کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 شهریور 1400   Saturday 18 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 اسفند 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1617- چرا با وجود تولید انبوه ماسک در کشور، اما ماسک وجود ندارد؟ هرجا مراجعه می‌کنیم ندارند. از کجا تهیه کنیم؟ (9/12)
1627- بعضی از مسئولان چه حوصله‌ای دارند در این شرایط برای هم توئیت کنایه‌آمیز می‌گذارند به هم متلک می‌گویند؟(9/12)
1650- اینکه مردم از اتوبوس و مترو کمتر استفاده می‌کنند و میزان مسافران آن کاهش یافته یعنی مردم شرایط را درک می‌کنند و همکاری می‌کنند. مردم اگر خودشان مراقبت کنند حداقل این بیماری سیر نزولی می‌گیرد. امیدواریم مردم رعایت نکات بهداشتی را بکنند. (9/12)
1654- آمار نزدیک به 400 نفر مبتلا به کرونا تا امروز، آمار کمی نیست نگران کننده است، اما باید مردم و مسئولان تمام تلاش خود را برای متوقف کردن رشد این ویروس خطرناک به کار گیرند. (9/12)
1702- فوت یکی دیگر از اعضای زحمتکش جامعه پرستاری را به علت کرونا به جامعه پزشکی و پرستاران و مردم تسلیت می‌گوییم. امیدواریم هرچه سریع‌تر ریشه این بیماری کنده شود. (9/12)
1817- شرکت آب و فاضلاب مشکل را رفع کند؛ ساکنان خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، کوچه رازی شرقی، پلاک یک به دلیل کمبود جا مجبور شده‌اند مخزن و پمپ آب برای رهایی از کم آبی و اُفت فشار آب در بالای پُشت بام نصب کنند. با این حال در فصل‌های بهار و تابستان بیشتر روزها آب به طبقه‌های دوم و سوم ساختمان نمی‌رسد. زمستان هم به علت سرما، این مشکل وجود دارد. برای رفع مشکل به دفاتر خدمات فنی، تاسیساتی و لوله کشی‌ها مراجعه می‌کنیم می‌گویند این منطقه به دلیل ازدحام جمعیت و کاهش فشار آب بیشتر خانواده‌ها با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. چرا مسئولان شرکت آب و فاضلاب منطقه چهار شهر تهران ناحیه سلیمانیه برای رفع مشکلات ساکنان منطقه چاره‌ای نمی‌اندیشد و به پیام‌هایی که درباره این موضوع چاپ شده‌اند، ترتیب اثر نداده و پاسخی به روزنامه نمی‌دهد؟ (23/11)
0915- من برای تک تک پیام‌های کوتاه خوب یا بد، کم یا زیاد، وقت می‌گذارم برای این که اسم و فامیلی خودم به قول سردبیری زیر یادداشت‌هایم می‌نویسم، خوب نیست در پیام‌های تلفنی هم با همان اسم و فامیلی ام چاپ شود. به همین دلیل با رعایت این موضوع اسامی‌ای که انتخاب می‌کنم و می‌نویسم لطفاً در امانتداری و چاپ اسامی دقت شود و تنها دلخوشی ام را از من نگیرید و آن‌ها را حذف نکنید. به عنوان نمونه چهارشنبه بیست و سوم بهمن پیام من بدون اسم چاپ شدند. (23/11)
2211- اکبر از تهران: بیکاری و بی توجهی به این موضوع باعث شده خفت گیری در کوچه و خیابان‌های تهران افزایش یابد. به عنوان نمونه در عرض یک ماه در خیابان میدان کلانتری، خیابان سیرجان (منطقه چهارده) وحوزه استحفاظی کلانتری 110 شهدا، دو مورد خفت گیری(گوشی‌قاپی) از پسر حدود شانزده ساله که کارگر مغازه‌ای است و شب که می‌خواست از محل کارش به خانه شان برود و دختر دانش آموزی که از مدرسه تعطیل شده بود، اتفاق افتاد. (23/11)
1219- خانم بانو کاشفی از گرگان: به محض بارندگی تلفن‌های ثابت ساکنان شهرستان گرگان، خیابان شهدا، لاله ششم، بن بست یکم میخچه گران قطع می‌شود. از مسئولان شرکت مخابرات این شهر تقاضا داریم برای رفع مشکل چاره‌ای اساسی بیندیشند. (23/11)
1447- خیابان‌های تهران این روزها ترافیک بیشتری دارد. با این که مردم قدرت خرید ملزومات عید را ندارند، اما معلوم نیست چرا خیابان‌ها اینقدر شلوغ است. لطفاً مردم برای پیشگیری از ترافیک آزاردهنده از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. (23/11)
1910- برای من همواره این سوال مطرح است تا کی باید این همه گرانی و مشکل را در زندگی تحمل کنیم؟ چرا مدیران در کنترل و نظارت قیمت‌ها موفق عمل نکردند؟ (25/11)
1320- آقای رئیس‌جمهور گفتند در انتخاب وزیر زن دست رئیس‌جمهور را باز بگذارید. چرا دست ایشان بسته است چه عواملی دست ایشان را باز نمی‌گذارند؟ (26/11)
14001- آقای واعظی سخنگوی دولت گفته‌اید فشار تحریم‌ها خنثی شده و فضای خوبی در کشور حاکم است. از مشکلات عبور کرده‌اید. (26/11)
1502- خواستم سوال کنم چرا وزارت بهداشت به دغدغه ما پرستاران توجه نمی‌کند؟ چرا معوقات ما پرداخت نمی‌شود؟ چرا در پرداخت‌ها تبعیض قائل می‌شوند؟ چرا نباید ما را تامین کنند درحالی که یکی از سخت‌ترین مشاغل را داریم. چرا توجه فقط به پزشکان است و ما پرستاران غریب افتاده‌ایم. (26/11)
1523- اخیرا برخی خبرنگاران صدا و سیما هم راه و چاه یاد گرفتند مدتی در صدا و سیما کار می‌کنند معروف می‌شوند بعد به خارج مهاجرت می‌کنند. برخی‌ها به دنبال کسب منافع خود هستند. (26/11)
1550- خواستم از شهرداری منطقه سوال کنم آیا با افتتاح زیرگذر گیشا وضعیت ترافیکی این منطقه بهتر می‌شود؟ (26/11)
1601- آقای مظفری! این درست نیست که با تمام زحمات و تلاشی که در زندگی می‌کنیم تا لقمه نانی دربیاوریم اما به خاطر گرانی و تورم قادر به تامین زندگی نباشیم. من 2 ماه است گوشت نخریدم جواب خانواده را چه بدهم؟ چرا باید با اینکه تلاش می‌کنیم خجالت زده خانواده باشیم؟ آدم دردش را به چه کسی بگوید؟ (26/11)
1604- آیا این درست است که میوه شب عید مردم را حاضرند انبار کنند خراب شود، اما قیمت‌ها پایین نیاید؟ این چه دست‌هایی است که نمی‌گذارند قیمت‌ها کاهش یابد؟ چرا دولت توانایی کنترل این واسطه‌ها را ندارد؟ (26/11)
1622- آقای حدادعادل گفتند به دنبال نجات اقتصاد ایران هستیم. این حرف ایشان مرا یاد آن حرف‌شان انداخت که گفت می‌خواهیم ژاپن اسلامی درست کنیم. (26/11)
1630- چرا برخی خبرنگارهای اعزامی صدا و سیما به خارج کشور، دیگر بازنگشتند؟ نباید این موضوع فراگیر شود. این برای اعتبار رسانه ملی هیچ خوب نیست. چرا باید آنها جذب شبکه‌های خارج از کشور بشوند؟ آیا حقوق و مزایای بیشتر می‌خواهند؟ (26/11)
1641- کره جنوبی در شرایط تحریم‌ها رفتار مناسبی از خود به نمایش نگذاشت. هیچ همکاری‌ای با ما در دوره تحریم‌ها نکرده. خرید نفت را هم از ما متوقف کردند، حالا هم شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ از کشورمان رفتند. (26/11)
1645- آقای روحانی! قول بدهید که به شعارهایی که دادید عمل کنید تا اینکه بگویید قول می‌دهم شعارها را پیگیری کنم. وعده‌ها باید عملی شود. (26/11)
1653- خواستم سوال کنم اگر واقعا وزارت ورزش اجازه نمی‌داد که مربی سابق تیم ملی آقای کی‌روش بماند دلیل این مخالفت‌ها چه بود؟ شاید کی‌روش می‌ماند شرایط بهتری در فوتبال داشتیم. (26/11)
1704- آقای مظفری! تعداد زیادی از جوان‌های جامعه ما حتی با داشتن مدرک بالا بیکار هستند. آینده‌ای برای خود نمی‌بینند. چه کسی پاسخگوی این مسائل است؟ افزایش بیکاری و روحیه ناامید جوانان برای جامعه خطرناک است. آیا نباید فکر اساسی برای جامعه و جوانان بکنیم؟ این جوانان آینده نمی‌خواهند زندگی، همسر داشتن خانواده نمی‌خواهند؟(26/11)
1709- برخی بانک‌های ایتالیایی هم که حساب‌های ما را مسدود کردند. با این محدودیت‌ها اقتصاد ما دچار مشکلات عظیم می‌شود. نباید اجازه دهیم مسئولان راهکاری بیندیشند. (26/11)
1925- پیشنهاد می‌شود برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده‌های احتمالی و امنیت بیشتر برای مسافران، از سوی راهنمایی و رانندگی رانندگان خودروهای مسافربرهای شخصی را گزینش و در صورتی که صلاحیت شان تایید شد اجازه مسافربری داشته باشند. (27/11)
1046- مانع‌های آهنی در وسط خیابان مجاهدین اسلام تهران برای ساکنان کوچه و خیابان‌های فرعی مشکل ساز شده است. شهردار منطقه دوازده چه توجیهی برای این کار دارد؟(26/11)
1311- اداره مدارس به ویژه راهنمایی و دبیرستان‌های دولتی به مدیران و ناظم‌های متبحر و با تجربه نیاز دارد. به عنوان نمونه خانم دولابی، ناظم مدرسه دخترانه طوبی واقع در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان شهید مخبر شمالی هم دانش و هم تجربه و هم فردی بسیار قانونمند و پرتلاش است و توانسته رضایت والدین را جلب کند که جای قدردانی دارد. از آموزش و پرورش منطقه چهارده تهران تقاضا داریم با تشویق نامبرده قطعا روحیه خدمت در ایشان بالاتر خواهد رفت‌. (27/11)
1846- شرکت آب و فاضلاب بابت دفع فاضلاب از مردم پول می‌گیرد، در قبض‌های عوارض شهرداری هم برای این منظور به طور سالانه پول دریافت می‌کنند. مردم بابت رفع حاجت مجبورند از دو طریق پول دهند! (27/11)
1842- عرفان: روزانه چند ستون از پیام‌های مردمی در روزنامه وزین و مردمی تان چاپ می‌شود که جای قدردانی دارد. خوشبختانه پایبندی و علاقمندی مخاطبان و همراهان دائمی و صمیمی روزنامه موجب شده با پیام‌های شان ستون‌ها هر روز پُربارتر شود. از توجه تان نسبت به چاپ درددل‌ها و درخواست‌های هموطنان گرامی سپاسگزاری می‌کنم. (23/11)
1510- برخی روزها، یادداشت‌ها و حتی پیام‌هایی در ستون پیام‌های تلفنی می‌خوانم، لذت می‌برم. برای این که بعضی از آن‌ها آموزنده است و هشداری برای بیدار شدن مسئولان است. درود بر این که به فکر منافع ملت و کشور هستید. (23/11)
1912- فقط شانزده سال دارد. می‌گوید از این که پسرم و می‌توانم کار کنم خوشحالم. می‌پرسم چرا و چه شد که ترک تحصیل کردی و در چایخانه کار می‌کنی؟ می‌گوید: پدرم به دلیل درگیری در زندان خرم آباد است. من هم برای این که بتوانم اجاره خانه بدهم و کمک خرج خانواده باشم. مجبور به ترک تحصیل شدم و اکنون در چایخانه کار می‌کنم. می‌گوید دوست ندارم مادرم کار کند برای همین خودم از ساعت نه یا ده صبح میام سر کار تا ده شب یکسره کار می‌کنم. در ادامه سخنانش می‌گوید برادر چهارساله‌ای هم دارم. مستاجری در تهران به علت گرانی اجاره خانه بسیار سخت است. چرا این همه خشونت. به راستی سرنوشت این گونه فرزندان با پدرانی که خواسته یا ناخواسته مرتکب اشتباه می‌شوند و خود و خانواده را درگیر مسائل حاشیه‌ای می‌کنند، چیست؟ علی از تهران (26/11)
1511- برخی طرح‌های عمرانی در تهران از جمله در میدان امام خمینی(ره)، سال‌ها با حرکت لاک‌پشتی پیش می‌رود. بودجه‌ها و درآمدهای شهرداری صرف چه کارهایی می‌شود که شاهد رکود در کارهای عمرانی هستیم؟ (26/11)
1846- اکبر از تهران: همین که مناسبت‌ها و اعیاد در راه است، برخی کاسب‌ها اجناس شان را گران‌تر از روزهای عادی به فروش می‌رسانند. به عنوان نمونه بعضی روزها که به قنادی دوستم می‌روم، می‌گوید قیمت تخمه کدو و انجیرخشک نسبت به روزهای گذشته گران‌تر شده برای همین جرات نکردم اجناس تازه بخرم و به مغازه بیاورم! مردم به ویژه حقوق بگیران با درآمد ناچیزی که دارند به سختی زندگی می‌کنند. با این که مسئولان هم از گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی مردم اطلاع دارند، مشخص نیست چرا برای بالا بردن قدرت خرید مردم هیچ کاری انجام نمی‌دهند. (26/11)
1115- تقویم سال نودوهشت به برگه‌های آخرش رسیده و یک ماه دیگر سال نود و هشت هم تمام می‌شود. سالی گرانی و فقر و پراسترس همراه با مرگ و میر و حادثه‌های فراوان و از دست دادن هموطنان بی گناه در سانحه جاده‌ای و غم و اندوه فراوان! (26/11)
1925- داوود شعبانی رهبر: روزهای گذشته به دلیل بارش برف سنگین در شهرستان رشت باعث مشکلات فراوانی برای ساکنان و مسافران شد. متاسفانه مسئولان شرکت برق و شهرداری رشت هم برای برف روبی و تامین روشنایی خانه‌ها و پلاژهای اجاره‌ای و شخصی کاری مطلوب انجام ندادند. (28/11)
1519- کرایه آژانس‌ها و تاکسی تلفنی‌ها با این که بنزین سهمیه‌ای دارند بسیار گران است. (27/11)
0215- حرف و رفتار آقای شهاب حسینی بازیگر سینما در مورد هنرمند پیشکسوت سینمای ایران آقای مسعود کیمیایی اصلا درست نیست چرا ما گاهی به مربیان و بزرگان خود بی‌وفایی می‌کنیم؟ خدا نکند برخی به جایی برسند چون خیلی چیزها را فراموش می‌کنند و به مربیان خود می‌تازند. (22/11)
0156- باید مراسم تشکر از طرف داروسازان و دکترهای داروسازی برای دکتر نمکی وزیر بهداشت برپا کرد! چون ایشان از وقتی که وزیر شدند آنقدر برای داروسازان که هم صنف خود ایشان هستند کارها کردند که باید این مراسم گرفته شود. (22/11)
0811- گذر سخت؛ حدفاصل پل
ری- چهارراه مصطفی خمینی کم‌عرض و عبور خودروها به سختی انجام می‌شود و وقت رانندگان و مسافران در این خیابان هدر می‌رود. مسدود بودن انتهای خیابان هم مشکل ساز شده است. از شهردار منطقه تقاضای چاره‌جویی داریم. (23/11)
2311- عرفان از تهران: وزش باد و گرد و‌ غبار روزهای گذشته باعث تعطیلی مدارس در برخی شهرهای کشور ما شد. حتی برخی پروازها هم لغو شد یک روز به علت آلودگی هوا، روزی دیگر به دلیل بارش برف و غیره کار ‌و تحصیل و سفرهای ضروری تعطیل می‌شود! چرا؟(23/11)
1415- چرا مهاجرت؟ خانم دکتری می‌شناسم که در زمینه تخصصی که دارد، متبحر است و در ایران کمتر خانمی متخصص واقعی و پرتجربه داریم. روزهای گذشته می‌خواستم بیماری برای درمان خدمت شان معرفی کنم، گفت ایران نیست و قصد مهاجرت دارد. حیف است چنین افرادی از وطن دور شوند. علی از تهران(23/11)
1418- چرا مذاکرات برای انتخاب اسامی خیابان‌ها در شورای شهر به مشاجرات تبدیل می‌شود و چرا باید در خانه ملت افرادی که به عنوان نماینده بودند حالا رد صلاحیت شوند؟ (23/11)
1611- علی از تهران: طبیعت زندگی؛ عده‌ای از قدیمی‌ها با اعتقاداتی که داشتند و دارند برای این که به کشور، دانش‌آموزان و بیماران خدمت کنند بخشی از درآمد، اموال و دارایی شان را برای ساخت مدرسه یا بیمارستان و درمانگاه خیریه همکاری می‌کنند یا این که رسماً و قانوناً آن‌ها را وقف می‌کنند و در کارهای فرهنگی و انسانی سهم بسزایی دارند. این گونه افراد از روحیه بسیار بالایی برخوردارند و طبیعت زندگی خوشبختانه آن‌ها را اینگونه بار آورده است و از کار خیرخواهانه و انساندوستانه‌ای که انجام می‌دهند، لذت می‌برند. باید به چنین افرادی دستمریزاد بگوییم و برای شان آرزوی سلامتی و شادمانی کنیم. (23/11)
1219- سد معبر در خیابان جنت آباد شمالی، خیابان گلستان غربی باعث شده رهگذران به سختی رفت و آمد کنند. ساکنان از شهردار منطقه پنج تقاضای رسیدگی دارند. (23/11)
1519- چرا درهای سرویس بهداشتی بوستان راز واقع در تقاطع خیابان شهید حسام الدین ـ شهید امیرحسین طاهریان منطقه ده، ناحیه یک بیشتر روزها بسته است؟ از شهردار منطقه ده تقاضای رسیدگی داریم. (23/11)
1711- میثم صراف از تهران: رانندگی در تهران که شهری شلوغ و پُرترافیک است، باید از سوی مسئولان جزو شغل‌های سخت و زیان‌آور شناخته شود. برخی رانندگان شرکت‌های خصوصی یا شخصی که برای خودشان کار می‌کنند و با برخی شرکت‌ها همکاری دارند، متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه بیمه با گذشت بیش از پنج یا ده سال بیمه نیستند. وقتی به سن کهولت و پیری می‌رسند مشکلات شان بیشتر خودنمایی می‌کند. دولت باید به فکر رانندگانی که بیمه نیستند با تخفیف‌های ویژه باشد. (23/11)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-11
1711- مسئول جدید و مردمی در منطقه چهارده تهران؛ پنجشنبه‌ها بیشتر ادارات دولتی تعطیل‌اند. اما شهرداران نواحی فعالند. به عنوان نمونه پنجشنبه هشتم اسفند به دیدار مهدی رضایی، شهردار ناحیه یک منطقه چهارده رفتم و درباره مسائل و مشکلات برخی محله‌های زیرمجموعه ناحیه یک گفت‌وگو کردیم و ایشان لطف کردند برای رسیدگی بیشتر، به اتفاق به برخی محله‌ها رفتیم و با ساکنان هم کلام شدیم و مشکلات آنان را شنیدیم و رضایی هم به تمامی سخنان ساکنان کوچه قریب گوش دادند و پاسخگوی اهالی بودند و برای رفع مشکلات اهالی محل قول مساعد دادند. پس از این که ایشان خداحافظی کردند و رفتند، اهالی خیابان قریب گفتند چه مسئول مردمی و دلسوزی است. این در حالی است که ایشان مدت دو ماه از سوی شهردار منطقه چهارده به عنوان مسئول ناحیه یک انتخاب شدند، امیدواریم شهرداری بودجه و امکانات لازم در اختیار ایشان بگذارد تا این که بتواند به قول و قرارهایی که داده اند، جامه عمل بپوشاند. در غیر این صورت اعتماد ساکنان نسبت به شهرداری سلب خواهد شد. علی از ساکنان منطقه چهارده تهران (9/12)
2109- از مسئولان محترم وزارت دفاع و فرماندهی ارتش خواهش می‌کنم مراقب فرزندان مردم در پادگان‌ها باشند. فکر کنند آنها فرزندان آنها هستند مواد بهداشتی و شوینده به مقدار کافی در اختیار آنها قرار دهند. (8/12)
1221- مسئولان واقعیت‌ها را به مردم بگویند مردم بیشتر مراقب خودشان خواهند بود. پس بهتر است چیزی را از مردم پنهان نکنند. آمارهای مبتلایان و فوت‌شدگان را دقیق بگویند. (8/12)
1231- در این شرایط ما والدین به خاطر سلامت فرزندانمان تقاضا داریم مدارس تا اطلاع ثانویه تعطیل شود. جان بچه‌های ما از تحصیل آنها هم مهم‌تر است. (9/12)
1320- در شرایطی که کشور درگیر ویروس کروناست و باید مراقبت‌های ویژه اعمال گردد سیستم آموزشی از راه دور برای موسسات آموزشی و مدارس، یک راه مناسب می‌باشد. ادارات هم باید حتی‌المقدور از مراجعین بخواهند با سیستم الکترونیکی و از راه دور کارهای خود را انجام بدهند. باید تا امکان دارد از تجمع مردم در ادارات کاسته شود. ادارات هم از طریق سیستم الکترونیک کار مردم را راه بیندازند. (9/12)
1410- نگرانی مردم وقتی افزایش می‌یابد که متوجه می‌شوند چند نماینده مجلس و چند تن از دولتمردان هم به ویروس کرونا مبتلا شدند. (9/12)
1414- ژاپنی‌ها با تمام اهمیتی که برای علم و دانش قائل هستند اما به خاطر ویروس کرونا یک ماه مدارس را تعطیل کردند. (9/12)
1448- شهرداری تهران فکری به حال زباله‌های شهر کند که خود منبع آلودگی است. برخی مردم هم متاسفانه گاهی رعایت نمی‌کنند حتی زباله‌ها را به سطل نمی‌اندازند. سر برخی کوچه‌ها تلی از زباله انباشته شده است. پس کی مردم قرار است به این موضوع توجه کنند؟ (9/12)
1502- محدودیت در ورودی یا خروجی شهرها باید اجرا شود. درحال حاضر برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری‌ باید این راهکارها عملی شود. (9/12)
1512- آقای مظفری! از مردم بخواهید بیشتر همکاری کند. این روزها مردم باید یکدل‌تر باشند رعایت بهداشت بیشتری داشته باشند. اگر کسانی احساس می‌کنند بیمار هستند در خانه بمانند استراحت کنند بیرون نیایند و دردسر برای کسی درست نکنند. (9/12)
1537- دنیا درگیر مشکل بیماری کرونا شده است. حالا روسیه و ترکیه و سوریه به جان هم افتادند. چرا در این موقعیت آنقدر تنش ایجاد می‌کنند؟ جنگ‌ها خود عامل بیماری است. باید هرگونه تنش جنگ در جهان و منطقه برای مقابله با بیماری متوقف شود. (9/12)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام