کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 فروردین 1399

صفحه خبر: سیاسی

مطابق ماده 41 قانون کار در پایان هر سال نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در جلسه شورایعالی کار نسبت به افزایش حداقل دستمزد کارگران تصمیم می گیرند تا بسیاری از شرکتهای پیمانکاری و... قبل از بستن قراردادهای کاری نرخ دستمزدها را بدانند و بر اساس آن تصمیم بگیرند که چقدر دستمزد و هزینه باید پرداخت کنند. یعنی برای تمامی بخشهای خدماتی، صنعتی و... باید تعیین تکلیف شود که چقدر باید هزینه دستمزد پرداخت کنند. متاسفانه امسال چانه زنی های دستمزدی نمایندگان این شورا قبل عید به نتیجه نرسید و به بعد نوروز 99 موکول شد. متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا نمایندگان شورایعالی کار در شهرهای خود مانده‌اند و نمی توانند حضوری برای تشکیل جلسه به دلیل ممنوعیت مسافرتها به تهران بیایند. از آنجایی که ویروس کرونا طبقه کارگری را نیز در بر گرفته است، بیشترین ضربه به کسب وکارها و طبقه کارگری که بیکار و یا کارشان تعطیل شده، خورده است. مشکل آن است که شورایعالی کار یک کمیته زیر مجموعه به نام...
کمیته دستمزد دارد و افراد این کمیته از همه گروههای کارگری کارفرمایی هستند که میزان معیشت برای خانواده 4 نفری را 4 میلیون و 900 هزار تومان تعیین کرده و در جلسه شورایعالی کار نیز به توافقاتی تا میزان2 میلیون و 800 حداقل دستمزد رسیده بودند اما این توافق جمعی نشد تا به امضای همه نمایندگان این شورا برسد. برای همین دستمزدها در بلاتکلیفی قرار گرفته و کارگران و کارفرمایان نمی دانند رقم مذکور چقدر خواهد شد. ما به عنوان نمایندگان تشکلهای کارگری می گوییم آقای وزیر که دغدغه کارگران را همواره دارند زودتر تکلیف جلسه شورایعالی کار را روشن کنند.اگر قرار است جلسه غیر حضور ی و دور کاری باشد زمانش را اعلام کنند تا وضعیت همه روشن شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام