0042- نوشته شده چرا مسئولان رسانه‌ها را جدی نمی‌گیرند؟ هر زمان که از رسانهها حمایت شد مسئولان هم به خود آمدند آن موقع مطبوعات و رسانه‌ها را جدی میگیرند. (31/2)
1312- نظاره گر! دیدن صحنه های خشونت، درگیری و حوادث ناگوار رانندگی چه سودی برای مردم دارد؟ عده ای بیکار منتظر فرصت اند تا اتفاق های ناگوار رخ دهد که با تماشا وقت شان را پر کنند بدون این که به حادثه دیدگان کمک کنند، آن ها فقط نظاره گرند! البته ناگفته نماند دوره و زمانه طوری شده اگر قصد کمک به همنوعانی که صدمه دیده اند داشته
باشید یا هنگام درگیری بخواهید آن ها
را از یکدیگر جدا کنید تا آسیب
نبینند، ممکن است شما هم توسط اوباش مورد حمله قرار بگیرید و دچار جراحت شوید و کارتان به بیمارستان بکشد از این رو برخی ها که به قول معروف می خواهند ثواب کنند حتما کباب می شوند! به ویژه برخی جوانان کم ‌خردی که به دنبال شر و درگیری هستند تکلیف شان مشخص است؛ اینها یه روزی در دام قانون گرفتار خواهند شد و به سزای اعمال‌شان
می رسند. علی از تهران (31/2)
1846- علی فکری از تهران: استخرها کی باز می شود؟ برخی از بیماران به توصیه پزشکان معالج شان باید به استخر مراجعه و آب درمانی کنند. کی قرار است درهای استخرها به روی مراجعان باز شود؟ (31/2)
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8
1946- علی اکبر فرقانی: معضل گوشی قاپی؛ مدتی خبری از یکی از دوستان که بیشتر مواقع در فضای مجازی جویای احول یکدیگر
می شدیم، نداشتم. از رفقای مشترکمان خبرش را می گرفتم،
آن ها هم اظهار بی اطلاعی می کردند و می گفتند ما هم از سعید خبر نداریم.
تا این که با اولین پیامی که از ایشان دریافت کردم، خوشحال شدم و علت تاخیرش را پرسیدم. گفت متاسفانه تلفن همراهم توسط سارقان به سرقت رفت و این مسئله باعث شد مدتی کمرنگ شوم! به گفته سعید، تعداد گوشی قاپی و سارقان افزایش یافته وقتی که برای تشکیل پرونده به دادسرا یا کلانتری مراجعه می کنیم عده ای را می بینیم پرونده به دست، از گوشی قاپی شکایت دارند. امیرعلی هم درباره این موضوع گفت روزهای گذشته در پارک شکوفه (منطقه14)، خفت گیری و گوشی قاپی انجام شد. متاسفانه این پارک به پاتوق جوانان بیکار و فروشندگان موادمخدر تبدیل شده، خانواده ها در مراجعه به پارک آسایش ندارند. (29/2)
1712- توقف موتورسیکلت ها و انتقال آن ها به پارکینگ های دور دست چه توجیهی دارد؟ بیکاری باعث شده برخی ها با موتورسیکلت در تهران کار و امرار معاش
می کنند. اگر روز موتورسیکلت شان توقیف شود، مجبورند به علت
بی پولی با دستان خالی نزد همسر و فرزندشان بروند. آیا رئیس کل راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ هم تمایل دارد ماموران راهور با رانندگان موتورسیکلت اینگونه برخورد قهری صورت گیرد؟ (29/2)
آفتاب یزد: توقیف موتورسیکلت‌ها بدلیل عدم رعایت قوانین است اینکه پارکینگ‌ها دوردست است مشکل جدی موتورسواران می‌باشد.
1311- میثم صراف اوغلی از تهران: برخی جوانان فکر می کنند هنوز هم دوران قلدری، جاهلیت و شرارت است. در حالی که جامعه امروز خواهان مهربانی است و به هیچ عنوان مردم حضور آنان (بدرفتارها و چاقوکشان) را برنمی‌تابند. زمان های قدیم برخی ها عشق لاتی داشتند و از برخی کاسب ها باج هم می گرفتند. ولی دوره و زمانه تغییر کرده و
هیچ کس رفتارهای ضداجتماعی را نمی پسندد. (29/2)
1422- بی تفاوت نباشیم، تولید پیام های مردمی یا سوژه‌هایی که به پیگیری نیاز دارند، برای من از نان شب هم واجب تر است. به دلیل این که مشکلات و مسائل اجتماعی و روز را می بینم یا می شنوم نمی توانم از کنار آن ها بی تفاوت بگذرم. خوشبختانه مدیرمسئول روزنامه هم با درک مردمی که دارد، برای مخاطبان روزنامه ارزش قائل شده و درددل های هموطنان را در ستون‌های مربوطه چاپ
می کند. ای کاش تمامی مسئولان هم مانند ایشان مسئولیت پذیر بودند و برای روزنامه و مخاطبان ارزش قائل می شدند، پس از چاپ درددل ها، درخواست‌ها، انتقادها، شکوائیه ها وقت می گذاشتند و مشکلات مردم را رفع کنند و پاسخگو باشند و
بی تفاوت نباشند! علی از تهران(29/2)
1719- اتوبوس‌هایی که از میدان رسالت به میدان ونک مسافران را جابه جا می کنند، سال های گذشته از بزرگراه شهید حقانی عبور می کردند. اما با تصمیم هایی که مشخص نیست از سوی چه کسانی گرفته شد، با تغییر مسیر اتوبوس ها برای مسافرانی که در بزرگراه شهید حقانی پیاده یا سوار می شدند، مشکل ساز شده است. از مسولان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تقاضا داریم تدبیری بیندیشند. (29/2)
هر روز اخبار جدیدی از کشف و ساخت واکسن و داروی ضد ویروس بیماری خطرناک و مُهلک کرونا در فضای مجازی و برخی جراید و مطبوعات مهم کشور منتشر می‌شود که عطش مردم برای اطلاع یافتن از چگونگی آنها و صحت و سقم اینگونه خبرها را بیشتر می‌کند و آتش این جریان مشکوک را شعله‌ورتر می‌کند، در همین ارتباط افرادی هم با عنوان دکترای علوم تغذیه و داروهای گیاهی و خانگی و آزمایشگاهی و پزشک متخصص و پروفسور و کارشناس و محقق و آسیب شناس و افراد عادی و غیره، اِدعای ساخت داروی ترکیبی و پادزهر و واکسن این ویروس را می‌کنند که بلافاصله از سوی مراجع ذیربط تکذیب و یا سریعاً به‌دست فراموشی سپرده می‌شود و هیچ منبع رسمی نیز در این مورد مهم و حیاتی تکلیف مردم را روشن نمی‌کنند!؟
...0913
بیش از نیمی از سلامتی انسانها به سلامت دندان‌های آنها که ارتباط مستقیمی هم به جهاز هاضمه و نتیجتاً سلامت کل بدون دارد، کاملاً بستگی دارد، نرخ دندانپزشکی‌ها هم که سَر به فلک می‌زند که یقیناً پرداخت آن از توان بسیاری از مردم، حتی طبقه متوسط هم خارج است و دفترچه‌های بیمه هم که جز برای پُر کردن و جِرم‌گیری و کشیدن دندان کارایی بیشتری ندارد، لذا به خاطر سلامت جامعه و آینده کشور هیچ چاره‌ای جز ترتیب دادن پوشش کامل دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی برای رایگان کردن معالجات کامل دندان از جمله درمان ریشه و عصب و حتی بریچ و کاشتن و پروتز دندان و سایر اعمال مربوط به دندانپزشکی عمومی و تخصصی با حمایت دولت برای همه مردم و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی وجود ندارد.
...0913
1415- مهدی پناهی از خیابان شکوفه منطقه 14 تهران: چرا هر مشکل و اتفاقی و حادثه‌ای که رخ می‌دهد در منطقه چهارده و حوزه استحفاظی کلانتری 110 شهدا است. در روزنامه وزین آفتاب یزد درباره درگیری‌هایی که در خیابان‌های پاسدارگمنام، خیابان آب موتور و خیابان شکوفه، ابتدای خیابان سیرجان اتفاق افتاد و پس از درگیری‌های خشونت‌آمیز مصدومان به بیمارستان منتقل و افرادی که باعث و بانی درگیری‌ها بودند از محل حادثه و درگیری متواری شدند و کسی هم به کسی نیست. آیا پلیس نتوانسته ردی از متواری شدگان به دست آورد و آنان را دستگیر کند و تحویل مقامات قضایی دهند؟(31/2)
1947- برخی‌ها در فضای مجازی (اینستاگرام) به دنبال جذب فالوورها و لایک بیشتر هستند. بدون این که ارزش یا بی‌ارزشی محتویات و تصاویر و لایو(ویدیو)هایی که می‌گذارند خبر داشته باشند و این که ارزش واقعی دارد یا خیر. متاسفانه برخی فالوورها هم بدون خواندن و خوب دیدن و خوب فهمیدن فقط لایک می‌کنند! اکبر از تهران(31/2)
2317- علی از خیابان پیروزی تهران: توجه به مشکلات مردم و رفع نیازهای آن‌ها نباید از سوی مسئولان دور نگه داشته شود. متاسفانه گرانی بسیاری از اجناس به ویژه حبوبات که صددرصد گران شده موجب نارضایتی خانواده‌ها است. مگر درآمد ماهانه حقوق بگیران چقدر است که باید هم اجاره خانه بدهند و هم مایحتاج ضروری خانواده را تامین کنند؟ عده‌ای هم به علت شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند. برخی صنف‌ها هم هنوز تعطیل اند. دشواری‌ها و گرفتاری‌ها زیاد است. فقط یک قلم به مبلغ ۴ میلیارد دلار یکشبه ناپدید شده است! پس معلوم است که در این کشور ثروت هست، پس چرا مردم کشوری ثروتمند روز به روز
فقیرتر می‌شوند؟ (31/2)
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام