کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 اسفند 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1225- چرا آقای زیباکلام استاد دانشگاه ما را از فلان کشور از لحاظ سیاسی و اجتماعی عقب‌مانده‌تر می‌داند؟ چرا باید چنین تصوری وجود داشته
باشد؟ (11/11)
1321- قیمت سکه تمام از مرز 5 میلیون هم گذشت. بیچاره آنها که باید مهریه به سکه بدهند دچار چه عذابی می‌شوند؟ مردم چه قدر باید تاوان این گرانی‌ها را بدهند؟ (11/11)
0112- این موضوع آتش زدن کتاب پزشکی هم مدتی افکار عمومی را سرگرم خود کرد. (7/11)
1021- آقای ذوالنوری نماینده مجلس گفته‌اند به والله ما مخالف مذاکره با دنیا نیستیم. ما می‌گوییم مذاکره را التماس نکنیم. آقای ذوالنور کی التماس کرده؟ چرا دنبال تحقیر دیگران هستید؟ اگر منظورتان به آقای ظریف است که این بنده خدا اخیرا چنان با توپ پر به غربی‌ها برخورد کرده که حتی حامیان وی هم تعجب کردند. انصاف داشته باشید. (7/11)
1007- آقای ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما توئیت جالبی در مورد ردصلاحیت‌ها گذاشته. وی نوشته در عصر فناوری اطلاعات برخی تحقیقات محلی هم اجمالا شوخی است. کار به کجا کشیده که صدای آقای ضرغامی هم از ردصلاحیت‌ها یا احراز نشده‌ها درآمده است. (7/11)
1048- آقای ظریف چه کار کرده است که نماینده مجلس درخواست فوری استیضاح ایشان را کرده؟ چرا ما خودزنی می‌کنیم در شرایطی که نیاز به وحدت داریم. (7/11)
1107- ما مردم آرزوی روزی را داریم که ترامپ محاکمه شود و به سزای اعمال خود برسد اما اینکه برخی افراد به آقای ظریف می‌تازند و او را متهم به مذاکره با آمریکا می‌کنند کار درستی نیست. اینها چرا توپ و تشرهای آقای ظریف به آمریکا را
ندیدند؟ (7/11)
1125- برخی باشگاه‌ها مطالبات بازیکنان را نمی‌دهند. خب بازیکن با چه روحیه‌ای بازی کند؟ توقع هم دارند تیم نتیجه بگیرد. مطالبات بازیکنان را بدهند که مشکلاتی مثل موضوع رختکن پرسپولیس پیش نیاید که بازیکنان همه دلخور بودند که حق و حقوقشان پرداخت نشده است. (7/11)
1204- در چند روز اخیر متاسفانه چند حادثه جزئی برای چند پرواز به وجود آمد. خوشبختانه به خیر گذشته اما نباید اینگونه اتفاقات تکرار شود و مسائلی مثل حادثه پرواز تهران – ماهشهر به وجود آید که از باند خارج شد. دلیل این نقص فنی‌ها
چیست؟ (7/11)
1210- آنهایی که دنبال تخریب مرحوم آیت‌الله ‌هاشمی هستند باید بدانند ایشان از همان اول هم اوضاع اقتصادی خانوادگی‌شان خوب بوده ملاک بوده‌اند. برای انقلاب و نظام هر هزینه‌ای کرده‌اند خرج کردند. اما مثل برخی‌ها نوکیسه نبودند. ثروتی هم اگر داشتند ثروت خانوادگی بوده نه با رانت و انحصار و لابی به دست آمده باشد. (7/11)
1221- خواستم سوال کنم آیا گروهی خاص مسئولیت حمله راکتی به کنسولگری آمریکا در اربیل عراق را به عهده گرفته است؟ هرکی بوده دستش درد نکند. (7/11)
1304- صدا و سیما وقتی سخنان رئیس‌جمهور را سانسور می‌کند وای به حال سانسور سخنان دیگران. واقعا رسانه ملی چرا چنین برخوردهایی می‌کند؟ چرا متعهد به سلایق مختلف نیست؟ (7/11)
1312- از کلیه نمایندگان مجلس درخواست دارم فهرستی از تمام کارها و خدمات خود را که در طول مدت نمایندگی برای مردم و مردم حوزه انتخابیه خود انجام داده‌اند را در رسانه‌ها اعلام کنند. بدون شک این برای انتخاب مجدد آنها خیلی تاثیرگذار است.
واقعا ما دوست داریم بدانیم اینها برای مردم
چه کردند؟ (7/11)
1345- چرا دلواپسان دست از هجمه و فشار به دولت برنمی‌دارند چرا آنقدر به بهانه‌هایی به آقای ظریف حمله می‌کنند؟ مگر آقای ظریف چه گفته که آن را بهانه کردند. دست بردارند از این رفتارها و تندروی‌ها. (7/11)
1228- لطفا توضیح دهید پرونده آقای نجفی شهردار سابق به کجا انجامید؟ آیا ایشان بخشیده می‌شود یا باید مجازات را تحمل کند؟ (6/11)
آفتاب یزد: آقای نجفی از قصاص به دلیل گذشت اولیاء دم نجات پیدا کرده است، جرم جنبه عمومی هم دارد و مجازات قتل عمد چنانچه اولیاء دم گذشت کنند حبس بین 3 تا 10 سال می‌باشد. همچنین ایشان جرم حمل اسلحه غیرمجاز هم داشته‌اند، لذا پس از صدور حکم فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور شده است که نتیجه آن به محض صدور حکم یا نتیجه فرجام‌خواهی اطلاع‌رسانی می‌شود.
1428- اگر مسئولان شهری بتوانند کودکان شهر را جمع‌آوری کنند چهره شهر خیلی بهتر می‌شود. متاسفانه این کودکان را با نوع پوشش و چهره‌هایی که دارند باعث ایجاد حس ترحم می‌شوند درحالی که بسیاری از این زیر نظر باندهایی خاص کار می‌کنند. آیا امکان ندارد طرحی برای ساماندهی کودکان کار اجرا شود این کودکان جمع‌آوری شوند؟ (6/11)
1605- بیشتر تبلیغات تلویزیون و آگهی‌های بازرگانی تبلیغات لاکچری و تجمل‌گرایی است. مثلا برای تبلیغ یک کالا یک زوج جوان را در یک خانه ویلایی نشان می‌دهند. آیا زوج‌های ما در چنین خانه‌هایی زندگی می‌کنند؟ حداقل چرا تبلیغات را در فضایی ساده‌تر و خودمانی‌تر نمی‌سازند؟ حتما باید تجمل‌گرایی ترویج کنند؟ (6/11)
1826- از رشت پیام می‌دهم. امروز مورخ 7/11/98 مبلغ 80 هزار تومان از عابربانک سپه در رشت می‌خواستم برداشتم کنم نه تنها پول من را نداد بلکه رسید من را هم نداد. به شعبه بانک مربوطه مراجعه کردم گفتند پول به حساب‌تان برگشت می‌شود. حالا باید صبر کنم تا پول به حسابم بیاید. این پول خرج روزانه یک کارگر بازنشسته است از کی قرض کنم؟ من به این پول احتیاج داشتم. چرا این مشکلات نرم افزاری بانکی باعث مشکل برای مردم می‌شود؟ (7/11)
1943- شخصی مثل آقای عباسی حق ندارد حرف‌هایی بزند که چهره یک نهاد مردمی را در جامعه جهانی تخریب کند. افرادی مثل ایشان بهانه به دشمنان می‌دهد. اینها دلسوز نظام
هستند؟ (7/11)
0137- در آفتاب یزد نوشته شده حرکت نمایشی به جای عرضه هنر. باید عرض کنم همین حرکات نمایشی برخی مواقع چاشنی یک برنامه هنری می‌شود چون گاهی اوقات در کنسرت‌ها برخی خوانندگان که برنامه‌شان کسل‌کننده است با این حرکات نمایشی تماشاچیان را به وجد می‌آورند! (8/11)
0146- در مطلبی آمده در سریلانکا یک فیل سرزده وارد هتل شده و باعث ترس و وحشت کارکنان هتل و توریست‌ها شده. باید عرض کنم مقصر اصلی مدیر هتل است ضمن اینکه این شعر هم تقدیم به مدیر آن هتل:
یا مکن با فیل بانان مشورت
یا بنا کن خانه‌ای فیل توش برند! (8/11)
1908- در مورد جزئیات و علت دستگیری امیر تتلو اطلاع‌رسانی
کنید. (8/11)
2005- برخی خیلی دوست دارند جارو جنجال درست کنند. علتش را نمی‌دانم اما اهل شلوغ پلوغ کردن هستند مشکل آفرین هستند. مثل آن روحانی‌ای که یک کتاب پزشکی را آتش زد. (8/11)
2008- آقای مظفری یک جوک برایتان بگویم بخندید. قبض گاز ما آمده مبلغ 10هزار و 500 تومان اخطار جریمه قطعی هم برای من آمده. شما مجسم کنید این همه میلیاردی بعضی‌ها خوردند و بردند حالا برای مبلغ 10 هزار تومان اخطار قطعی می‌دهند. (8/11)
0903- چه عجب صحبت‌های مرحوم آقای‌هاشمی از رسانه ملی پخش شد؟ فکر کنم موقع انتخابات باشد! جناب صدا و سیما! آفتاب پشت ابر نمی‌ماند. اگر در مورد برخی مسائل با خانواده‌هاشمی مصاحبه‌ای داشتید اشکالی
داشت؟ (9/11)
1624- سر و صدای کتابسوزی اخیر هم مثل ماجرای آتش گرفتن میدان حسن آباد تهران هم به فراموشی سپرده می‌شود. کسی دیگر کاری به آن ندارد. (9/11)
1634- برخی برنامه‌ها که هیچ، اما سریال‌هایی هم که از کانال آی‌فیلم پخش می‌شود خیلی قدیمی است یا تکراری است. برخی از بازیگران آن الان در قید حیات نیستند. البته این کانال لابد برای یادآوری خاطره‌ها پخش سریال‌های قدیمی را در دستور کار
دارد. (9/11)
2003- با رانندگانی که خودروهای خود را در خیابان کم‌عرض در جنوب تهران پارک می‌کنند باید برخورد شود. باید با این قانون شکنان برخورد شود چون کار آنها خطرناک و باعث ایجاد ترافیک می‌شود. (9/11)
2014- با توجه به مشغله کاری و برنامه‌ریزی مردم تهران امکان اجرای طرح کامل سه‌شنبه‌های بدون خودرو کارساز نیست. شاید اگر هر روز در مناطقی از تهران این طرح اجرا شود بهتر باشد. (9/11)
0401- برخی اشخاص که تمایلی به استفاده از بانوان در مدیریت‌ها و مشاغل ندارند پا روی حق گذاشتند. درحالی که خانم‌ها توانایی بالایی دارند. در جامعه مشارکت می‌کنند. در برخی کشورها بسیاری از مشاغل دست خانم‌هاست. نسبت به بانوان کم لطف
نباشیم. (10/11)
1112- رادیو ایران ساعت 11 اخباری دارد که حالت طنز دارد. نوعی لودگی دارد. آقای روحانی و وزرا را به طنز می‌گیرند خصوصا در مورد قضیه افغانستان. خب این برنامه‌ها با برخی شبکه‌های خارج کشور که دنبال تخریب هستند چه فرقی دارند؟ (10/11)
0218- چرا برخی کسبه از ارائه فاکتور به مشتریان خودداری می‌کنند؟ من یک دبه روغن زیتون از رودبار خریدم روز به روز سیاه‌تر می‌شد. برای شکایت مراجعه کردم. گفتند فاکتورداری یا خیر؟ من فاکتور نداشتم. (11/11)
0912- طرح ممنوعیت ورود اتباع ایرانی و برخی کشورهای دیگر به آمریکا نمونه دیگری از ظلم آشکار و دشمنی دولت ترامپ است. هیچ دولت آمریکا تاکنون مثل دولت ترامپ آنقدر دیوانه‌وار تصمیم نگرفته و اجرایی نکرده است. این رفتارها محکوم است. (11/11)
1110- دلیل عصبانیت آقای حامد بهداد از سلبریتی نامیده شدن وی و همکاران چیست؟ چرا گفتند اسم سلبریتی را از ما بردارید؟ بالاخره یک عده آدم سلبریتی و شناخته شده‌ای هستند. سلبریتی بودن که بد نیست خدا شانس دهد ما هم سلبریتی شویم! (11/11)
1145- اینکه از هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا به نحوه ردصلاحیت‌ها اعتراض دارند خیلی جالب است. اما واقعا در این شرایط ردصلاحیت‌ها به نفع انتخابات است؟ (11/11)
1207- چگونه است کانال مبادله دارو و کالاهای کشاورزی از طریق سوئیس قرار است راه‌اندازی شود. اما مکانیسمی برای انتقال و تامین منابع خرید وجود نداشته باشد. این یک تناقض آشکار در کار آمریکایی‌هاست. (11/11)
1507- من به عنوان یک سالمند که عمری از خدا گرفته‌ام هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم گرانی‌های امروز را تجربه کنیم. برنج کیلویی 24 هزار تومان بخرم. فرزند تحصیلکرده بیکار داشته باشم و... که بماند. درود بر آفتاب. (11/11)
1507- از خدا عمر طولانی گرفته‌ام و تجربه زندگی طولانی دارم اما هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم روزی شاهد این گرانی‌ها باشیم. زمانی با حقوق اندک زندگی می‌کردیم اما قدرت خرید داشتیم. حالا قدرت خرید هم نداریم. (11/11)
1421- اخیرا چه شده آقای محسن‌هاشمی فرزند مرحوم‌هاشمی و رئیس شورای شهر آنقدر برخی مسائل گذشته را پیش می‌کشد از کاخ مرمر می‌گوید؟ شاید چون برخی افراد هم مرحوم‌هاشمی را کاخ نشین خواندند. ایشان خواسته پاسخ بدهد. (11/11)
آفتاب یزد: آقای مهندس‌هاشمی پاسخ آقای دکتر فتاح ریاست بنیاد مستضعفان را داده‌اند.
1304- فشار امروز ما نتیجه برجام نیست. برجام یک توافق خوب بود. فشارهای امروز ما نتیجه خصومت و دشمنی آمریکاست نه برجام. چرا دوست دارید مشکلات را گردن برجام بیندازید؟ اگر آمریکا از برجام خارج نمی‌شد داستان حالا خیلی تفاوت داشت و بسیاری از مشکلات امروز وجود نداشت. (11/11)
1246- حسین صناعتی از تهران: موتورسیکلتم را روزهای گذشته راهنمایی و رانندگی منطقه دوازده به پارکینگ جاده احمدآباد مستوفی انتقال دادند. پس از این که برای ترخیص موتورسیکلت مراجعه کردم قاب چراغ جلو و روکش پلاک موتور شکسته بود. با این که برای نگهداری از موتورسیکلت در پارکینگ پول می‌گیرند چرا با سهل‌انگاری باعث خسارت و ضرر و زیان به صاحبان موتورها می‌شوند. مسئول رسیدگی خسارت به افرادی مانند من کیست؟(12/11)
0915- اکبر از تهران: کلیپ‌هایی از طریق فضای مجازی دست به دست می‌چرخد، حکایت از حضور فرزند، نوه و بستگان درجه یک برخی از مسئولان در خارج از کشور است. شنیدن و دیدن کلیپ‌ها باعث شده بسیاری از مردم نسبت به مسئولان دلخور شود. به راستی واقعیت چیست؟(12/11)
1719- روزهای گذشته یکی از کارمندان کمیته امداد گرگان با تلفن همراهم تماس گرفت و گفت خانم...! کمی جا خوردم چون فامیلی که اعلام کرد آشنا بود و این که با تلفن همراه من تماس گرفت تعجب کردم و گفتم از بستگان ایشان هستم. امرتان را بفرمایید. تماس گیرنده گفت به ایشان بگویید تا فردا اصل و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شان را به کمیته امداد و به آقای... تحویل دهد. اگر این کار را انجام ندهد پرونده شان برای همیشه بسته و مقرری او قطع می‌شود! پس از قطع تلفن کمی از این تماس و تهدید تماس گیرنده و نوع برخورد با مددجویان که هر ماه چشم شان به مقرری است که برای شان تعیین شده تعجب کردم.
بلافاصله با خانم... تماس گرفتم و گفتم لطفاً فردا مدارک مربوطه را نزد آقای... ببرید و تحویل دهید اگر دیر بجنبید دیگر از مستمری کمیته امداد خبری نیست! در اینجا یک سوال ذهنم را مشغول کرده است. آیا سال‌هایی که مددجویان زیرمجموعه کمیته امداد بوده و مزایایی دریافت می‌کردند، بدون مدارک شناسایی این کار انجام می‌شد. زیرا تا موقعی که هویت اصلی برای مجموعه‌ای محرز نشود، هیچ کاری انجام نمی‌گیرد. حال چه طور شده پس از سال‌ها باید کارمندی تماس بگیرد و برخورد تهدیدآمیزی داشته باشد؟ علی از تهران(12/11)
1216- محوطه میدان امام حسین(ع) وسیع و می‌تواند بهترین مکان برای ساماندهی دستفروشان باشد. شهردار سابق این محل را که روزی زندگی در آن جریان داشت، به محل توپ بازی و فوتبال بچه‌ها تبدیل کرده است! (12/11)
1611- کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده است. لطفاً قبل از این که پیام‌های مردمی کهنه شود، آن‌ها را به موقع چاپ کنید. با تشکر از لطف تان. (12/11)
2355- مشکل قدیمی؛ هر شب ساعت 23 خودرو حمل زباله به محله ما به نشانی خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید نورصالحی، کوچه قریب مراجعه و مخزن زباله مقابل کوچه رازی را به خیابان سیرجان می‌برند و پس از تخلیه زباله، مخزن را همان جا رها می‌کنند و این مسئله باعث شده ساکنان زباله هایشان را در همان جا بریزند و باعث انتشار بوی مشمئزکننده و بدمنظر شود. این مشکل قدیمی بارها رسانه‌ای شده اما مشخص نیست چرا رسیدگی نمی‌شود. در حالی که سابق مهندس قنادزاده مسئول ناحیه یک شهرداری منطقه چهارده بودند، مشکلی نداشتیم با انتقال ایشان همچنان شاهد این صحنه هستیم. مقصر کیست شهردار جدید، پیمانکار یا کارگران خدماتی شهرداری؟(12/11)
1548- آیا ما توان و تکنولوژی لازم برای بازخوانی جعبه سیاه هواپیما را داریم که قرار است جعبه سیاه در همین جا بازخوانی شود؟(6/11)
آفتاب یزد: مسئولان اعلام کرده‌اند چنانچه برای بازخوانی جعبه سیاه مشکلی بود به کشور سازنده هواپیما یا کشور صاحب هواپیما ارسال می‌شود.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-11
1925- خدمات، صداقت و تلاش‌های برخی مسئولان باعث می‌شود پس از این که به جای دیگر منتقل می‌شوند، بیشتر قدر آنان را بدانیم. به عنوان نمونه سلمانی یکی از مدیران شرکت واحد در منطقه چهارده که بود، کارهای درخور توجهی برای رفت و آمد آسان اتوبوس‌ها و رفاه مسافران انجام داد و به علت خوش خدمتی به جای دیگر منتقل شد. همچنین مهندس قنادزاده سال‌ها به عنوان شهردار ناحیه یک منطقه چهارده مشغول به کار بود و مسئولیت‌اش را صادقانه انجام می‌داد و ساکنان از ایشان رضایت داشتند. ایشان هم از ناحیه یک به ناحیه چهار رفت و بارها از شهردار منطقه چهارده درخواست شد به دلیل این که ساکنان ناحیه یک به دلیل این که از کارهای ایشان رضایت دارند، تقاضای بازگرداندن او را به محل کار قبلی شان دارند. اما با گذشت مدتی از این موضوع متاسفانه روابط عمومی شهردار منطقه چهارده نه جوابیه‌ای به روزنامه ارسال کرد و نه این که مهندس قنادزاده به ناحیه یک برگرداندند. وقتی برای درخواست‌های مردم ارزش قائل نیستند و مخالفت می‌ورزند باید دلایل آن برای روشن شدن افکار عمومی اعلام شود. علی از تهران (12/11)
1711- ساکنان و همسایگان روزنامه آفتاب یزد از شرکت برق تقاضا دارند یک شب به نشانی خیابان شهید مطهری، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی
(به سمت هفتم تیر) کوچه بیست و شش بیایند و ببینند روشنایی محل مناسب نیست! (12/11)
1619- مزاحمت برای راننده شرکت واحد؛ سه شنبه هشتم بهمن، ساعت از بیست و یک شب گذشته بود، سوار اتوبوس انتهای خیابان هفده شهریورـ میدان امام حسین(ع) بودیم، ابتدای خیابان اقبال لاهوری، منشعب از خیابان خشکبارچی، موکب زده بودند عده‌ای در خیابان آش نذری توزیع می‌کردند. جلو اتوبوس شرکت واحد را گرفتند و اجازه عبور نمی‌دادند می‌گفتند باید به زور آش نذری بگیرید. راننده گفت دیرم شده و باید هر چه زودتر خودم را به مقصد برسانم به دلیل این که جی. پی. اس اتوبوس فعال است در غیر این صورت هفتادهزار تومان به طور خودکار جریمه می‌شوم! به راستی چرا برخی‌ها هرجا که دلشان خواست چادر می‌زنند. کسی مخالف عزاداری نیست، اما این گونه مزاحمت‌ها بیشتر باعث دلخوری مردم می‌شود. (12/11)
1616- نقص فنی زیاد هواپیماها باعث شده مردم برای سفر هوایی احساس خوبی نداشته باشند. برخی‌ها می‌گویند سفر با هواپیما امنیت ندارد. متاسفانه ترس و وحشت در بین مردم باعث شده نسبت به بخش مراقبت و پروازها بدبین شوند. چه کسی می‌تواند این بدبینی‌ها را از بین ببرد و مردم را به پرواز خوش بین کند؟ هواپیمایی هم که در ماهشهر بدون چرخ باز شده در وسط خیابان نشست ۲۶ساله بود. یعنی ۱۶ سال از عمر مفیدش گذشته. قراضه بودن هواپیماها نیز بر ترس مردم افزوده است. (12/11)
1034- تا به حال افرادی که برای کمک‌های انساندوستانه به سیل زدگان و زلزله‌زدگان کارهای مهمی انجام داده‌اند، متاسفانه مشخص نیست پول‌های جمع‌آوری شده به آنان اهدا شده یا همچنان بلوکه شده است. مسئولان لطفاً درباره این موضوع اطلاع‌رسانی کنند. (12/11)
2021- چرا بانک مرکزی چپ و راست موضوع رمز دوم کارت‌ها را تغییر می‌دهد طرح‌های جدید می‌دهند؟ مردم گیج شده‌اند. خود بانکی‌ها هم می‌گویند ما هم گیج شده‌ایم. استفاده از رمز دوم را آنقدر برای مردم سخت نکنند. بعد هم ما نفهمیدیم زیرصدهزار تومان خرید نیاز به رمز دوم دارد یا نه؟ (6/11)
0820- آقای محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت اینکه دولت و مجلس دنبال پیگیری مصوبات خود در مورد اف‌ای‌تی‌اف یا پالرمو هستند از نظر شما اشکال دارد؟ چرا پیگیری دولت و مجلس را به باد انتقاد می‌گیرید؟ (7/11)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام